15 selgitust, mida sa kellelegi ei võlgne

15 selgitust, mida sa kellelegi ei võlgne

Inimestel on kombeks oma elu ning lihtsad olukorrad keeruliseks mõelda. Ning keerulistele olukordadele lisada stressi muretsedes, kuidas teised tema valikutesse suhtuvad.  Võta oma elu tagasi enda kätesse ning ära lase teistel seda juhtida!

Inimestel on kombeks oma elu ning lihtsad olukorrad keeruliseks mõelda. Ning keerulistele olukordadele lisada stressi muretsedes, kuidas teised tema valikutesse suhtuvad.  Võta oma elu tagasi enda kätesse ning ära lase teistel seda juhtida!

Siin on 15 vabastavat reeglit, millest võid julgelt kinni pidada, muutes oma elu sedasi märksa lihtsamaks.

 

1. Sa ei võlgne kellelegi selgitust oma elukorralduse kohta
Pole oluline, milline on hetkel su elukorraldus – kas sa elad korterinaabritega, üksinda, vabaabielus olles või endiselt enda eksiga. Sa ei pea kellelegi andma seletusi, miks sa elad just nii, nagu sa seda teed.

2. Sa ei võlgne kellelegi selgitust oma seatud prioriteetide kohta
Soovid alustada oma äri? Soovid saada pastoriks või minna nunnakloostrisse? Müüa oma vara ja matkata Indiasse? Tee seda! Ja pea meeles, et sa ei pea oma valikuid teistele õigustama. Need on sinu valikud ning sa ei peagi nendega teistele muljet avaldama.

3. Sa ei võlgne kellelegi vabandust, kui sa ei tunne kahetsust
Kui sa oled teinud midagi, mis teistele meelt mööda pole, kuid mida sa ise ei kahetse, siis sa ei võlgne neile oma teguviiside eest vabandust. Vabandused on mõeldud eeskätt ikka selleks, et parandada tehtud vigu.

4. Sa ei võlgne kellelegi selgitust, miks vajad üksiolemise aega
Kui sa soovid üksi olla, siis ei tähenda see, et oleksid ebaviisakas, introvertne või ebasõbralik. Sa lihtsalt vajad aega, et olla üksinda. Sa ei pea jagama selgitusi, miks sul seda vaja on, lihtsalt naudi vahel üksindust.

5. Sa ei pea nõustuma teiste isiklike uskumustega
Kui inimesed jagavad sinuga enda isiklikke uskumusi, siis see on tihti märk usaldusest, mida tuleks hinnata. See on aken nende hinge ja mõttemaailma. Aga see, et keegi on enda uskumusi sinuga jaganud, ei tähenda seda, et sa peaksid noogutama ning nendega nõustuma.

6. Sa ei võlgne kellelegi “JAH-sõna” kõige peale, mida nad ütlevad
Vahel on raske öelda inimestele “ei”, kui sinult midagi palutakse. Kuid tea, et sa ei pea ka kõige peale “jah” ütlema! Tunne enda võimeid ning enda võimete piire ja tea, mida oled valmis teiste heaks tegema. On väga oluline, et suudaksid öelda “ei”  tundmata süümepiinu, sest mitte keegi ei suuda kõiki alati ja kõiges aidata.

7. Sa ei võlgne kellelegi selgitusi oma välimuse kohta
Kui sa oled kaalu kaotanud, kaalus juurde võtnud, soengut muutnud või muutnud kuidagi enda igapäevast välimust, siis sa ei pea seda kellelegi selgitama või põhjendama. Sa lihtsalt oled nii, nagu sulle meeldib. Seega tundub, et teistel lihtsalt tuleb sinu roosade juustega leppida!

8. Sa ei võlgne kellelegi selgitusi oma toiduvaliku kohta
Meile kõigile maitsevad erinevad asjad. Kui keegi üritab sind hukka mõista selle põhjal, mida sa sööd, siis ära mine sellega kaasa. Sa ei pea selgitama, milliseid sööke sulle meeldib enda taldrikul näha. Sa lihtsalt söö, mida ise soovid.

9. Sa ei võlgne kellelegi selgitust oma sekselu kohta
Pole vahet, kas sinu sekselu on praktiliselt olematu või hoopis tõeliselt pöörane – see pole kellegi teise asi, mida sa teed. Inimesed kindlasti üritavad sind hukka mõista selle põhjal, kellega sa magad või milline on sinu seksuaalne orientatsioon. Aga see, mida teised sinust mõtlevad, ei ole tegelikult oluline.

10. Sa ei võlgne kellelegi selgitusi oma karjääris ega eraelus tehtud valikute pärast
Mis puudutab suunavalikuid sinu karjääris ning ka eraelus, siis sa ei pea põhjendama, miks oled otsustanud ühe või teise asja kasuks. Tee seda, mis teeb sind õnnelikuks. Inimesed, kes sinust tõeliselt hoolivad, toetavad sind kindlasti.

11. Sa ei pea teistele õigustama oma poliitilisi ning religioosseid vaateid
Ole sa siis demokraat, vabariiklane, katoliiklane, protestant või moslem – see on sinu valik ning ei nõua mingeid põhjendusi. Kui keegi tahab küsida sinu valikute kohta ja see sulle sobib, siis miks ka mitte – pidage maha üks huvitav vestlus. Aga ära tunne, et sa oled teistele põhjenduse võlgu.

12. Sa ei võlgne kellelegi selgitust, miks sa vallaline oled
Pole oluline, kas sa oled vallaline oma tahte kohaselt, või on elu lihtsalt sedasi kulgenud. On täitsa võimalik, et sa oled oma vallalise staatust kandes väga õnnelik. Sa võid küll tunda ühiskondlikku survet, et tuleks justkui leida kaaslane ning abielluda, kuid ära tee sellest välja ning marsi ikka enda trummi järgi.

13. Sa ei võlgne kellelegi kohtingut vaid seetõttu, et ta sind kutsus
See on väga oluline reegel, mida meeles pidada. Sa ei ole kohustatud ütlema “jah” vaid seetõttu, et keegi sind kohtingule kutsus.

14. Sa ei võlgne kellelegi selgitust oma abiellumise otsuse kohta
Soovid abielluda 18-aastaselt? Või ei soovi mitte kunagi abielluda? Kuni sa oled täiskasvanu ja teed otsuseid vabast tahtest, siis sinu otsus abiellumise kohta on vaid sinu isiklik asi.

15. Sa ei võlgne kellelegi selgitusi oma suhete kohta
Kas sa andsid end petnud kaaslasele andeks? Otsustasid oma eksiga uuesti suhtesse astuda? Kas sa ütlesid “ei” abieluettepanekule? Need otsused tuginesid sinu isiklikel põhjustel ja selle eest ei võlgne sa kellelegi selgitusi.

 

Allikas:  higherperspectives.com