Reklaam sulgub sekundi pärast

Põneva elu telgitagused: intervjuu Madonna tantsija Jaan Roosega

Jaan Roose (22) on Värska vallast pärit noormees, kes on üks maailma parimaid slacklinereid ning kellele on saanud osaks erakordne võimalus osaleda Madonna kontsertturneer tema taustatantsijana. Buduaar TEEN uuris Jaanilt slackline'i, Madonna ja tüdrukute kohta lähemalt.

Jaan Roose (22) on Värska vallast pärit noormees, kes on üks maailma parimaid slacklinereid ning kellele on saanud osaks erakordne võimalus osaleda Madonna kontsertturneer tema taustatantsijana. Buduaar TEEN uuris Jaanilt slackline'i, Madonna ja tüdrukute kohta lähemalt.

Kuidas sa slackline'iga üldse tegelema hakkasid? Kust sa seda õppisid või kes sind õpetas?

2010. aastal tutvustati Põlvas Parkour JAMil slackline'i. Seal sain oma esimesed värisevad sammud tehtud. Pärast poolt tundi harjutamist kõndisin oma elu esimese slackline'i, mis oli umbes 12 meetrit pikk. Edaspidi õppisin aga omapäi, kuigi õppevideoid ja trikke oli nii uuel spordialal veel vähe. Tegin trenni hommikust hilisõhtuni, autotulede valguses, kipsis jalaga, vihmaga ja talvel -20kraadise külmaga. Kuid mind inspireeris eneseületus – kõik, mis algul tundus võimatu, sai lõpuks selgeks. 

Sa olid Madonna turneel taustatantsija. Kuidas Madonna sind leidis?

Madonnal oli vaja kahte slacklinerit oma MDNA maailmaturnee jaoks. Ameeriklane Andy Lewis oli neil juba olemas, kuid üks slackliner oli vaja lisaks leida. Madonnale anti nimekiri koos videotega maailma parimatest slacklineritest. 

Ühel päeval sain sõnumi teatega, et Madonna tahaks mind näha juba nädala pärast toimuval MDNA turnee jaoks toimuval workshop'il New Yorgis. Minu käes oodati kiiret vastust. Loomulikult olin nõus. Esialgu oli plaanis New Yorgis olla nädal ehk siis nii kaua, kuni kestis MDNA workshop, kus valiti välja parimad tantsijad. Näitasin, mida oskasin, ja olingi tiimis! 

Kuidas oli esineda koos maailmastaariga? Kas rohkem oli lõbu ja pidutsemist või ränka tööd ja harjutamist?

Veebruarist mai lõpuni töötasime hommikust õhtuni kuus päeva nädalas. Hommikul tööle ja öösel kell üks tagasi hotelli. Tempo oli hullumeelne. Koreograafid on nõudlikud, rääkimata Madonnast, kes jälgib ja disainib oma šõud peensusteni. Kuid ta ei ole ainult teiste suhtes nõudlik, vaid ka iseenda. Selle nelja kuu jooksul vahetus veidi ka koosseis – kes ei suutnud tööd piisavalt teha, see lasti lahti. Ka slacklinerid vahetusid paar korda, ainult mina jäin ellu.

Rutiin muutus siis, kui algas kontsertturniir. Enam ei olnud pikki tööpäevi, vaid rohkem vaba aega. Nädalas oli meil 2–4 šõud ja üks šõu kestis 2 tundi. Tuuritamine kestis kokku 7 kuud. Esmalt Euroopa, siis Põhja- ja Lõuna-Ameerika. Ühe aastaga 35 riiki, 65 linna ja umbes sama palju hotelle. 

Milline nägi välja üks päev kontserttuuril koos Madonnaga?

Kontserdi päeval alustasime tööd kell 13. Kõigepealt sõime lõunat ning koreograafid andsid eelmise šõu kohta hinnangu, seejärel heliproov ja slackline'i treening Madonnaga. Pärast seda õhtusöök ja puhkeaeg ning õhtul kaks tundi kontsertit. Lõpuks tagasi hotelli või kohe bussi peale järgmisesse sihtkohta. Kuid puhkepäevad olid täielikult meie päralt. Vahetevahel korraldas Madonna meile filmiõhtuid, ööklubipidusid või pitsaõhtuid.

Kas suhtlete Madonnaga siiani? Kas oled kokku puutunud ka teiste välismaa staaridega?

Kuigi turnee on läbi, siis vahel lobiseme ikka Madonnaga. Olen kohtunud ka näiteks Bono, Ashton Kutcheri ja Lenny Kravitziga. Ja Hiinas kohtusin Jackie Chaniga.

 

Täispikka intervjuu Jaan Roosega loe värskest tüdrukuteajakirja Buduaar TEEN talvenumbrist!

Buduaar TEEN

[gallery ids="1884743,1884751,1884759,1884766"]