KARMEN JOLLERI valus pihtimus: “Keskkooli lõpetades olin kole”

erakogu

Buduaar

Perearst Karmen Joller on elu jooksul läbi elanud mitmeid raskeid sündmusi, millest mõned on lausa ebaausalt kohutavad, ent just tänu nendele sündmustele on ta kasvanud niivõrd tugevaks naiseks nagu ta seda täna on.

Hiljuti jagas Joller valusaid mõtteid seoses teismeeaga. “Keskkooli lõpetades olin kole. Kole seepärast, et olin paks. No 178 cm ja 65 kg, eks ole ju paks? Õnneks see “koledus” mind ülemäära ei häirinud: lohvakate riietega sai seda varjata ja mul ei tulnud mõttessegi end näljutama hakata. Täna kaalun mõnikümmend kilogrammi rohkem ja olen väga ilus ja ei näe välja üldse mitte paks,” tõdeb Joller, et õnneks tema suhtumine oma kehasse on tänaseks muutunud.

Arst lisab veel: “See pilt, mille enda kehast loome, on sageli peegeldus sellest, mida me enda kohta kuuleme, mida sisimas läbi elame ja kuidas ümbritsevat maailma näeme. Tervislik kehakaal on äärmiselt oluline! See tagab hea tervise ja rõõmsa meele. Kui aga kehakaalust saab kinnismõte, võib see meid vaimselt laastama hakata. Me peame oma kehadega ära leppima. Meil on vaja hingerahu. Ma võin olla paks või peenike, pikk või lühike – oluline on tunda end ilusana ja tunda elust rõõmu. Ja küllap annab see rõõm ka jõudu lõpuks saavutada ka tervislik kehakaal, kui inimene seda soovib. Sügava sisevaate sellesse teemasse annab film “Keha võitlus” – jookseb praegu kinodes, väga soovitan!”

Postitust näed ka Karmeni Facebookis SIIN.