MULLUSEST EDUST TIIVUSTATUD Eesti pokkerimängijad asuvad taas MM-tiitleid jahtima

OlyBet

OlyBet/Ardo Kaljuvee

Pühapäeval, 1. augustil asuvad võistlustulle sajad Eesti pokkerimängijad, kelle eesmärgiks on korrata või suisa ületada meie mängijate mullust edu turniiripokkeri maailmameistrivõistlust.

Tänavune pokkeri MM viiakse läbi WSOP.com pokkeritoas (vaid USA mängijatele) ning GG-võrgustikus, mida esindab Eestis eksklusiivselt OlyBet. Septembri lõpus plaanitakse jätkata mängu ka Las Vegases, kuid COVID-19 pandeemia tõttu pole live-turniiride toimumine veel lõplikult kindel. Mullu tuli need WSOP enam kui 50-aastase ajaloo jooksul viiruseohu tõttu esimest korda ära jätta.

WSOP toimumine internetis võimaldab tulla maailmameistriks kodust lahkumata ning suurendab kordades Eesti pokkerimängijate võimalusi. “Ühelt poolt nõuab Las Vegases võistlemine palju vaba aega, mida igapäevaselt netipokkeriga raha teenivatel Eesti tippudel napib. Samuti tuleb arvestada USA-s kehtivate maksude, turniiride suhteliselt kõrgete sisseostude ja märkimisväärsete reisikuludega, mis just hobimängijate eelarvesse naljalt ei mahu,” selgitas OlyBeti pokkerimänedžer Herli Olop.

“Kui tavaliselt võistleb Las Vegases alla kümne eestlase, siis mullu lõi GG-võrgustikus toimunud WSOP-l kaasa mitusada erinevat Eesti pokkerimängijat ning meil läks enneolematult hästi,” kiitis Olop. WSOP Colossus turniiril 12 756 konkurenti alistanud Ranno Sootla tuli esimese eestlasena turniiripokkeri maailmameistriks ning lisaks temale jõudsid WSOP Online turniiridel kuue parima sekka ka Urmo Velvelt, Jargo Alaväli, Ermo Kosk ja Markku Koplimaa.

GG-võrgustikus toimuva WSOP Online’i juhatab sisse kõigest 50-dollarilise osalustasuga kahepäevane No Limit Holdem, mille avavoorud algasid juba sel esmaspäeval ning kestavad pühapäevani. Turniiri finaal algab 1. augustil kell 23:30 ning parimate vahel läheb jagamisele vähemalt miljon dollarit auhinnaraha. Laupäeval, 31. juulil kell 20:00 toimub OlyBetis eriline tasuta turniir, mille võitja teenib 1500-eurose WSOP Online pileti, 20 järgmist aga pääsevad võistlema riskivabalt WSOP Online avaturniiril.

5000-dollarilise osalustasuga WSOP Online põhiturniir algab 29. augustil ning selle auhinnafond on vähemalt 20 miljonit dollarit. Eesti mängijad saavad osaleda kokku 33 WSOP Online turniiril vaid läbi OlyBeti pokkeritoa, kus võidetud raha on 100% legaalne ning sellele ei rakendu täiendavat mängijapoolset maksukohustust.

Lisaks auhinnarahale saavad kõikide turniiride võitjad kuldse WSOP käevõru, mida on pokkerimaailma hinnatuim trofee ning tõeline staatusesümbol. Kõiki turniire saab jälgida OlyBeti pokkeritarkvaras, tähtsaimad neist kantakse aga eraldi üle ka GGPoker.TV Twitch-kanalil. Igal pühapäeval kuni WSOP Online lõpuni toimub OlyBeti Facebooki lehel pokkerisaade Grind, kus jagab õpetussõnu mõni tuntud pokkeriäss, kes ka ise Las Vegases toimunud WSOP-st osa võtnud.