PILETID LOOSITUD! Ülimenukas teatrietendus “Võidab see, kellel on kõige hullem mees” Wabadus Café laval 14.11

34 kommentaari
PILETID LOOSITUD! Ülimenukas teatrietendus “Võidab see, kellel on kõige hullem mees” Wabadus Café laval 14.11

Ülimenukas teatrietendus “Võidab see, kellel on kõige hullem mees” on taas Wabadus Café laval. Lisaks teatrietendusele sisaldab pilet ka pokaali majaveini ning tavasissepääsu klubisse Vabank.

Ülimenukas teatrietendus “Võidab see, kellel on kõige hullem mees” on 14. novembril taas Wabadus Café laval. Lisaks teatrietendusele sisaldab pilet ka pokaali majaveini ning tavasissepääsu klubisse Vabank.

Kaks noort näitlejannat, Piret Krumm ja Katariina Tamm etendavad Wabadus Cafés pihtimuslikku teatrilavastust “Võidab see, kellel on kõige hullem mees”.

“Võidab see, kellel on kõige hullem mees” räägib autorite sõnul sellest, mis tunne on olla Eestis 24-aastane vallaline naine. Sketšide, lugude ja omavaheliste dialoogide kaudu vaatavad Piret ja Katariina irooniliselt tagasi juhtumistele oma elus ning suhetele meestega, kelle definitsioon tänapäeval järjest ähmasemaks muutub. Kas tegu on feministliku tükiga? Üks osalistest, Piret Krumm on segaduses: “Kas ma olen feminist, kui mul on eneseväärikus? Võib-olla tõesti, et eneseväärikus ongi Ida-Euroopa versioon feminismist,“ arutleb Krumm.

Teine esineja Katariina Tamm toob välja, et pihtimuslik žanr algas kunstis tegelikult juba püha Augustinusega ning tipnes nüüd hiljuti Maire Aunaste raamatuga “Viis aastat peidus”, mis räägib teatavasti teletähe juhtumistest Ameerikas. “Tükki on kogutud halenaljakaid juhtumeid meie enda ja meie sõprade elust”, ütleb Katariina. “Ongi kõik. Seal on nalja, on eneseirooniat, on otsimist ja on leidmist. „On meeleheidet, hüsteeriat, enesevigastamist, erootilist kurbmängu ja seksistlikku huumorit. Süntees maailmavalust ja selle parandamisest, ennekõike puhas ja toores janu lunastuse järele. Sest just seda me teeme: asetame jalg jala ette. Tõstame veel kord pilgu uriseva ja naeratava maailma poole. Andku jumal meile andeks,“ mõtiskleb Piret selle üle, mida elus üle elada tuleb.

Ka tükki lavale seadnud Diana Leesalu ja Paavo Piigi sõnul ei olegi sellel päriselt žanri – tegu on umbes tunniajase seguga püstijalakomöödiast, estraadist, dokumentaalteatrist. “Žanriks on Piret ja Katariina, nende erakordsus, nende sarm.”

Tegemist on Kinoteatri lavastusega. Kinoteater on sõprade rühmitus, mis on varem välja toonud nelja mehe “Püstijalukomöödia” (2011) ning Henrik Kalmeti ja Jörgen Liigi stand-up kavasid (2012).

Uksed etendusele avatakse kell 18:00. Etendus algab kell 21:00. Palume kohal olla vähemalt 15 minutit varem. 

TELLIMINE: Võimalus on esitada toidutellimusi; tellimuste võtmine lõppeb 30 minutit ennem seansi algust. Joogitellimuste võtmine lõppeb 10 minutit ennem etenduse algust. Baaris sooduspakkumised! NB! Etenduse ajal teenindamist ei toimu. 

BRONEERI KINDLASTI LAUD ETTE: kristin@wabadus.ee/+372 502 4904

Piletid on müügil Piletilevis hinnaga 15€.

PILETILOOS! Kaks pileti etendusele võitis Birgit. Palju õnne, võtame sinuga ühendust!