ÜLLATAV PALJASTUS: uuring näitas, et turult on kasulik neid maasikaid osta

123rf

Buduaar

Maasikate aeg on käes ning loomulikult tuleb seda ära kasutada. Küsimus on aga selles, et milliseid maasikaid oleks kõige kasulikum sel suvel turult osta?

Tervislikust eluviisist lugupidav ettevõtlik naine Marge Tava, kes on ühtlasi ka Buduaari endine tegevjuht, võttis kätte ja uuris välja, millised turul müüdavad maasikad on kõige puhtamad – seda just nitraadisisalduse vaatenurgast.

“Sel aastal on kõik maasikad üllatavalt nitraadipuhtad. Loomulikult ei saa jagada maasikaid riikide või sortide lõikes puhtamaks ja vähem puhtamaks, aga minu hiljutine nitraaditest näitas, et Eesti maasikad olid kõige puhtamad. Maasikate nitraadisisalduse piirnormiks peetakse 100mg/kg kohta,” ütleb ta.

“Testisin 10.juunil Balti Jaama turul 10 erinevat maasikat, millest kolm olid eestimaised, kolm pärit Kreekast ja neli Poolast. Eesti maasikad olid praktiliselt nitraadivabad ning Joosepi talu maasikate nitraadisisaldus oli alla 30mg/kg kohta, hind aga hooaja alguse kohta parajalt krõbe €12 kg. Samasuguse hea tulemuse alla 30mg andis aga ka Poola maasikas Rumba ning ka ühed Kreeka maasikad näitasid tulemuseks 40mg. Kõige kõrgema nitraadisisaldusega oli Poolast pärit Asia, mis näitas tablool 140mg/kg kohta, aga isegi see tulemus ei ole midagi väga hirmsat ja söögikõlbmatut,” nendib naine ning lisab veel lõpetuseks: “Kui rahalist võimalust on, tasub ikka eestimaist maasikat osta, seda mitte ainult puhtuse vaid ka kohaliku ettevõtluse toetamise nimel. Kui aga iga kopikas on arvel, siis võid muretult ka Poola ja Kreeka maasikatega maiustada, sest vähemalt see test näitas, et marjad on söögikõlbulikud ja mis seal salata, kuni 4 korda odavamad.

Loe ka Fuudish lehelt SIIN.