Noor disainer Birgit Kool unistab suurelt

Noor disainer Birgit Kool unistab suurelt

Birgit Kool on 21aastane Rakvere tüdruk, kes on juba väikesest peale olnud moemaailmas sees. Ta on olnud edukas modell ning nüüd on Birgiti kireks saanud moedisain, milles ta väga palju juba saavutanud on. Buduaar TEEN uuris Birgitilt moemaailma kohta lähemalt.

Birgit Kool on 21aastane Rakvere tüdruk, kes on juba väikesest peale olnud moemaailmas sees. Ta on olnud edukas modell ning nüüd on Birgiti kireks saanud moedisain, milles ta väga palju juba saavutanud on. Buduaar TEEN uuris Birgitilt moemaailma kohta lähemalt.

 

Kui vanalt hakkasid moest huvituma ja milline oli sinu esimene kokkupuude sellega?

Algkooli diplomid kinnitavad, et moehuvi oli minus juba algklassides, mil võitsin moeetendustel häid kohti. Küll aga sidusin end sellega rohkem viis aastat tagasi, mil esitlesin oma esimest kollektsiooni Rakveres toimuval üritusel Hõbetraageldus ning kui igapäevablogist sai moeblogi.


Kui kaua oled modellindusega tegelenud? Kui vanalt hakkasid sellega tegelema ja kuidas see alguse sai?

Modellindusega tegelesin kaks-kolm aastat ning alguse sai see sellest, kui võitsin ühe konkursi, mille auhinnaks oli poseerimine noorteajakirja Stiina esikaanel. Sellele järgnes asjade loomulik käik – agentuurid, lugematul arvul casting’uid, vinged moeetendused, pildistamised jne. Kõige tähtsamateks ja suuremateks töödeks saab nimetada ajakirjade Stiina ja Saladused esikaasi ning ERKI moeetendusi, kus osalesin neli aastat järjest modellina. Modellindusest läks mu tee aga moedisaini peale üle – astudes neli aastat ERKI moešõul üles modellina, avanes mul ühel päeval võimalus esitada oma kollektsiooni just seal laval, võttes enda alla kaheksa modelli.

 

Sa oled ka moelooja. Millal sa endas sellise ande leidsid?

Olles terve elu olnud tüdruk, kes soovib kõigest osa võtta, isegi kui teadmisi teatud valdkonnas napib, siis sellest tahtejõust leidsingi tolle ande. Nii saigi viis aastat tagasi oma sammud moeloojana Hõbetraageldusele seatud, kus võitsin publiku lemmiku tiitli – ilmselt see andiski mulle motivatsiooni ja tahejõudu juurde, sidudes oma elu tolle valdkonnaga.


Kas õmbled kõik asjad ise? Kus sa õmblema oled õppinud?

Esimesel aastal oli suureks abikäeks ning nõuandjaks mu ema, kes on erialalt rätsep, küll aga olen pärast seda saanud kõiksuguste lõigete ja õmblustega ise hakkama. Ütleks, et see on mul kui veres, teades, kuidas enamik mu lähedasest suguvõsast on just moega mingis mõttes seotud – olgu selleks siis õmblemine või kudumine. Muidugi on asju, mida on raske ise välja nuputada, kuid tol hetkel on abiks tulnud internet/YouTube, kus tänapäeval on kõiksugused õpetused olemas.


Mitu kollektsiooni sul loodud on? Kuidas nendega läheb?

Viie aasta jooksul olen valmis teinud 11 kollektsiooni, üks on hetkel käsil, mis on ühtlasi ka mu elu üks suurimaid. Olen võitnud lugematul arvul moekonkursse ning saanud ka Eesti suurima moeetenduse finaali, ERKI moešõule 2013. aastal. Samuti olen korraldanud isiklikke moeüritusi nii Taanis, Odenses, kui ka Eestis, Rakveres, aastal 2014. Sel aastal aga astun veel ühe sammu edasi, tuues oma suurima kollektsiooni välja 13. augustil Tallinnas, mis ühtlasi räägib kõige täpsemini sellest, missugune moedisainer ma olen.

 

Mis on sinu blogimise eesmärgid?

Olen viimased kaheksa aastat olnud oma isikliku blogi Belrosio (www.birgitkool.com) omanik, kus räägin enamjaolt oma igapäevaelust, moest kui ka üldiselt maailmast. Peale selle, et hoian tänu blogimisele oma lähedaste inimestega kodumaal ühendust, on mulle saanud ülimalt tähtsaks motiveerida oma lugejaid täitmaks oma unistusi, mis esmapilgul võivad tunduda võimatud. Kuna olen seadnud endale üpris suured ja rasked unistused, siis soovin näidata, et miski pole võimatu, kui piisavalt uskuda.


Täispikkuses artiklit loe ajakirja Buduaar TEEN september-oktoober 2015 numbrist