12 negatiivset mõtet, mis ei lase sul elus edasi minna, ja kuidas neist lahti saada?

22 kommentaari
12 negatiivset mõtet, mis ei lase sul elus edasi minna, ja kuidas neist lahti saada?

Sinu tänased mõtted loovad sinu parema homse. Miks siis lasta negatiivsetel muremõtetel oma tulevikku rikkuda? Loe, millised on enamlevinud negatiivsed mõtted, mis pidurdavad meie tegemisi.

Sinu tänased mõtted loovad sinu parema homse. Miks siis lasta negatiivsetel muremõtetel oma tulevikku rikkuda? Loe, millised on enamlevinud negatiivsed mõtted, mis pidurdavad meie tegemisi.

 

“Minu mineviku vead räägivad minu tulevikust”. Ära võta mineviku ebaõnnestumisi ja vigu kui tuleviku suunanäitajaid, võta seda kui osa targemaks saamise protsessist. Elu väärtuslikuim kogemus ei pea olema õnneliku lõpuga. Kui asjad lähevad raskeks, siis hinga sügavalt sisse ja tea, et kõige paremad asjad siin elus jõuavad sinuni siis, kui sa seda kõige vähem ootad. Liigu edasi ja kõik probleemid lahenevad iseenesest.

“Ma hoolin sellest, mida teised minust arvavad”. Ära tee välja inimestest, kes sinust seljataga räägivad, sest just sinna nad kuuluvadki – sinu selja taha! Selleks, et näidata oma tugevust, ei pea sa võitma lahinguid. Sinu tugevus seisneb oskuses kõndida pea püsti mööda neist, kes on sinu vastu õelad.

“Ma teen seda, mis ka mind kunagi õnnelikuks teeb”. Mõnikord võib juhtuda, et püüdes teha kõiki teisi enda kõrval õnnelikuks, võid olla sina see, kes on õnnetu. Pea meeles, et see on siiski sinu elu ja just nüüd on tagumine aeg hakata elama seda oma väärtuste ja unistuste järgi.

“Ma ei saa”, “Selleks on liiga hilja”, “Ma ei ole selleks piisavalt hea” jne. Me ei tea iial, kuhu me oma teekonna lõpuks välja jõuame. Kuid me teame, kus oleme me täna ja sellest tulenevalt saame suunata oma unistusi, ootusi ja lootusi tulevikku. Meie suhtumine ellu heiskab purjed meie laeval ja lõppkokkuvõttes ei vii laev meid ainult sihtkohta, vaid kingib meile ka kogemusterikka teekonna.

“On nii palju asju, mis võivad minna valesti.” Lõpeta mõtlemine sellele, mis võiks valesti minna, ja keskendu sellele, mis võib minna hästi. Veel parem, mõtle sellele, mis sinu elus on juba hästi. Ole tänulik, et ööst on saanud taas hommik, et sõbrad on saanud osaks perekonnast ja varasemad unistused ja eesmärgid on juba saanud reaalsuseks. Keskendu kõigele positiivsele enda ümber ja julge unistada veel helgemast homsest.

“Ma ei andesta sulle iial!”  On vaja tugevat südant selleks, et kedagi armastada, kuid on vaja veel tugevamat südant selleks, et peale valusat lahkuminekut jälle armastada. Kui keegi on sind reetnud, sulle haiget teinud, murdnud sinu südame – andesta ja ole tänulik saadud õppetunni eest, mis muutis sind tugevamaks. Nüüd oled sa tugevam, et leida oma tõeline armastus.

“Nad ei meeldi mulle, sest nad on teistsugused”. Vanemaks saades taipad, milline õnn on see, et oled sündinud kahe käega. Üks käsi on selleks, et aidata iseennast, ja teine selleks, et aidata teisi sinu ümber. Ole keegi, kes näeb inimestes vaid parimat, ning keegi, kellega kohtudes muutuvad inimesed tugevamateks ja paremateks.

“Ma olen liiga õnnetu, et teha teisi õnnelikuks.” Õnnetunne on nagu bumerang. Kui tunned, et oled õnnetu, tee kellelegi väike heategu, nähes tänulikke silmi ja naeratavat suud, on raske ise mitte naeratada.

“Ma ei suuda kedagi usaldada.” Sageli ei lase me kedagi oma südamesse mitte sellepärast, et me ei usalda teda, vaid sellepärast, et me ei usalda iseennnast. Samuti ei oska me toime tulla sellega, kui see inimene meie elust kaob või meid enam ei armasta. Irooniline, kui sageli peame me tundma südamevalu just selleks, et teada saada, kui tugevad me tegelikult oleme. Nagu väikene seeme mullas, selleks et kasvada, peame ka meie taluma pori, pimedust ja vihma, et siis lõpuks päikesele vastu sirguda.

“Kõik teevad nii. Järelikult on see õige!” Ela oma elu. Ära iial varja seda, kes sa oled. Kõige suurem häbi on tunda häbi. Seisa oma tõekspidamiste eest ja usu sellesse, mida sa teed. Kui kuulad pidevalt teisi, ei jõua sa kunagi kaugemale, kui nemad. Kuid kui liigud oma rada mööda, oma tõekspidamiste, unistuste ja väärtuste järgi, leiad end kohtadest, kus keegi pole varem olnud.

“Kõik läheb paremaks”/”Enam ei saa hullemaks minna”. Kõik siin elus on mööduv. Kui elu on raske, siis tea, et see ei jää alatiseks nii. Ja kui kõik on väga hästi, siis tea, et ka see ei kesta igavesti. Ole tänulik iga ilusa päeva ja hetke eest oma elus.

“Mul ei ole aega unistada”. Tragöödia ei ole see, kui sa ei järgne oma unistusele, tragöödia on hoopis see, kui sul ei ole unistusi, mida püüda. Pühenda end sellele, millesse sa usud. Alusta oma teekonda. Ületa oma hirmud. Võitle sellega. Naerata ja tee see teoks! See on sinu elu ja sinu unistus, mitte kellegi teise. Sa ei pea saavutama kõike kohe, lihtsalt liigu selle suunas, samm- sammult.

 

Usu endasse, usu oma unistustesse ja liigu sirge seljaga paremale homsele vastu!

 

Buduaar.ee