Helena-Reet: Rohkem roosasid võrksukki!

Helena-Reet: Rohkem roosasid võrksukki!

Suvi ongi läbi. Mõnes mõttes on see isegi hea, sest sügis toob alati endaga uusi tegemisi ning väärt mõtteid. Sügis on parim aeg muudatusteks, eriti isiklikku laadi muudatusteks. Seda on isegi kuskil keegi tark mees ütelnud.      /Helena-Reet Ennet/ 

Suvi ongi läbi. Mõnes mõttes on see isegi hea, sest sügis toob alati endaga kaasa uusi tegemisi ja häid ideid. Sügis on parim aeg muudatusteks, eriti isiklikku laadi muudatusteks. Seda on isegi kuskil keegi tark mees ütelnud, nii et mitte päris see teema, et keegi naine saunas rääkis vaid hoopis keegi mees kuskil kirjutas : ) Mina seda muidugi ei mäleta, kes ja kus, sest meelde jääb vaid osake informatsioonist, just see osa, mida keegi mäletada tahab või vajalikuks peab meeles hoida.

Naised on maailma huvitavaima mäluga. Kas te pole vahel täheldanud, et te mäletate imehästi kellegi roosasid võrksukki või sätendavat käekella kaheksa aastat tagasi toimunud ürituselt, aga mõne päeva tagustest uudistest loetud read, et Panama kanalit läbib päevas keskmiselt 40 laeva, ununevad nagu võluväel. Oh, juba see mõte, et mingi tühine asi jääb nii kergesti meelde, aga samas kasvõi mitu päeva õpitud, lausa pähe õpitud materjal ei taha pooltki nii hästi meeles seista, tekitab ebameeldiva pinnapealse ja veits kerglase tunde enda suhtes, aga tegelikult………..tegelikult on tähtis, et me mäletame seda, mida me tahame. Täpselt sama on tegude ja tegemistega, me peaksime tegelema sellega millega meile meeldib tegeleda, siis toimib sama efekt nagu mäletamisegagi. Kui teed seda, mis sulle meeldib, saadab sind edu!

Kuna on sügis ja juba teada hea aeg muudatusteks, siis on õige aeg mõelda meilgi, mis laadi muudatusi endaga ette võtta. Nagu külmas toitki seisab paremini, säilime meiegi nooruslikumad just külmemas kliimas. Kas pole hea mõelda kõiki asju hoopis läbi positiivsuse prisma ja vaadata läbi roosade prillide? Omast käest võin küll ütelda, et maailm paistab ja ka on palju helgem ning tuju on palju parem kui igas pisiasjas probleemi ei näe, igast tühjast –tähjast tüli ei tõsta ning proovin halbade mõtete asemel häid mõelda. See on juba vana kloostritarkus, et naeratus teeb imesid!

Rohkem roosasid võrksukki!

Helena-Reet

/Peatoimetaja/