Noored tõmbavad ühiskonna probleemidele tähelepanu tantsu abil. VAATA VIDEOT!

Noored tõmbavad ühiskonna probleemidele tähelepanu tantsu abil. VAATA VIDEOT!

Ka tantsuga saab rääkida ühsikonna probleemidest. “Valikute küüsis” on noorte tantsuetendus, mille kaudu toovad noored vaatajateni selle, millest mõtleb tänapäeva noor ja kuidas teda mõista ning kuulata. Etenduses käsitletakse tänapäeva ühiskonna aktuaalseid teemadasid, mille küüsi satuvad paljud teismelised.

Ka tantsuga saab rääkida ühiskonna probleemidest. “Valikute küüsis” on tantsuetendus, mille kaudu toovad noored vaatajateni selle, millest mõtleb tänapäeva noor ja kuidas teda mõista ning kuulata. Etenduses käsitletakse tänapäeva ühiskonna aktuaalseid teemadasid, mille küüsi satuvad paljud teismelised.

Alates tänasest annavad Karksi-Nuia ja Rakvere tantsulapsed seda etendust ka üle Eesti erinevates koolides. Nad kutsuvad selle etendusega õpilasi koos oma õpetajaga hiljem seda tantsuetendust ja seal olevaid ühiskonnaprobleeme ka läbi arutama. 

Vaatajani tuuakse valikute ahel, mis määrab kahe tüdruku saatuse. Antud valikutega tahame aga näidata, et me ise valime oma tee, meie endi kätes on vastutus oma tuleviku ees. Me kõik oleme valikute küüsis, ka kellelegi selja keeramine või otsus jääda ta kõrvale kõigest hoolimata on teadlik valik. Alahinnata ei tohiks raskes olukorras noore jaoks hea sõna ja inimliku toe tähendust. Tükk paneb mõtlema millise valiku teeks igaüks meist peategelaste olukorras. 

Tantsuetendus on sündinud läbi Karksi-Nuia Noortekeskuse projekti „Minu tants“, kus Karksi-Nuia ja Rakvere noorte koostöös toimus ajavahemikul märts – oktoober mitmeid kohtumisi, mille jooksul töötati välja süžee, koreograafia ja tehti mitmeid treeninguid.

Tegevuse käigus arutasid noored tänapäeva ühiskonna probleemide üle ja nende olulisusest endi jaoks. Etendusega näitavad tantsijad vaatajale, millest mõtleb tänapäeva noor, kuidas teda mõista ja kuulata.

Projekti rahastavad Karksi vald ja Viljandi Maavalitsus läbi Viljandi maakonna avatud noortekeskuse projektikonkursi.

 

Vaata allpoolt ka etenduse treilerit!

 

https://valikutekyysis.blogspot.com/

 

Buduaar TEEN