Reklaam sulgub sekundi pärast

Kuidas jooga aitab lapsi?

Me elame interneti ja tehnika ajastul. Meie järeltulijad veedavad suurema osa oma ajast vaadates televiisorit, rääkides mobiiltelefoniga või arvutis surfates. Aadil Palkhivala, jooga õpetaja Oregonis, väidab, et elektromagnetkiirgus, mis tuleb arvutitest, mobiiltelefonidest, televiisoritest ja muust elekotroonikast, läbib meie keha, põhjustades rauarikka vere liikumist selle allika suunas (mis ei ole normaalne voolusuund). Tulemuseks on laste nõrk närvisüsteem ning ületöötanud aju ja krooniline stress. Kui ka sinu lapsed on sellise ajastu "ohvrid", siis parimaks ravimiks selle vastu on jooga, aidates vähendada stressi ja tõhusamalt toime tulla pingelistes olukordades.


 


Me elame interneti ja tehnika ajastul. Meie järeltulijad veedavad suurema osa oma ajast vaadates televiisorit, rääkides mobiiltelefoniga või arvutis surfates. Aadil Palkhivala, jooga õpetaja Oregonis, väidab, et elektromagnetkiirgus, mis tuleb arvutitest, mobiiltelefonidest, televiisoritest ja muust elekotroonikast, läbib meie keha, põhjustades rauarikka vere liikumist selle allika suunas (mis ei ole normaalne voolusuund). Tulemuseks on laste nõrk närvisüsteem ning ületöötanud aju ja krooniline stress. Kui ka sinu lapsed on sellise ajastu "ohvrid", siis parimaks ravimiks selle vastu on jooga, aidates vähendada stressi ja tõhusamalt toime tulla pingelistes olukordades.

Kui laps ei näita emotsioone

Kui laps ei koge vajalikke sotsiaal-emotsionaalseid arenguastmeid võib esineda vaimseid häireid. Väljaelamata tunded muudavad lapsed rahutuks ja agressiivseks - see omakorda põhjustab luude, liigeste ja organite halba tervist. Jooga tegeleb kõigi meeltega, loob armastava õppekeskkonna, et lapsed saaksid ennast lõdvaks lasta ja olla vastuvõtlikumad, lubades neil olla enesekindlamad, uudishimulikud ja paremad suhtlejad. Kui keha on pingetest vaba, on seda ka aju - soodustades õppimist.

Kui laps on ülekaaluline

Ülekaalulisi lapsi on tänapeäva maailmas rohkem kui kunagi varem. Jooga meelitab lapsed ära arvuti tagant - matile. Õppimine läbi füüsilise treeningu suurendab lapse ajumahtu. Liikumine ja loominguline mängimine stimuleerib aju nurotroofilist faktorit, mis omakorda garanteerib tugeva luustiku.

Kui lapsel on ADD/ ADHD ehk tähelepanupuudulikkuse ja hüperaktiivsuse häire, mille sümptomiteks on pidev tähelepanuvajadus, hüperaktiivsus, samuti impulsiivsus. Hüperaktiivsuse diagnoosiga lapsed ei suuda paigal püsida ega tähelepanu koondada. Jooga on taolise tähelepanuhäire puhul parim ravi - õpetades lapsele, kuidas reguleerida ise enda rütmitaju ning kasutada oma energiat otstarbekalt.

Kui lapsed on traumeeritud.

Kui teie lapsel on olnud mõni trauma, näiteks on teda rünnanud koer või ta on pidanud läbi elama vanemate ebameeldivalt kulgenud lahutuse, võib ta haigestuda traumajärgsesse stressi, mille tunnusteks on sage peavalu, üksi olemise soov, agressiivsus, kõhuvalu, ükskõiksus ja mitmed teised tõsised vaevused. Jooga rahustab lapse närvisüsteemi, tõstab immuunsust ja aitab paremini toime tulla pingelistes olukordades.

Kui laps on vägivaldne

Laps rikub sageli reegleid, valetab, kiusab või käitub halvasti nii inimeste kui ka loomadega. Jooga aitab lapsel end teistmoodi väljendada ja parandada olukorda, luues armastava keskkonna, mille tagajärjel tõuseb meie kehas DHEA hormooni tase (hormoon, mis annab elujõudu ja parandab mälu) ja kortisooli tase langeb.

Kui laps on liialt omakasupüüdlik

Kui lapsi õpetatakse hindama oma väärtust ainult materiaalsete asjade järgi, võivad nad kaotada tahtmise teha midagi ilma tasuta, oma kasu saamata. Jooga aitab lastel paremini hetkele keskenduda, andes neile inspiratsiooni ning arendades enesekindlust.

Kui laps kannatab ärevuse all.

Ärevuse põhjuseid on mitmeid - stress, konkurents, trauma, unepuudus, ülepinge( liiga palju kodutöid, probleemid koolis) või pereprobleemid. Jooga aitab ärevusest lahti saada. Kuna keskenduda tuleb loomingulisele kujutlusele, rahulikule hingamisele ning keha õigele hoiakule, laseb see närvisüsteemil end taastada ja luua lastel parem kontakt iseendaga.

 

 

 

Triin Tisler