VIHJE EDASPIDISEKS: 10 NIPPI, KUIDAS TULLA TOIME uue kooliga

1 kommentaar
VIHJE EDASPIDISEKS: 10 NIPPI, KUIDAS TULLA TOIME uue kooliga

Kool hakkab tasapisi lõppema. Veel viimased kontrolltööd ja suvi ongi käega katsuda. Paljud meist plaanivad aga sügisel kooli vahetada. Seal ootab sind ees uus keskkond, uued klassi- ja koolikaaslased, uued õpetajad ning klassiruumid.

Kool hakkab tasapisi lõppema. Veel viimased kontrolltööd ja suvi ongi käega katsuda. Paljud meist plaanivad aga sügisel kooli vahetada. Seal ootab sind ees uus keskkond, uued klassi- ja koolikaaslased, uued õpetajad ning klassiruumid. Kuidas tulla selle kõigega toime? Buduaar TEEN otsis välja 10 nippi, mida järgides toimub koolivahetus hõlpsamini. Alusta ettevalmistustega juba varakult!

1. Ole enesekindel! Aja selg sirgu ja ära looderda. Kui näed välja enesekindel, tundud ka teistele enesekindel. Esmamulje on oluline. Peamine on, et sa ei jätaks ülbet muljet. Leia tasakaal!

2. Tutvu kooli plaaniga! Sul on endal palju mugavam, kui oled end juba eelnevalt majaplaaniga kurssi viinud ning tead enam-vähem, mis korrusel teatud tund hakkab. Niiviisi ei pane sa ennast piinlikku olukorda, kui hilined näiteks matemaatikasse, sest ei leidnud aegsasti klassiruumi.

3. Ühine huvirühmaga! Näitlemisrühmast või laulukoorist võid leida lihtsasti uusi sõpru, kellel on samad huvid, mis sinulgi. Pealegi leevendab igasugune huvitegevus stressi ja viib mõtted headele asjadele.

4. Tutvusta ennast uutele õpetajatele! Sa ei pea nendega tutvust tegema tunni ajal, kui kogu tähelepanu langeb sinule, vaid tee seda hoopis tunni alguses või mõnel muul ajal. Nii tekib õpetajatel sinu vastu austus kui iseseisva ja enesekindla õpilase vastu.

5. Näe välja parim! Ole esimesel koolipäeval puhas ja kanna riideid, milles tunned end mugavalt. Väldi eriti uhkeid ja silmatorkavaid rõivaid. Üks kena teksapaar ja lahe pluus või lemmikkleit on enam kui sobilikud. Pea meeles, et esmamulje on oluline!

6. Ole aus! Kui sinuga tullakse tutvust tegema, siis ära hakka valetama oma mineviku kohta. Ole aus ning räägi, kust sa tuled, miks kooli vahetasid ning nii leiad kaaslastes õige pea austuse. Ära uhkusta ning püüa olla meeldiv!

7. Tee tutvust uue pinginaabriga! Räägi juttu nendega, kes istuvad sinu kõrval. See on hea viis leidmaks uusi sõpru. Niiviisi väldid veidraid vaikushetki ja piinlikke kommentaare. P.S! Väldi siiski jutustamist tunni ajal.

8. Naerata! Naeratamine on kiireim viis muutmaks ennast teistele meeldivaks. Naeratus loob sinust rõõmsameelse ja sõbraliku inimese mulje ning niiviisi julgevad ka teised sinuga rääkima tulla. Kui naeratad, siis ei tundu sa ülbe ega ebakindel.

9. Uus keskkond annab sulle uued võimalused! Pea meeles, et vähemalt esimesel päeval tundud sa teistele väga eksootiline. Jah, uus kool võib olla hirmutav, ent tuleta endale meelde oma eelist. Sul on võimalus alustada täiesti uuesti, luues endale täiesti uue maine. Kui tunned, et tegid midagi vanas koolis valesti, siis tea, et nüüd on võimalus alustada uuelt lehelt ja parema inimesena.

10. Tee uurimustööd! Mine internetti ja uuri oma uue kooli kohta. Kindlasti on neil oma kodulehekülg, millelt leiad infot ajaloost, õpetajatest, kodukorrast ning kõiksugustest tähtsatest faktidest.

Artikkel ilmus Buduaar TEEN märts-aprill ajakirjas.