Reklaam sulgub sekundi pärast

TURGUTA organismi spreivitamiinidega!

Sisuturundus

Foto: Jake Farra

Sügis on tulekul – Eesti suvi on sel aastal andnud meile palju päikest, kuid vaikselt hiilivad ligi külmad tuuleiilid ja sellega koos kerged külmetused. Praegusel ajal on eriti oluline turgutada oma immuunsüsteemi, et püsida terve ja sügisese elutempo tõusuga kaasa minna.
Toitumisnõustaja, treener ja NorVita brändi looja Kristi Aedma jagab nippe, kuidas seda lihtsalt ja efektiivselt teha.

Tugevale tervisele paneb aluse kvaliteetne uni, piisav liikumine ja tervislik mitmekülgne toit, kuid paraku vaid need ei pruugi meie kliimas olla piisavad. Tänapäeval on une segajaid palju, elutempo on meeletult kiire ja keeruline on eristada kvaliteetset toitu mittekvaliteetsest ning teha vaid eeskujulikke valikuid. Seetõttu on oluline toetada organismi toidulisanditega, mis aitaksid kompenseerida puudujääke.

Terve organismi tugi

Põhilised immuunsüsteemi turgutavad vitamiinid on D- ja C-vitamiin. „Sügisel, kui meil põhjamaades jääb päikesevalgust vähemaks, on eriti oluline D-vitamiini saamine,“ selgitab Aedma, „D-vitamiin on päikesevitamiin ja seda toidust piisavas koguses saada on raske. Siinkohal tuleb appi D3 vitamiin, mis aitab kõige paremini taastada D-vitamiini varusid kehas.“ On teaduslikult tõestatud, et D-vitamiin imendub kõige paremini läbi suu limaskesta, mistõttu on spreivitamiinid eriti efektiivsed ja populaarsed. „Nende efektiivsus on teaduslike katsete põhjal lausa kuni 2,6 korda suurem kui tavalistel tablettidel ja kapslitel,“ nendib Aedma.

C-vitamiin on oma olemuselt tugev antioksüdant ja aitab kaasa immuunsüsteemi normaalsele talitlusele. C-vitamiin imendub kehasse kõige efektiivsemalt liposoomselt. „See tähendab, et C-vitamiini molekulid on kapseldatud liposoomidesse, mis omakorda kaitsevad vitamiini molekule seedekulglas hävimise eest ja seeläbi tagavad parema efektiivsuse. Lisaks ei põhjusta liposoomne C-vitamiin seedekulgla vaevusi,“ tutvustab ta eeliseid.

Lisaks leiab olulisi antioksüdante erinevatest taimedest, mida peaksime aga vajaliku taseme jaoks tarbima ebareaalselt suurtes kogustes. Üheks selliseks on leedrimarjad, mida peaksime sööma igapäevaselt meeletul hulgal.

„Leedrimarja ekstrakt on tuntud traditsiooniline rahvameditsiini ravim, mis väidetavalt aitab vähendada kehas põletikku ja stressi ning eriti tõhusaks peetakse seda just gripilaadsete sümptomite ennetamisel ja leevendamisel, samuti kehakaalu kontrolli all hoidmisel,“ selgitab Aedma. Kuna on mõeldamatu süüa iga päev nõnda suures koguses leedrimarju, on need pandud mugavalt toidulisandisse koos tsingiga, mis on teada tuntud immuunsüsteemi tugevdaja ja suurepärane haiguste ennetamiseks. 

Foto: Jake Farra

Uni aitab meie immuunsüsteemil taasutda, kuid une kvaliteet täiskasvanueas on enamasti puudulik ning pikast täisväärtuslikust unest saavad paljud kiire elutempo juures vaid unistada. Aedma soovitab parema une saamiseks vaadata esmalt üle enda une-eelne käitumine ja magamise tingimused: „Parema une saavutamiseks saame me eelkõige parandada oma magamise harjumusi - magada kaheksa tundi pimedas, vaikses ja natuke jahendama temperatuuriga toas; saavutada võimalikult hea unerutiin minnes kindlal kellaajal magama ja ärgates samal ajal igapäevaselt, mitte kasutada elektroonikat tund enne magamamineku aega.“

Kui muud nipid enam ei tööta, saab und parandada kehale omase unerütmi reguleeriva melatoniini abil. Melatoniin aitab kehal mõista, et on aeg jääda sügavasse unne, mis võimaldab organismil end paremini välja puhata.

Foto: Jake Farra

4 põhjust, miks valida spreivitamiinid

●     mugav kasutada

●     parem imendumine

●     mõeldud kõigile

●     jätkub kauaks

Spreivitamiinid on saanud väga populaarseks just oma efektiivsuse ja mugavuse tõttu ning paljud inimesed eelistavad nende kasutamist tablettidele ja kapslitele, mida on ebameeldiv neelata. Sprei kujul on neid mugav ja lihtne manustada. Eriti hea on see lastele ja neile, kellele ei sobi tablettide neelamine.

„Sprei puhul ei ole laste jaoks tableti võtmisega kaasnevat ebamugavust ja need maitsevad hästi. Laste jaoks on meil eraldi D-vitamiin, kus on nende jaoks soovituslik annus ühes spreis ning see on igasuguste allergeenide vaba,“ tutvustab Aedma. 

„Väike spreipudel on mugav kaasa võtmiseks ja meie spreide säilivus on ka avatuna kaks aastat, mis teeb nad väga pikaajaliselt kasutatavaks ilma, et vitamiinide omadused hakkaksid kaduma,“ lisab ta. On oluline lisada, et NorVita spreid on suhkruvabad ja seega ka hammastesõbralikud. Olenevalt tootest mahub ühte sprei pudelisse kuni seitsme kuu vitamiinide kogus. Nii on vitamiine ostes pikka aega muretu ja kasutamine lihtne, efektiivne ja mugav.

Tutvu vitamiinide valikuga NorVita kodulehel ja püsime terved!

Sooduskoodiga BUDUAAR kõik tooted NorVita e-poest -15% www.norvita.ee

Instagram: norvita_supplements

Facebook: NorVita