UNISTUSTE AMET: teletöötaja Kadi Poll

UNISTUSTE AMET: teletöötaja Kadi Poll

Kas oled alati tahtnud teada, kuidas käib töö kõikide lahedate telesaadete taga nagu „Padjaklubi”, „Su nägu kõlab tuttavalt” või „Me armastame Eestit”? Jah? Meie ka! Selleks küsisimegi teletöö lahedamate seikade kohta 23aastaselt Kadi Pollilt, kes elab iga päev selles kirevas meelelahutusmaailmas, mida meie vaid telekast näeme.

Kas oled alati tahtnud teada, kuidas käib töö kõikide lahedate telesaadete taga nagu „Padjaklubi”, „Su nägu kõlab tuttavalt” või „Me armastame Eestit”? Jah? Meie ka! Selleks küsisimegi teletöö lahedamate seikade kohta 23aastaselt Kadi Pollilt, kes elab iga päev selles kirevas meelelahutusmaailmas, mida meie vaid telekast näeme.

Mis on sinu ametinimetus ja millised on sinu tööülesanded?
Ametinimetus on ülikeeruline, aga tööülesanded see-eest jällegi ülilahedad! Toimetan TV3 sotsiaalmeediat ehk siis kõiki Facebooki lehekülgi, mis on TV3-ga seotud: TV3, „Su nägu kõlab tuttavalt”, „Padjaklubi”, „Me armastame Eestit”, „Papad Mammad” jne. Postitan treilereid, pilte, uudiseid, backstage-videoid. Ning teine pool tööst on sisu tootmine: käin erinevate saadete võtteplatsil pilte ja videoid tegemas.

Millal tekkis sinus esimest korda tunne, et tahad töötada televisioonis?
Kui pidin hakkama mõtlema tuleviku peale. Gümnaasiumis. Tundsin, et tahan teha midagi loomingulist. Valisin enda jaoks kaks suunda: muusika või film. Nii leidsingi Balti Filmi- ja Meediakooli. Mussi saab ju teha ka päris töö kõrvalt, aga filmi tegema naljalt ei õpi.

Milliseid samme oled pidanud oma unistuse täideviimiseks astuma?
Ennast tõestama. Korduvalt. Kindlasti on meil kõigil olnud kunagi üks kuri õpetaja, kes on karm, otsekohene ja hirmutav ja kellele on VÕIMATU meelepärane olla. Tuleb tuttav ette? Minul oli selline õppejõud. Mäletan, kuidas ta esimeses loengus rääkis, kuidas kõik algajad filmitegijad tahavad teha filmi oma vanaemast-vanaisast ja ärgu me selle jutuga tema juurde üldse mingu. Ja kellest mina filmi tegin? Oma vanaemast ja vanaisast! Siiani vahetame õppejõuga e-maile ja igas kirjas ta küsib alati, kuidas mu vanaemal ja vanaisal läheb. Neil kõige kurjematel õpetajatel on ikka soe süda ka sees…
Siit moraal: kui sulle öeldakse, et miski on võimatu, siis tee just risti vastupidi ja see on eriti tuus, kui just SINA sellega hakkama saad!

Mida armastad oma töö juures kõige enam?
Et see on vaheldusrikas, kiireloomuline. Ükski tööpäev pole igav. Alati toimub midagi kuskil ja iga päev on uued väljakutsed. Puudub rutiin, mis on noorele inimesele kirss tordil.

Mis on kõige lahedam projekt, milles oled kaasa löönud?
Televisioonis vist polegi seda „kõige lahedamat”, sest kõik on omamoodi huvitav, hullumeelne ja õpetlik. Näha, kuidas näosaade toob esile nii andekaid inimesi, kuidas Padjaklubi tüdrukud on oma suure kuulsuse juures hämmastavalt kahe jalaga maa peale jäänud, kuidas need kõige suuremad staarid on alati kõige sõbralikumad ja kuidas kõik muutub nii meeletult kiiresti. Aga kui lemmikprojekte nimetama peaks, siis muidugi TV3 Play 51 küsimust kuulsusega, kus küsime erinevatelt Eesti staaridelt pausideta 51 kiirküsimust täiesti erinevatest eluvaldkondadest. Näiteks saame teada, kas Liis Lemsalule on abieluettepanekut tehtud, kas Tanel Padarile meeldivad rohkem trussikud või bokserid või mida paneb Elina Born oma lemmikvõileiva peale. Teiseks lemmikprojektiks on loomulikult Padjaklubi Laura blogi. Mul on kogu aeg seda filmides suu naerul. Vahel mõtlen, et kas see on ikka reaalne, et mulle meeldib mu töö nii väga. Tavaliselt ju inimestele ei meeldi tööl käia? 

Kes on kõige lahedam inimene, kellega oled koostööd teinud ja miks?
Kõik on lahedad. Päriselt.

Millistel hetkedel armastad oma tööd eriti?
Kui minu tehtud video saab hea tagasiside. Kui mõni Facebooki postitus läheb hästi lendu. Kui näosaate finaalis käivad külmavärinad üle kere. Kui hommikul ärgates ei mõtle kordagi, et ei taha tööle minna. 

Milline on sinu kõige suurem ametialane unistus?
Et kõigil maailma inimestel oleks aega ja tahtmist minu ideedega kaasa minna. Ja kunagi kauges tulevikus tahaksin töötada suure Hollywoodi filmi meeskonnas. 

Mis sind inspireerib?
Inimesed, kellega koos töötan. Üks töökaaslane käib tihti reisimas nii Eestis kui ka välismaal ja saadab iga kord mulle postkaardi sisuga „Veebikuningannale”. Ka isegi näiteks Pärnust! Sest teab, et mulle meeldib tohutult postkastist kirju saada, aga seal pole kunagi mitte midagi peale reklaamide. No kas teid ei inspireeriks sellised töökaaslased? 

Kas sa ei tunne vahel, et tahaksid kaamera tagant hoopis kaamera ette saada?
Hetkel on produktsiooni osa minu jaoks kordades huvitavam, et saan osaleda kogu protsessis algusest lõpuni. 

Mida soovitad noortele tüdrukutele, kes soovivad samuti televisiooni tööle minna?
Julgust ettepanekuteks. Lihtsalt kirjuta mulle kasvõi nüüd ja kohe oma kõige igavam ja mõttetum mõte, mida nagunii keegi kunagi ei taha teha, aga kuskil kaugel sügaval tunned, et seda oleks tore teha… ja teeme sellest midagi väga ägedat!

Buduaar Teen