Dane blogi: 10 eurot Guessi kell? Internetipoodides on kõik võimalik

Dane blogi: 10 eurot Guessi kell? Internetipoodides on kõik võimalik

Tere imeilusat kesksuve kõigile! Sain ka mina vahepeal veidi puhata, kuigi pean tunnistama, et päris telefoni välja lülitada ja mailboxi mitte kontrollida ma veel ei oska (aga õpin!), seega „jalad seinale“ puhkus see polnud, aga pigem meeldibki mulle just siis tegus olla, kui seda olema ei pea ja vastupidi ka. Küll aga jõudsin selle kuu-pooleteisega kuidagi harjumuspäratult rohkem asju kokku osta ja hakkasin üleüldse oma ostuharjumuste pärast muret tundma. Teen nüüd oma artikliga päris mitmetele ostukeskkondadele ja brändidele tasuta reklaami, aga miks ka mitte – kiitusega ei maksa ju koonerdada.  

Tere imeilusat kesksuve kõigile! Sain ka mina vahepeal veidi puhata, kuigi pean tunnistama, et päris telefoni välja lülitada ja mailboxi mitte kontrollida ma veel ei oska (aga õpin!), seega „jalad seinale“ puhkus see polnud, aga pigem meeldibki mulle just siis tegus olla, kui seda olema ei pea ja vastupidi ka. Küll aga jõudsin selle kuu-pooleteisega kuidagi harjumuspäratult rohkem asju kokku osta ja hakkasin üleüldse oma ostuharjumuste pärast muret tundma. Teen nüüd oma artikliga päris mitmetele ostukeskkondadele ja brändidele tasuta reklaami, aga miks ka mitte – kiitusega ei maksa ju koonerdada.  

Kui sügisel Tallinnasse tööle tulin, siis arvasin, et oh, hakkan nüüd kindlasti palju tihemini kaubanduskeskustes šoppamas käima, sest olen ju koguaeg linnas, aga ei. Miskipärast ei viitsinud ma kunagi pärast tööd või veel vähem vabal päeval kuskile rahvarohkesse keskusesse uitama minna. Koju, linnast ära, et saaks rahu ja vaikust, oli pigem minu mõte. Ja ühel heal päeval, kui rääkisin, et pole nii ammu poodidesse jõudnud, kuulsin oma ämmalt kiidusõnu selliste interneti ostukeskkondade kohta nagu Membershop ja Stilago. Kes pole veel jõudnud nende saitidega tutvust teha (palun enne hoolikalt järele mõelda), siis sealne müügisüsteem on selline, et iga päev algavad uued ja vaid piiratud aja kestvad sooduskampaaniad, enamasti kallimatelt brändidelt ja tootevalik on kodusisustusest aksessuaarideni. Minu konksutas ära esiteks asjaolu, et ma saan ette näha, mis brändide sooduskampaaniad tulemas on ja seega hakata juba mõtteid stiilis „oh, sellel brändil on kindlasti soodukaga jooksutossud, peab kindlasti vaatama” genereerima ja kui ma juba hommikul nende saidi avasin, siis leidsin pea iga kord sealt muidugi ka muud “vajalikku” kraami.

Ja teiseks sai saatuslikuks fakt, et ma saan (mitte küll kõigis keskkkondades) kauba eest maksta alles siis, kui kuller selle mulle (vahel lausa) 3-4 nädala pärast kätte toimetab. Seega, mu kontol võis 3 eurot olla, aga tellisin omale rahumeeli 77 eurot maksvad Pepe Jeansi teksad, 66 eurot maksva Morgani kella ja 59 euro eest Bronxi saapad. Tegelikult on ju kõik kolm asja väga hea hinnaga saadud ja mulle kohe eriti meeldis neid tellida just selletõttu, et mu arvel raha ei olnud. Muidugi rääkisin nendest saitidest kohe oma töökaaslasele ja sõbrannadele ning nii me olimegi iga hommik kell 10.00 ilusti arvuti taga, et mis-kus ja mis hinnaga müüakse. Kuna nendel lehekülgedel on küll sooduspakkumised, aga tihtipeale siiski üsna kallite brändide omad, siis pidin veidi hoogu maha võtma, sest lõpuks hakkasid summad päris suureks minema ja mu rahavarud ei pidanud pingele vastu.

Ühel teisel heal päeval leidsin uue rahvusvahelise ostukeskkonna, mis on üpris sarnane eBayle. iOffer.com – sealt leiab üüratus koguses kõiksugu kraami. Kuna olen käinud nii Malaisias, Tais ja mujal Aasias  marketitel, siis on iOfferis üsna sarnane kaup – palju luksuslike brändide replikaid. Tellisin sealt omale talvel Tory Burchi replikasaapad  ja olin ülirahul! Edasi hakksime siis lisaks ka iOfferis sobrama ja avastasime üsna pea, et meil siin väga mitmete Facebookis või mujal sotsiaalmeedias äritsejate tooted on pea 99% kaubast leitavad just iOfferist. Seega, keegi näiteks müüs mõnd ilusat kotti, otsisime selle iOfferist üles ja tellisime omale poole soodsamalt. iOfferi hullus aga õnneks väga kaua ei kestnud, sest soodne hind mängis lõpuks kätte – arvatav M suuruses tagi oli kohale jõudes sobiv nii umbes 11-aastasele tüdrukule. Aga telefonile ümbriseid ja muid väiksemaid vidinaid saab sealt siiski ülisoodsalt ja valik on superhea.

Nii saigi internetist minu lemmikkaubamaja. Eelmainitule oli mu bookmarkides veel nt asos.com, shopbop.com, surfstitch.com, eBay.co.uk, everyhting5pounds.com, osta.ee, lisaks muidugi Buduaari enda B-turu kauplejad ja nii-nii mitmed ja mulle tundub, et aina juurde tekkivad veebipoed ja Facebooki „poekesed“. Ja kui ma hakkasin vahepeal (okei, tegelikult ma ise nii ei arvanud, aga mu lähedased juba kartsid minu pärast, kui mulle iga päev kuller uue kaubamaja kasti tööle tõi), et asi hakkab kontrolli alt väljuma, siis kuulsin ma ümberringi, kuidas see kõik on täiesti normaalne. Mina tellin iOfferist 10 eurose Guessi kella või asosest 19 eurosed kingad ja seda ka ainult siis, kui postitus on tasuta, aga päris ostukorve mina valmis ei pane, et mul siis elukaaslane töölt tuleb ja see tema browser´iks muudetud on, et maksku ära. Aga tõepoolest, Google’i abil leiab pea mistahes brändi mistahes toote ja nii uue, kasutatud kui replika variandi. Valik on suur ja kes otsib, see leiab head hinnad ka. Päris tihti on vastus küsimusele, kui mõnelt tuttavalt küsin, „kust sa nii kihvti asja said“, et „internetist ja megasoodsalt“. Ja Eestis poodides käies ja riiete hindu vaadates, pole tõesti keeruline pea kõiki meil müüdavaid tooteid internetist soodsamalt tellida. Lisaks on see ju nii mõnus. Istud kodus diivanil, dressid seljas, jalad laual, kohv käes ja šoppad. Täielikult üks parimatest lõõgastusviisidest.

Muidugi, minu teine ja võibolla ehk veelgi suurem šopingunõrkus on kõikvõimalikud taaskasutuskeskused, kaltsukad, kirbuturud ja mis siin salata, enim head kaupa väikseima rahakulutusega olen siiski ostnud Buduaari LIVE turgudelt, mis on vaieldamatult minu lemmikostukeskkond nr 1. Õnneks ei pea enam ootama, sest juba septembris saab oma sügis-talvist garderoobi Buduaari LIVE turul täiendada, aga sellest sõltuvusest mõni teine kord:) 

Ma nüüd lõpetan ja lasen teil ülalmainitud lehekülgi uuristama hakata ja ärge unustage, et it’s not shopping unless you buy 10 items or more! ;)

Dane