MARJU LÄNIK AVALDAS, miks ta tegelikult kunagi lapsi saanud ei ole

"Hommik Anuga" kuvatõmmis

Hommik Anuga

Marju Länik, Heini Vaikmaa ja Andres Oja käisid "Hommik Anuga" telesaates rääkimas, kuidas neid pärast Tšernobõli katastroofi sunniti sinna esinema minema. Lisaks tegi Länik ootamatu paljastuse selle kohta, miks tal lapsi ei ole.

Tänavu möödub 35 aastat Tšernobõli tuumakatastroofist, mille tagajärgi saadeti eemaldama tuhandeid peamiselt noori mehi, kellest suur osa oli seal lõpuks kokku kuni pool aastat. Nende lõbustamiseks saadeti sinna ka muusikuid, teiste seas ka Marju Länik.

“Mind kutsuti direktori juurde ja räägiti, et Tšernobõli soovitakse naissolisti ja soovitakse just nimelt mind. Ta ütles, et sundida ma, Marju, teid muidugi ei saa. Aga ma pidin aru saama, et mul tuleb sinna sõita. Kui oleksin keeldunud, siis oleks mulle igatmoodi saanud edaspidi jala taha panna,” rääkis lauljatar.

Muusikud ööbisid ja andsid kontserte kõige ohtlikumas tsoonis, 30 kilomeetri raadiuses õnnetuspaigast. Länik meenutas, et kui muidu oli normaalne kiirguse tase 0,05 ühikut, siis seal oli 10.

Saatuslik käik mõjutas Läniku elu palju – nimelt on just see põhjus, miks ta kunagi lapsi pole saanud. “Minul need suured hirmud tulid aasta-paari pärast, kui hakkas rohkem infot tulema sellest, kuidas Tšernobõlis sündis väärarenguga lapsi. Minu mõningatele otsustele osutas see hirm väga suurt mõju. Ma ei ole seda kunagi enne öelnud, aga ma lihtsalt ei julgenud ühte sammu ette võtta peale seda,” tunnistas ta.