NEED ON 4 TOITUMISHARJUMUST, millest peaksid kohe loobuma

3 kommentaari
NEED ON 4 TOITUMISHARJUMUST, millest peaksid kohe loobuma

Jäta need halvad harjumused minevikku ja ees ootab aktiivsem ning tugevam sina!

Tea, et meie keha on kui masin, mille kütuseks on õige toitumine. Meil kõigil on halbu harjumusi, mõnda me teame, aga mõnda pole endale teadvustanud. Loe, kas mõni neist käib sinu kohta ja ehk saad teada, miks sa päeva lõpuks nõnda väsinud ja pahur oled. Jäta need halvad harjumused minevikku ja ees ootab aktiivsem ning tugevam sina!

1. Hommikusöögist loobumine

Ei tule vist uudisena, et hommikusöögist loobumine on arvatavasti üks hullemaid harjumusi, mida keegi oma kehale teha saab. See mitte ainult ei muuda sind haavatavaks snäkkide ja kiirtoidu suhtes, vaid suunab ka sinu kalorite kogumise päeva teise ossa, kus me tavaliselt oleme vähem aktiivsed.

Murra rutiini: Planeeri endale hommikusöögiks eine juba päev varem. Niiviisi ei ole sul hommikul kiire ning saad oma aja täielikult hommikusöögile pühendada. Hea näitena joo smuutit ja söö Kreeka jogurtit, puuvilja või müslibatooni. Neis on palju vitamiine ning proteiini, mis aitavad sul edukalt lõunasöögini hakkama saada. Ka ei tee halba üks korralik puder vaarikamoosiga!

2. Hilisõhtune söömine

Pikk koolipäev, mis lõpeb trenni või huviringiga, võib sind tahes-tahtmata viia õhtusel ajal kööki päeval söömata jäetut tagasi näksima, ent see pole väärt mõte. Meie ainevahetus ei lase meil teises päevaosas söödud kaloreid nõnda lihtsalt kulutada.

Murra rutiini: Kui tead, et lähed peale kooli trenni või huviringi, siis veendu, et sööd korraliku eine lõunasel ajal. Ära jäta vahele koolisööklas pakutavat lõunat. Naudi seda ning nii kestad terve päeva tugeva ja töökana!

3. Mõtlematu söömine

Kõikidest halbadest toitumisharjumustest on mõtlematu söömine kõige hullem. Meie kehakaal saab kilosid juurde märkamatult. Üks küpsis siin, jäätis seal ja järgmise asjana oledki päeva jooksul tarvitanud 300–400 kilokalorit lisaks. Mõttetu! Mõtlematu söömise ajal pole meil tegelikult endal aimugi, et me midagi näksime.

Murra rutiini: Püüa vältida näksimist väljaspool söögiaega. PS! Me ei väida, et üks šokolaad sulle paha teeb. Vastupidi – see annab sulle energiat. Siinkohal on tähtis tarvitada kõike mõistlikus koguses.

4. Ei lõunapausile!

Lõunasöögist loobumine on võrdväärselt vale hommikusöögist loobumisega. Küll aga on äärmiselt levinud lõunasel ajal toidukorda eirata, sest kord ei maitse sulle pakutav lõunasöök ning kord on sul lihtsalt vahetunnis kiire, sest unustasid koduse töö tegemata ja pead seda kirjutama oma lõunasöögi ajast.

Murra rutiini: Kui tead, et koolis tuleb kiire päev või pakutav lõunasöök pole sinu maitsele, siis planeeri endale kotti üks tervislik snäkk nagu näiteks õun, porgandid, võileib, pähklid või kohupiim. Niiviisi saad hõlpsasti nälga peletada.

Artikkel ilmus Buduaar TEEN mai-juuni numbris.