“NAD KAS ÜTLEVAD või mitte, aga nad kardavad sinu pärast.”

Buduaar

Karel Kaljuste

Hendrik Themas alustas kikkpoksiga 2013. aasta sügisel ning juba 2015. aasta alguses leidis aset tema esimene profimatš. Hendrik tõdeb, et tema jaoks on see ala kirg, mitte pelgalt hobi. 

Enne võistlusi eelistab Hendrik olla üksi – eemal oma lähedastest. Põhjus on lihtne. “Nad kas ütlevad või mitte, aga nad kardavad sinu pärast. Sa ju lähed poksima, lähed sõtta. See hirm on nakkav ja kandub mulle üle. Sportides ei tohi olla hirmu ja kui keegi sinu pärast pabistab, siis see hirm võib mulle üle tulla ja seda pole vaja.”

Poksiringi minnes käib võistlus kahe mehe vahel, pärast matši lüüakse aga patsu ja kallistatakse. Tundub kummaline, aga nii see on. “Põhimõtteliselt üritad kedagi ära tappa, aga peale matši sa lööd talle patsu ja kallistad. See on selline vennastumine. Sa tegelikult tead, mis teed ta on läbi käinud, et sinna ringi jõuda, kui palju ta on pingutanud, toitumist jälginud ja kõik see kokku. See tekitab austuse, kus sa ei tee kedagi maha. Iga mees, kes on sinna ringi jõudnud, on auväärt. Seda peab teadvustama,”nendib ta.

Seda, millele Hendrik vahetult enne võistlusi mõtleb, ta enamasti ei mäleta, sest ta on niiöelda oma tsoonis. “Kui sa teed seda hästi, mida sa teed, siis sa oled nagu autopiloodil, hiljem enam ei mäletagi, kuidas sa mida tegid. Ma arvan, et mul on sama, ma olen hetkes. Ma loodan, et see mõte, mida ma viimasena mõtlen, on midagi sellist, mida treener soovitas ringis märgata, kordan midagi, millele tähelepanu pöörata, aga kinnitada ma seda ei saa, sest ma ei mäleta neid mõtteid.”

Tondiraba jäähallis toimub juba 22. veebruaril vägev võitlusspordiüritus The League. Selle järelpeol sealsamas jäähallis esineb Chase & Status, võitlusõhtu keskmeks on aga nelja mehe kikkpoksiturniir, mille esimeseks avaldatud osalejaks Hendrik Themas.