10 nõuannet edukate inimeste päevakavast – mida neilt õppida?

16 kommentaari
10 nõuannet edukate inimeste päevakavast – mida neilt õppida?

Igas päevas on kakskümmend neli tundi, kuid iga neist on kordumatu. Alusta oma päeva kindla eesmärgiga ning suurendad võimalust päev edukalt korda saata. Sinu ees on 10 nõuannet, mida veebileht marcandangel.com on kogunud kokku edukate inimeste hommikurituaalidest.  

Igas päevas on kakskümmend neli tundi, kuid iga neist on kordumatu. Alusta oma päeva kindla eesmärgiga ning suurendad võimalust päev edukalt korda saata. Sinu ees on 10 moodust, mida veebileht marcandangel.com on kogunud kokku edukate inimeste hommikurituaalidest.

 

1. Alusta varakult. Kui alustad päeva varakult, annab see sulle lisaaega ning hoiab ära viimase hetke kiirustamise. 

2. Vaata üle asjad, millele keskendud. Mis on sinu põhieesmärk praegu? Mis on sinu jaoks kõige tähtsam? Mis on sinu jaoks kõige olulisem? Kujunda oma ajakava nende asjade järgi, sest pea meeles, aeg on sinu väärtuslikum ressurss – kui väga sa ka ei tahaks, sa ei saa töötada 25 tundi päevas ja kaheksa päeva nädalas.

3. Vaata üle oma teised tegevused. See on nimekiri asjadest, mida sa ei peaks tegema. See võib kõlada naljakana, kuid see aitab sul kontrollida ebaproduktiivseid tegevusi, mille arvelt on sul võimalik aega kokku hoida. Näiteks ei ole sul vaja iga viie minuti tagant Facebooki või Twitterisse piiluda – ega ju?

4. Liiguta end. Mõõdukas trenn ergutab aju ja vähendab stressi. Nii alustab näiteks Apple tegevjuht Tim Cook treeningut juba kella viiest hommikul. Kui vähegi saad, mine hommikusele jalutuskäigule või sörkjooksule – see äratab üles nii sinu keha kui ka vaimu.

5. Söö tervislikku hommikusööki. Sinu söögivalikul on sinu kehale ja ajule otsene mõju. Saiakesed, koogikesed ja teised suhkrut sisaldavad toidud aeglustavad sinu mõttekäike. Puuviljad, proteiinirikkad toidud ning teraviljad annavad sulle aga hoogu juurde. Proovi: sidruni-, laimi- ja apelsinimahla ning spinatiomletti!

6. Suudle oma kallimat hüvastijätuks. Kodusel elul ja sellega rahulolekul on meie edukusele suur mõju. Hommikune musi kallimalt annab sulle rahulolu ja jõu päevale tegusana vastu astuda.

7. Visualiseeri. Viisteist minutit positiivset visualiseerimist asjadest, mille üle sa tänulik oled, võiks saada sinu hommikurutiiniks. Visualiseeri oma tänulikkust sellest, kui õnnelik oled sa oma pere, sõprade ja karjääri üle. Seejärel visualiseeri seda, mida sa veel sooviksid saada (saavutada).

8. Tähtsamad asjad enne. Edukad inimesed teavad, et aeg on väärtuslik ning seetõttu seavad nad oma asjad nii, et tähtsamad asjad saaksid eelisjärjekorras tehtud. On mõistlik rohkem pingutust nõudvamad asjad ära lahendada hommikul, kui mõistus on veel ergas.

9. Suhtle õigete inimestega. Tegusate, eesmärgile orienteeritud ja inspireerivate inimestega lävimine aitab ka sinul endal unistada ja saavutada rohkem. Sellised inimesed loovad positiivse energia ning annavad sulle indu kogu päevaks.

10. Ole informeeritud. Kuula hommikusi uudiseid autoraadiost, loe enne tööleminekut uudisteportaaale või joo hommikukohvi CNN’i taustal. Peatähtis, et oleksid informeeritud kõigest sellest, mis maailmas toimub. See mitte ainult ei hari sind, vaid võib muuta sinu päeva perspektiivi ja julgustada sind uutele tegudele.

 

Triin Tisler