7 negatiivset inimtüüpi, keda peaksid ignoreerima

Sa ei saa elada positiivset elu negatiivsete inimestega.

Kahjuks on mõned inimesed nii harjunud nägema iga asja negatiivset poolt, et ei leia aega positiivse  nägemiseks. Selliseid inimesi leidub nii perekonnas, töökeskkonnas kui ka sõprusringis. Isegi nendega koos olemine võib olla emotsionaalselt kurnav. Sa pead olema ettevaatlik, sest nende negatiivne suhtumine on mürgine ja nakkav. Negatiivsus toodab rahulolematust ja tekitab segadust. Õnn on aga raskesti saavutatav,  kui meelt kontrollib negatiivne mõtlemine.

Siin on neli inimtüüpi, kelle peaksid oma ignoreerimislisti lisama.

1.  Lootusetult vaenulik draamakuninganna. Mõndadele inimestele meeldib luua vastuolu ja draamat ilma igasuguse põhjuseta. Ära lange nende ohvriks. Hoia teiste inimeste draamadest eemale ja ära loo seda ka mõttetult iseendale.

Ole hea inimese musternäidis. Ignoreeri õelat vaenulikkust ja keskendu headusele. Suhtle ja väljenda end rahulikult, seejuures parimate kavatsustega. Kasuta oma häält, et teha head – inspireeri, julgusta, hari ja kanna teistesse edasi kaastunnet ja mõistmist.

2.  Inimene, kellele pole kunagi võimalik meelejärele olla. Mõndadele inimestele ongi võimatu meelejärele olla. Ükskõik, mida sa ka ei teeks, sa ei suuda nende barjäärist läbi murda. Aktsepteeri seda kui karmi elutõde.

Kogu elu jooksul kohtad inimesi, kes sind ei hinda ja kohtlevad halvasti ilma igasuguse põhjuseta. Ära kurna end sellega, et püüad neid muuta või võita nende heakskiitu. Samuti ära tee oma südamesse ruumi nende vihkamiseks. Lihtsalt kõnni minema ja lase karmal teha oma töö.

3.  Vastuhääletaja, kes alati sinu unistused purustab. Ära tunnusta neid, kes sinu unistusi heaks ei kiida. Need inimesed karistavad sinu potentsiaali seeläbi, et püüavad vaikselt kustutada sinu sisemist leeki.

Kui annad alla ja lased nende negatiivsusel end ümber veenda selles osas, kes sa oled, viib see sinu entusiasmi alla. Hakkad uskuma, et oledki see, kelleks nad sind peavad. Selle asemel, et ausalt iseennast aktsepteerida. Seeläbi varastavad need inimeselt sinult sinu elu. Kaotad piiri selle vahel, kus nende arvamus lõpeb ja sinu reaalsus algab. Nende muinasjutust saab sinu elulugu.

4.  Manipuleerija. Ole ettevaatlik manipuleerijate ja kiusajate suhtes, kes püüavad kasutada oma negatiivsust, et ohtu seada sinu mõtted. Kui jälgid neid kaugelt, siis mõistad, et need inimesed on tihtipeale liiga enesekesksed. Teisisõnu, inimesed nende ümber (ehk sina) sobivad ideaalselt nende plaani, mis lihtsalt põhineb sellel, kuidas nad saaksid inimesi kasutada või manipuleerida nende enda isiklikes huvides.

5.  Kangekaelne, kes nõuab, et oleksid keegi teine. Pikas perspektiivis on alati parem olla ignoreeritud sellepärast, kes sa oled, kui hinnatud seetõttu, kes sa tegelikult ei ole. Kusjuures, ainsad suhted, mis töötavad hästi, on need, mis teevad sind muutmata sinust parema inimese. Samuti ei lase need sul välja kasvada sellest inimesest, kes sa oled alati olnud.

Kahjuks ei märka perekond ja vanad sõbrad tihti seda, kui palju oled sa aastatega kasvanud ja muutunud. Nad sildistavad sind ebaausalt selle põhjal, kes sa varem olid. Nende siltidega on lihtne kohaneda, sest sa mäletad, kes olid siis, kui need vastasid tõele.

6.  Halastamatu sõber, kes keeldub sulle andestamast vead. Kõige tänuväärsem asi ei ole mitte vigade tegemise vältimine, vaid nende tunnistamine ja püüd anda endast parim, et tehtu heastada. Kui keegi keeldub sind toetamast ajal, mil õpid oma mineviku vigadest, siis on nemad hoopis need, kes teevad vea. Muutumatust minevikust kinni hoidmine on energia raiskamine ega anna mingisugust tulemust parema elu loomisel. Kui keegi kritiseerib sind pidevalt mineviku pärast, tuletab seda pidevalt meelde ja keeldub sulle andestamast, siis võib parim viis olla oma oleviku ja tuleviku parandamine ning need inimesed oma elust eemaldada.

7.  Sisemine kriitik. Just, kahjuks oled see sisemine kriitik sina ise. Lõppematu enesekriitika ei ole õigustatud ja käib tihti käsikäes rahulolematuse ja ärevusega. Pole mingisugust põhjust olla iseenda suurim kriitik ja pidevalt endale oma puudujääke meenutada. Kõik, mida tegelikult vajad, on julgus olla sina ise. Sinu tõeline väärtus peitub selles, kes sa oled, mitte selles, kes sa ei ole.

Allikas: http://www.marcandangel.com/

Kairit Kütt