Tõsielusarja “Eesti Tippmodell” osalejatel on veel palju õppida

Tõsielusarja “Eesti Tippmodell” osalejatel on veel palju õppida

Kauaoodatud saate “Eesti Tippmodell” avaosa on nüüdseks nähtud. Sadade neidude hulgast pääsesid saatesse vaid 14 modellihakatist: Adeline, Aleksandra, Anita, Anne-Lys, Evelin, Gerli Kai, Helina, Keiu, Kerli, 2 Ksenia nimelist neidu, Lisann, Mari ning Triinu.

Kauaoodatud saate “Eesti Tippmodell” avaosa on nüüdseks nähtud. Sadade neidude hulgast pääsesid saatesse vaid 14 modellihakatist: Adeline, Aleksandra, Anita, Anne-Lys, Evelin, Gerli Kai, Helina, Keiu, Kerli, 2 Ksenia nimelist neidu, Lisann, Mari ning Triinu.

Saates osalevate modellide vanused ning pikkused:

Adeline: 20-a, pikkus 179 cm; Aleksandra: 20-a, pikkus 173 cm; Anita: 17-a, pikkus 170 cm; Anne-Lys: 22-a, pikkus 175 cm; Evelin: 18-a, pikkus 174 cm; Gerli Kai: 19-a, pikkus 179 cm; Helina: 15-a, pikkus 177 cm; Keiu: 16-a, pikkus 175 cm; Kerli: 18-a, pikkus 170 cm; Ksenia (tumedate pikkade juustega) 23-a, pikkus 175 cm; Ksenia: 17-a, pikkus 174 cm; Lisann: 25-a, pikkus 175 cm; Mari: 16-a, pikkus 175 cm; Triinu: 21-a, pikkus 175 cm.

Leian, et saates üles astunud modelliks pürgijate seas on kindlasti neid, kel tõesti potentsiaali, et modellimaailmas kunagi kaugele jõuda, kuid nähtu põhjal tuleb hetkel nentida, et tööd, vaeva ja pisaravalamisi on veel palju ees. Neiud peavad muutma oma suhtumist, modellindus ei tähenda glamuuri ja rikkust, selleks tuleb kõigepealt palju vaeva näha ja end tõestada, nõrga iseloomuga tüdrukust ei saa kunagi modelli. Saates kõlanud lause “Olen kuulnud, et modellid ei pea väga targad olema” paneb sõna otseses mõttes ahhetama. Ma ei tea ühtki tippmodelli, kes oleks rumal, ja olen enam kui kindel, et rumalast neiust ei saa ka mitte kunagi tulevikus maailma moelavadel kõndijat.

Mind pani imestama see, et mõned saates osalevad neiud, kes ise väga tahavad saada modelliks, ei tea, mida modellindus tegelikult tähendab. Selleks, et moemaailmas läbi lüüa, peab lisaks välimusele olema piisavalt tahet ja õige suhtumine, sellised laused nagu “Ma ei tea, kas ma saan hakkama” ja “Ma ei tunne end kaamera ees kindlalt” tuleb kohe ära unustada.

See, kui modellil lõigatakse pikema jututa juuksed maha, on päris modellimaailmas täiesti tavaline. Modellil ei tohi olla kunstküüsi, juuksepikendusi, kunstripsmeid ega ka solaariumipäevitust. Modell peab olema loomulikult ilus ja oma juuste, küünte ning naha eest korralikult hoolitsema. Kui Eestis toimuvatel moeshow´del astuvad tõesti igapäevaselt lavale neiud, kel juuksepikendused, päevitus jne, siis maailma moepealinnades New York´is, Tokios, Milanos ning Pariisis ei tule see kõne allagi.

Lisaks on kummaline, et saates osalevad neiud arvasid, et saavad endale mugava elamise. Isegi Pariisis magavad modellid ühikates, kitsastes tubades, neid esindav agentuur maksab nende elamise esialgu kinni, kuid kokkuvõttes peab modell kõigepealt end nii-öelda tasa teenima. Seetõttu ongi modellid heameelega nõus elama pigem väiksemates elamistes, sest nii on lihtsam end tagasi teenida. Üldjuhul on modellidel ka ranged piirangud väljas viibimise koha pealt. Tavaliselt ei tohi alaealised peale 23.00 toast välja minna ning kui rikutakse reegleid, võib agentuur modelli lihtsalt koju tagasi saata, kõige hullemal juhul peab neiu ka oma lennupileti kinni maksma, sest tema on see, kes rikkus modellilepingus sätestatud reegleid. Loodan, et sellised väikesed, kuid olulised detailid saavad ka saate “Eesti Tippmodell” osalejatele kiirelt selgeks.

Tuleb tunnistada, et nii saatejuht kui ka žüriiliikmed on tõesti oma ala professionaalid, kui saates osalejatest mõni neiu modelliks sobib, tabavad nemad selle hetkega ära.

Tänase seisuga jäi mulle silma kolm tugeva potentsiaaliga neidu, ootan huviga, kuidas neil edasipidi saates minema hakkab.

Mida arvasid saatest Sina, kallis Buduaari lugeja?

Karin Karu