KRISTJAN JÄRVI JA MICK PEDAJA kontsert “Põhjamaine palve” Viimsi Artiumis

-

Sel reedel, 26. augustil, ühendavad Viimsi Artiumi suures saalis oma loomingulised jõud põhjamaised loojad Kristjan Järvi ja Mick Pedaja. Muusikajuhi ja dirigendi Kristjan Järvi käe all viiakse publik muusikalisele teekonnale, milles segunevad tema 2020. aastal ilmunud album “Nordic Escapes” ja Mick Pedaja sel kevadel ilmunud kogumik “Pray”.

Esitajad:
Mick Pedaja (laul, kitarr)
Angeelia Pedaja (laul)
Kristjan Järvi Ensemble
Muusikalisele teekonnale järgneb järelpidu koos DJ Raul Ojamaa & Prikega. Meeleolu loovad videokunstnik Okeiko ja valguskunstnik Ave Martin. Heli eest vastutab Kaarel Tamra ja produtsent on Siim Sareal.

Kristjan Järvi: „Nordic Escapes“ kõlab nagu soe, selge, läbipaistev loor – meskaliiniteekond, kus näeb nii virmalisi kui ka lühikesi ja värvikirevaid suvesid. „Diatoonilised sekventsid,“ ütleb Järvi tehniliselt.
„Kangas, mis sädeleb värelusest: kullatolm, ehk isegi tähed. Eeterlik folkmuusika, mis elab oma tekstuurides. Mõnikord on need karmid, mõnikord siidised. Tuju pilt, ei must ega valge. „Nordic Escapes“, ütleb Kristjan Järvi, „kõlab nagu vihma viiskümmend varjundit ...“

Mick Pedaja album “Pray” koondab muusiku viimase kolme aasta jooksul valminud loomingut. See on ühislooming, jagades au kõigile, kes on albumil kaasa teinud ning aidanud selle teekonnal teoks saada. “Kuulda saab trummipartiisid minu bändiliikmetelt Uku Kübaralt ja Aivar Survalt, abikaasa Angeelia Pedaja ingellikku häält, keelpillikvartett Preziosot. Samuti on panustanud erilise disainiga Angeelia ning helivõluga Kaur Kenk,” selgitas ta.

"Põhjamaine palve":
https://viimsiartium.ee/uritused/nordic-prayer/