Mille poolest on autod paremad kui naised

Sünnipäev – aasta suurim ja erilisem sündmus selle ühe ja ainsa õnneliku jaoks. Minu jaoks lõppes sellesuvine tähtsündmus üksinda mustade nõude ja nälginud sääskede seltsis.

Mehed jäävad meesteks ning kui peamees toob garaazist välja 5- käigulise Niva, siis jooksevad ülejäänud mullikad, tagumikud välkumas, heinamaale, et otsustada, kelle sõiduring on kiireim.
 
Mille poolest on siis autod paremad kui naised?
 
Süda valib naist, mõistus autot.

Kui pärast armumist peab mees leppima sellega, et naise riiete alt tuleb ilmsiks vohav karvkate, ebasümmeetrilised rinnad, endise mehe nimega tätoveeringud või muud veidrused, siis auto peale saab alati kindel olla. Mees ei saa autolt vastu vahtimist, kui ta eelnevalt masina kapoti alla vaatab, teatud pedaalidele vajutab ning ehk ka seljas ratsutab. Seejärel võib mees otsustada, kas ta üldse tahab seda nurruvat kiisut või mitte. Kui aga süda on oma valiku teinud, siis peab mõistus igasuguste naise vigadega leppima.
 
Auto ei tõrgu, kui seda keset ööd kasutada tahetakse.

 
Kui mees ärkab öösel suure sugutungiga ning oma himura käe kallima poole sirutab, siis juba poolel teel kostub padjast porinat- ettsakurrrratmindülesssseiaja… Nii tuleb teha kiirkäik tualettruumi ning väljaulatuvad kehaosad külma dushiga üle lasta.
Metallist sõbranna juurde võib aga iga kell näperdama minna. Lükka aga süüde sisse ja kiisu nurrub mõnuga. Peale selle annab ta sooja igasugusel külmal talveõhtul ning on valmis kõikjale põrutama kellast hoolimata.
 
Auto peale pole kahju raha kulutada.
 
Kui naine nõuab uut kasukat, kleiti, kingi, soengut, siis peab tubli mees sõnakuulelikult rahakotirauad lahti lööma ja naist toetama.
Naise uutest kingadest ei tunne mees end õnnelikumana, uuest seongust vägevamana (Eesti vana rahvatarkus). Selle tõestuseks pani üks tuttav naine kord gaasimaski pähe ja küsis mehelt, et kas kallis näeb temas mingit muutust. Mees mõtiskles väheke ja sõnas: „Hmm, sa oled vist kulmusid kitkunud”.
Kui on aeg puistada metallist kiisu üle krõbisevaga, on sündinud uus mees. Ta räägib vahet pidamata uuest sumbutist, mootorile orgunnitud lisajõust, võimsatest valuvelgedest. Seejuures sädelevad silmad nagu väikesel poisil, süda tuksleb erutusest, käed värisevad ning poetab suurest õnnest ehk rõõmupisaragi.
 
Elupäästja auto.
 
Meest nõusid pesema panna on vist sama kerge kui ajada kaamelit läbi nõelasilma. Ja prügikotti võivad asuda elama vaglad, prussakad ja muud ollused enne kui see kord oma õigesse kohta jõuab. Musta pesu hunnikust võib teha kunstitaiese kõikide meeste auks.
Et aga naine kriiskamist nende pisiasjade üle eriti lõpetada ei taha, ongi õige aeg lahkuda „tööd tegema”. Siinkohal päästab jällegi mehaaniline armuke. Hüüa ukse vahelt, et tuleb minna ning kaunis sõbranna jääb igaveseks kangelaseks.
 
Milleks siis naisi üldse vaja on?
 
Ausalt öeldes tuleb tõdeda, et kõik vananevad, isegi need kõikvõimsad masinad. Ning kui mõni kolb peaks purunema või ketas läbi kuluma, siis ei asenda miski naise pehmet rinda. Siis ootab truu kaasa meest oma najale pisaraid poetama ning lohutab teda nii nagu mitte ükski mehaaniline asi teha ei suuda.

Maria P.