PÄRNU JAAGUPI UUTEL OlyBetilt saadud väravatel on väga üllas eesmärk

erakogu

Buduaar

Maikuus kuulutas spordiennustusportaal OlyBet välja hea tahte mängu, mille käigus anti ära viis jalgpallivärava komplekti, et parandada kodu- ja suvituskohtade juures pallimängu harjutamise võimalusi.

Üheks võitjaks oli Pärnu Jaagupi, kelle suureks sooviks oli alevi lastele uued väravad saada.

Väravad leidsid oma koha kortermajade vahel oleval suurel mänguväljakul kus oli piisavalt vaba ruumi. “Oleme aastaid juba mõtelnud, et sinna sobiksid sellised väravad kuna lapsi on palju majade vahel ja jalgpalli huvilisi ka ikka jagub. Mängijaid on umbes 10-15 (vahest rohkem ja vahest vähem). Vanuseliselt olen praegu ise näinud mängimas lapsi vanuses 4-15 ja eks isegi on proovitud mängida uute väravatega,” rääkis Alice Hirvela, millises vanusegrupis lapsed väravaid kasutavad.

Väravatel on ka väga üllas eesmärk. Nimelt on lastevanemate sooviks, et lapsed nutiajastul võimalikult palju aega õues veedaks ja neil oleks majade vahel rohkem tegevusi. “Kodu lähedal palli mängida on super hea. Eesmärgiks võikski pidada seda, et lapsed liiguksid rohkem ja tegeleksid liikumisega.”

Just seetõttu ongi põhilised väravatest rõõmutundjad mänguväljakut ümbritsevate kortermajade lapsed ja lapsevanemad. Lapsed olid võistlusele väga kaasa elanud ning iga päev uurinud, et kuidas läheb. Elevil olid ka lapsevanemad.

“Meie piirkonnas ma arvan on jalkahuvilisi päris palju. On olnud aegu kus täiskasvanud käisid iganädalaselt kooli juures staadionil jalkat mängimas ja koolis kehalise tundide ajalgi sai hoolega mängitud. Praegu ka lastel võimalus jalkatrennis käia juba lasteaias ning kooli minnes saavad jätkata trenne seal. Pealtvaatajaid vast ka ikka jagub. Meie uuel väljakul vanematel kodu akendest hea vaade, kuidas lapsed mängivad,” lisas Alice.

Maikuus kuulutas spordiennustusportaal OlyBet välja hea tahte mängu, mille käigus annab ära viis jalgpallivärava komplekti, et parandada kodu- ja suvituskohtade juures pallimängu harjutamise võimalusi. “Noored ja andekad mängijad ei teki ilma harjutusvõimaluseta,” tõdes Konstantin Vassiljev, Eesti jalgpallikoondise suurima väravaskooriga mängija ning hea tahte mängu žürii liige. “Seepärast on OlyBet võtnud oma südameasjaks aidata luua võimalusi trenni teha, et noortel jätkuks entusiasmi.”

Žürii ja rahvahääletuse abil valiti viis taotlejat, kelle kodukohta väravad teele pannakse. Žüriisse kuulusid Eesti Jalgpallikoondise pikaaegne mängija Konstantin Vassiljev. Näitleja, produtsent ja jalkafänn Lauri Pedaja ning OlyBeti turundusosakonna jalkaentusiast Alice Laas.

Kodukoha Jalkavärav on OlyBeti hea tahte algatus, et toetada kohalikku spordielu. Loe lähemalt siin.