EESTI ETTEVÕTJA VIIDI sunniviisiliselt koroonatesti tegema

shutterstock

SavonSanomat

Soomes, Iisalmis aset leidnud massiline kokkupuude koroonaviirusega viis võimude sunniviisilise sekkumiseni. Eestlasest joogasaali omanik on nakkushaiguste seaduse alusel arreteeritud ja viidud vägisi testile.

Mitmed ametlikud allikad kinnitavad, et vahistamine leidis aset esmaspäeval. Informatsioon massilise koroonakokkupuutega tuli ilmsiks eelmise nädala reedel, 26.veebruaril.

Ettevõtja ei olnud nädalavahetusel ise koroonatestile läinud ja polnud nõus võimudele esitama teavet selle kohta, kes viirusega kokku puutuda võisid. Lisaks joogasaalile omab ettevõtja Iisalmis ka koristusteenust pakkuvat ettevõtet.

Ettevõtja põhjendab oma käitumist seaduse vastuolulisusega ja enda tegudega. Nimelt oli ta kohe reedel eneseisolatsiooni läinud.

“Ma ei andnud teavet oma klientide kohta, kuna mind seob andmekaitseseadus,” sõnas ta.

Ettevõtja on juhtunu kohta sotsiaalmeedias väga palju infot jaganud. Võimude sõnul ei ole naise info kõikides aspektides tõene, kuid lähemalt kommenteerima ei olda nõus.

Ida-Soome politseijaoskonna komissar Hannu Virolainen rääkis, et politsei osutas nakkushaiguste seaduse alusel Soome omavalitsuse liidule abi ja juhtumi osas on algatatud ka eeluurimine. “Ettevõtja kuritegude hulka kuulub vägivaldne vastupanu ametnikule ja tervise ohustamine.”

Loe ettevõtja enda versiooni juhtunust SIIT.