ÕPETUS: Kuidas teha kõige lahedamat selfie’t?

ÕPETUS: Kuidas teha kõige lahedamat selfie’t?

Selfie on ingliskeelne väljend, mis tähendab iseendast tehtud pilti. Tüüpiliselt tehakse endast pilte digitaalse fotokaamera, nutitelefoni või tahvelarvutiga ning jagatakse neid kogu maailmaga sotsiaalmeediakanalite Facebooki, Instagrami ja Twitteri vahendusel. Kuid tegelikult ei ole selfie’de tegemine üldsegi vaid viimase aja trendikas nähtus. 

Selfie on ingliskeelne väljend, mis tähendab iseendast tehtud pilti. Tüüpiliselt tehakse endast pilte digitaalse fotokaamera, nutitelefoni või tahvelarvutiga ning jagatakse neid kogu maailmaga sotsiaalmeediakanalite Facebooki, Instagrami ja Twitteri vahendusel. Kuid tegelikult ei ole selfie’de tegemine üldsegi vaid viimase aja trendikas nähtus. 

Kõige esimene teadaolev iseendast fotoaparaadiga klõpsatud pilt on tehtud Ameerika fotograafi Robert Corneliuse poolt 1839. aastal. See oli ühtlasi ka esimene foto, mis inimesest üldse tehtud on! 1900. aastal Kodaki poolt leiutatud uue kaameraga muutus piltide tegemine üha populaarsemaks. Esimene peeglist tehtud pilt iseendast tehti 1914. aastal 13-aastase Venemaa hertsoginna Anastasia Nikolaevna poolt, kes selle pildi oma heale sõbrale saatis ning juurde kirjutas: „Ma tegin selle pildi iseendast peeglisse vaadates. See oli väga keeruline, kuna mu käed värisesid”. Tegelikult aga on selfie’sid tehtud juba ammu enne fotoaparaatide leiutamist, kuid siis oli selfie tegemise protsess veelgi keerulisem ja aeganõudvam kui algelise fototehnikaga. Nimelt võib ju vabalt pidada selfie’deks ka kõikide maalikunstnike autoportreesid! Inimene on olnud edev ikka aegade algusest peale! 

Esimest korda aga kasutati sõna selfie 2002. aastal ja see ilmus välja Austraalia internetifoorumis. 2012. aastaks oli sõna selfie ülemaailmselt nii levinud, et see nimetati aasta kümne populaarseima sõna sekka! Tundub, et tänapäeval teevad kõik selfie’sid – nii üksinda kui ka koos sõpradega. Ja kuna inimene on iseenda suhtes kõige kriitilisem, siis endast tehtud piltidel saab kõige paremini välja tuua oma parimad küljed ja just seetõttu ongi need kurikuulsad selfie pildid kõige ilusamad.

 

ÕPETUS: Kuidas teha kõige lahedamat selfie’t?

1. Ära tee selfie’t peeglist nii, et kaamera peale jääb.

2. Pööra tähelepanu taustale – sa ei taha, et seal oleks miski, mis pildi ära võiks rikkuda.

3. Leia parim valgus ja seisa näoga valgusallika poole. 

4. Ära tee liiga paljastavaid selfie’sid, need võivad internetis sattuda pahatahtlike inimeste kätte.

5. Jälgi, et kaamera oleks sellise nurga all, mis tooks esile just sinu parimad küljed!

6. Ära tee duckface’i. See tegelikult ei ole lahe ei sinul ega ka Ariana Grandel. Loomulikkus on in!

7. Naerata silmadega. Seda nippi õpetab „Ameerika tippmodelli” saatejuht Tyra Banks ka noortele modellihakatistele! Säravad silmad panevad kogu pildi särama!

8. Tee palju pilte. Ka professionaalsetel pildistamistel teeb fotograaf ühe ideaalse pildi saamiseks mitusada klõpsu! 

9. Kontrolli oma kaela, et see poleks veidras asendis ja et ei tekiks lõualotti. Jah, see võib juhtuda ka kõige peenikesemate inimestega ja rikkuda kogu pildi. 

10. Ole enesekindel!

 

Artikkel on ilmunud ajakirjas Buduaar TEEN mai-juuni 2015