MARGE TAVA: miks me seda tegime?!

Buduaar

Väikesest naisteajakirjast sai üleöö suur meelelahutusajakiri, mille sarnase sisuga teist Eesti turul ei ole. Mul endal on selle muutuse üle väga hea meel, sest ausalt öelda oli viimastel aastatel päris keeruline vastata küsimusele „Ja mille poolest te teistest naisteajakirjadest erinete?“.
Mulle pole kunagi meeldinud olla kellegi teise sarnane, isegi mitte siis, kui see keegi on minust kordades lahedam, ilusam ja targem ning minu võrdlemine temaga peaks olema mulle kompliment. Ja ka mitte siis, kui see on turvaline valik ja kindla peale minek, et teistele meeldida, sest kõige vähem armastan ma näitemänge, mis ei toimu teatrilaval. Mulle meeldib, kui inimesel on iseenda ehe nägu ja tootel on oma tõestisündinud lugu. Mulle meeldib, kui igaüks keskendub oma teekonnale, mitte ei püüa kellegi teise jälgedes käia. Ja et eksimused, mida me kõik teeme, ei võtaks ära seda julgust ja kirge midagi omamoodi teha ja muuta. Buduaar on läbi ajaloo väga paljudes asjades esimene olnud – olgu selleks kuulsate meestega kohtingute müümine sõbrapäeva heategevusoksjonil, kõigist teistest väiksemas mõõdus ajakirjaga välja tulemine, Beauty Box’i turule toomine, suurimate taaskasutusürituste korraldamine, teismeliste meelelahutusajakirja loomine või uhkete kingikottidega naistepidude läbi viimine. Me oleme ikka väga lahedaid asju teinud esimesena Eestis. Aga nagu elus ikka, toob mõni periood rohkem muutusi kui teine.

Ma tunnen, et see koroonajärgne aeg on meid kõiki muutnud ja meie väärtushinnangutes on toimunud oluline nihe. Me lõikame läbi neid mustreid, mis enam ei toimi või on meile koormaks saanud. Küsime, et mis tähendus on sellel kõigel, mida me iga päev tööl ja vabal ajal teeme, ja tahame teha asju, mis on me jaoks tähenduslikud. Kui sa küsid, milline tähendus on sellel uues formaadis ja kergema sisuga ajakirjal, siis vastus on lihtne: me tahame lahutada sinu meelt ja teha seda nii, et keegi haiget ei saa. Tahame panna sind naerma ja end muretult tundma, suuremalt unistama ja väikestest asjadest vaimustuma ning isegi diivaninurgas või pediküürilaual põnevust kogema. Me ei saa sulle kinkida uut maja või lahendada peremuresid, haigust ära võtta või minevikku tagasi tuua, küll aga saame anda seda, mida sa vajad igal ajahetkel elus: hetke iseendale ja muretut naeratust näole.
Kõik uued mõtted ei mahtunud veel selle numbri kaante vahele, sest otsus ajakirja muuta tuli mulle pähe üleöö vaid kuu aega tagasi. Aga võib-olla ongi see hea, sest järgmist numbrit saame juba koos sinuga kokku panna ja teha sellise ajakirja, mida sa ootad oma postkasti väikese tüdruku uudishimu ja põnevusega. Muide, kui sul aastatellimust veel ei ole, siis vormista see nüüd, sest uuele tellijale või vana tellimuse pikendajale on kingituseks kvaliteetne Ecoshi D-vitamiin. Jätan Sind nüüd meie elu, melu ja trendilugudes surfama ja päriselt ka, ma ootan Sinu tagasisidet. Võid mulle kirjutada [email protected] või IG postkasti marge_rahu_tava.

Armas naine! Ma kirjutan neid ridu pisut kõrgenenud pulsi saatel, sest ma tahan nii väga teada, mida Sa meie uuenenud ajakirjast mõtled.