Buduaari veerg: Lahkumineku reeglid

Täna helises mu telefon närvilisemalt kui kunagi varem – mu sõbranna
nägi oma eks-boyfriend’i. Tuleb välja, et maailm on
tõeliselt väike ja võimalus oma eksiga kokku põrgata on tõeliselt suur.
Võimalus kokku põrgata siis, kui sa ei näe just selline välja, nagu
võiks, on veel suurem. /Tekst: Piret Aan/


Täna helises mu telefon närvilisemalt kui kunagi varem – mu sõbranna nägi oma eks-boyfriend’i. Paanika missugune! Tuleb välja, et maailm on tõeliselt väike ja võimalus oma eksiga kokku põrgata on tõeliselt suur. Võimalus kokku põrgata siis, kui sa ei näe just selline välja, nagu võiks, on veel suurem. Oleks ju suurepärane, kui su eks näeks sind võrratu soengu, suurepärase meigi ja ääretult kütkestava riietusega. Poleks midagi paremat eksi kahetsevast pilgust ning mõnest kahetsusele viitavast lausest.


Olen märganud, et pärast lahkuminekut – kindlad tänavad, paigad, isegi kindel aeg päevast on veidrad ja talumatud. Linn, kus elad, muutub miinidega täidetud tühermaaks. Pead olema äärmiselt ettevaatlik, kuhu astud, või sinust jäävad järele vaid tükid.


Lagunenud suhtest üle saamine võtab aega täpselt pool sellest, kaua koos olite. See on üks lahkumineku reeglitest. Teisalt on oluline jätta seljataha oma kaotused ning uuesti mängu astuda. Kuid mitte liiga vara…. ei saa sundida end tundma hästi millegi osas, mis sulle haiget teeb. Ainus võimalus üle saada on tunda end halvasti ning leida selles kõigest pöördepunkt. Tuleb mõelda see kõik läbi nii palju kordi kui vaja. Ühel hommikul tõustes mõistad, et see kõik on lihtsalt üks osa sinu minevikust ja sa ei saa seda muuta. Polegi vaja. Nii on olnud minuga ja kindlasti ka paljude teistegagi..


Mõeldes sellele kõnele tabas mind küsimus – kas on tõesti õigem saada üle oma eksidest aeglasel ja piinaval viisil? Või peaks kõiki tundeid vältima ning hüppama tagasi mängu? Millised on lahkumineku reeglid maailmas, kus jäetakse üksteist järjest sagedamini?


Mehed arvavad: „Mida iganes sa teed – ära nuta. Sest kui peaksite kokku tagasi minema – siis sina olid see mees, kes nuttis.“


Naised arvavad: „Helista talle kolm kuud peale lahkuminekut – siis näed, kui kiiresti on ta kaalus juurde võtnud – peale lahkuminekut.“


Mehed: „Sa võid teha kõik, mis ta tahab – aga ära millelegi alla kirjuta.“


Naised: „Muuda oma nime, telefoni ja töökohta – siis ta ei leia sind.“


Ja neist reeglitest:
1. Hävita kõik ekskallima pildid, kus ta näeb välja seksikas ja sina õnnelik.
2. Valeta – see on kergem kui tunnistada, et sul on valus.
3. Ära lakka mõtlemast tema peale isegi mitte hetkeks – sest see on just see hetk, mil ta ilmub sinu ellu tagasi. Mõtle ja mäleta – aga ole tugev.
4. Väga raske on näha oma endist armastust kõndimas käsikäes sellega, kelle pärast sind jäeti. See võib haiget teha veel paar aastat hiljem ka. Ülesaamine lagunenud suhtest võtab aega täpselt pool sellest, kaua koos olite. Võta nii kaua aega, kui vajad, sul ei ole kiiret kuhugi. Ühest suhtest teise hüppamine ei lahenda muresid ja raskusi, mis olid eelmises – need kõik tulevad kaasa uude suhtesse.

Kuid kindlasti ära unusta, mis on selle kõige juures kõige olulisem – pole vahet, kes on murdnud su südame või millised haavad see sinu südamesse jättis – sa ei saa kunagi sellest üle ilma sõpradeta. Tõelised sõbrad aitavad sind kõiges.


Piret Aan
/Buduaari lugeja/