Youtuberid vallutavad maailma

Youtuberid vallutavad maailma

Kas sina tead, kes on PewDiePie? Kui veel ei tea, siis see artikkel on sulle. Tegemist on ühe populaarseima youtuberiga, kellel on juba üle 6,2 millioni vaataja! Tegemist on rootslasest videomängude kommentaatoriga. Buduaar TEEN uuris viielt Youtube’i fännilt, miks nemad youtubereid jälgivad ning kes on nende lemmikyoutuberid.

Kas sina tead, kes on PewDiePie? Kui veel ei tea, siis see artikkel on sulle. Tegemist on ühe populaarseima youtuberiga, kellel on juba üle 6,2 millioni vaataja! Tegemist on rootslasest videomängude kommentaatoriga. Buduaar TEEN uuris viielt Youtube’i fännilt, miks nemad youtubereid jälgivad ning kes on nende lemmikyoutuberid.


Mark Erich Uueküla (16) on youtubereid vaadanud 3 aastat.

Miks vaatad youtubereid?

Põhiliselt selleks, et lihtsalt aega veeta, kui olen koolist koju jõudnud. Mõnikord on hea pärast rasket päeva mõnda naljakat videot vaadata – need teevad tuju koha paremaks! 

*Margi lemmikyoutuberid*

1) OfficialNerdCubed. Ta on Inglismaalt pärit „mängur“ ja minu meelest on ta üks naljakaim inimene Youtube’is.Tema huumor ei pruugi kõigile sobida, kuid minu arvates on ta fantastiline.

2) Tyler Oakley. Tylerit ei saa väga sõnadega iseloomustada.Tema videoid tuleb näha, et aru saada, milles tema eripära seisneb.

3) Good Mythical Morning. GMMi on arvatavasti seepärast tore vaadata, et neil ei ole kindlat stiili. Nad võivad rääkida ükskõik millest – alustades hulludest leidudest ja lõpetades selfie’dega.

4) Avbyte. Kuna muusika on minu jaoks väga oluline, siis meeldib mulle, kuidas nad on teinud muusikalid tänapäevasemaks. Ma leian, et see on väga hea moodus, et levitada ja tutvustada noortele muusikale, mida nad muidu võibolla võivad igavaks pidada. 

5) Vsauce on kindlat parim koht, kust saab erinevaid teadmisi väljapool kooli. See võib küll uskumatuna tunduda, kuid nad on õppimise lõbusaks teinud.

 

Mariel Haug (14) on youtubereid vaadanud 3 aastat.

Miks vaatad youtubereid?

Sest see on hea meelelahutus. Need on naljakad, lõbusad, tõstavad tuju. 

*Marieli lemmikyoutuberid*

1) Minu lemmik on kindlasti PewDiePie, ta tobedad gaming-videod ajavad mind alati naerma.

2) Danisnotonfire – ta videod räägivad naljakatest ebaõnnestumistest, mille ta keerab enda kasuks videoid tehes. Näiteks ümiseb ja räägib ta endaga naljakalt.

3) Jenna Marbles on alati videoid tehes originaalne, ta räägib täiesti teistest asjadest. Isegi kui ta räägib tõsiselt, on see naljakas. 

4) Superwoman – iga video, mida ta teeb, on selline, et sa võiksid kõht kõveras maas naerda. Ta sketšid on omapärased ja huvitavad.

5) MadeYewLook. Tema on midagi täiesti teistsugust tavalisest beauty-channel’ist, sest ta ei õpeta, kuidas teha mõnd „casual everyday look’i“, vaid ta näitab kuidas olla Jokker, Frankenstein või keegi muu selline tegelane. Kõik, mis ta oma videotes teeb, on midagi erilist, mille tegemist on tore vaadata, kuid mida ise järele ei tee.

 

Elisa Põldma (18) on youtubereid vaadanud 6 aastat.

Miks vaatad youtubereid? 

Youtuberite vaatamine on väga hea viis, kuidas sisustada oma aega, kui midagi teha pole. Samuti on olnud tore jälgida vaadata, kuidas youtuberid on alustanud täiesti nullist ja nüüd jõudnud nii kaugele. Nende videod ajavad naerma, annavad inspiratsiooni ning vahel ka nõu ja abi, kuidas tulla toime mõningaste probleemidega.

*Elisa lemmikyoutubereid*

1) Zoella ehk Zoe on ilmtingimata minu lemmikyoutuber. Ta on nii lõbus inimene ning tema videotest olen saanud palju inspiratsiooni ja abi.

2) Thatcherjoe videoid vaadates naeran nii, et pisarad voolavad. Super!

3) Danisnotonfire’i videote teemad on lihtsalt sellised, millega saab samastuda. Ning otseloomulikult – naerda saab kõvasti!

4) Lauren Curtis. Kuigi ma teda päriselt ei tea, saan juba arvutiekraani vahendusel aru, et tegemist on tõesti siira ja hea inimesega. Ta on tipptasemel jumestaja ja temaltki on palju õppida.

5) Tyler Oakley videoid on nii hea vaadata ning ta suudab alati naerma ajada. Tyler Oakley on inimene, kellega tahaks kunagi küll samas seltskonnas olla!

 

Sem Karlos Kolk (13) on youtubereid jvaadanud 6 aastat.

Miks vaatad youtubereid?

Ma vaatan youtubereid, sest minu arvates on tore jälgida, kuidas keegi tegeleb sellega, mida ta väga armastab. Nad ikka täiega naudivad videote tegemist ja naeravad enda üle ning vaatajatel on ka väga lõbus. 

*Sem Karlose lemmikyoutuberid*

1) Joe Sugg, Youtube’is tuntud kui ThatchesJoe. Ta on väga naljakas ja lahe inimene. Tal on äge aksent ja tal on vapustavalt ilus õde, kes on ka youtuber ja keda kutsutakse youtuberite kuningannaks. 

2) Tyler Oakley. Tyler on teistest inimestest natuke erinev. Ta on ülistiilne ja hull moeinimene. Samas on ta natuke grazy ja teeb oma välimusega pidevalt muutusi. Näiteks värvib ta tihti oma juuksed mingit lahedat värvi, näiteks lillaks või roheliseks. 

3) Felix Arvaid Ulf Kjellberg, Youtube’is tuntud kui PewDiePie. Ta on hetkel Youtube’is kõige kõvem tegija. Tal on maailmas kõige rohkem subscriber’eid ja mulle meeldib ta selle pärast, et ta teeb naljakaid videoid ja paistab olevat väga sõbralik.

4) Caspar Lee meeldib mulle selle pärast, et ta on noor ja väga vaimukas youtuber. 

5) Alfie Deyes, Youtube’is tuntud kui PointlessBlog. Ta räägib tarka ja asjalikku juttu enda videotes. Samas vahel teeb ta sõpradega videoid, kus nad teevad naljakaid ja hullumeelseid asju.

Karlos on ka ise youtuber. Kuidas sind Youtubest üles leiab? 

Mind leiab üles, kui kirjutada Youtube’i Karlos Kolk või semkarloskolk. Või teine võimalus on jälgida mu Facebooki seina, kuhu ma samuti oma videoid postitan.

Palju sul jälgijaid on? 

Varsti on mul jälgijaid juba 3000.

Mida sa seal oma Youtube’i kanalis teed? 

Ma teen seal igasuguseid asju. Mõnikord seda, mis lihtsalt pähe tuleb, teinekord küsin jälgijatelt, mida nemad sooviksid vaadata. Vahel teen üksinda videoid, teinekord jälle teiste Eesti youtuberite ja kuulsustega. 

 

Miikael Ainla (13) on youtubereid jälginud 6 aastat.

Miks vaatad youtubereid?

Peamiselt selle pärast, et saada ideid enda videote jaoks. Aga ka selleks, et ise naerda saaks ja lõbus oleks.  

Miikaeli lemmikyoutuberid

Kõige rohkem meeldib mulle Marcus Butler, sest ta on hästi positiivne ja naljakas.

Kuidas Youtube’ist üles leiab?

Pange otsingusse michaelisapanda.

Palju sul jälgijaid on?

646 jälgijat on praegu.

Mida sa teed oma Youtube’i kanalis?

Peamiselt teen lühifilme ja räägin teismeliste igapäevastest probleemidest.

 

Artikkel on ilmunud ajakirja Buduaar TEEN talv 2014/15