Reklaam sulgub sekundi pärast

Kuidas luua ideaalne meditatsioonipaik?

Mediteerida ei ole alati lihtne, kuid keskkond, mis aitab sul kogeda toetavaid emotsioone, võib muuta selle kergemaks. Ideaalse meditatsioonikoha sisse eadmine kodus, mis mitte üksnes ei muuda mediteerimist lihtsamaks, vaid ka täiustab seda, muutes meditatsiooni sügavamaks ja keskendunumaks.

Mediteerida ei ole alati lihtne, kuid keskkond, mis aitab sul kogeda toetavaid emotsioone, võib muuta selle kergemaks. Ideaalse meditatsioonikoha sisseseadmine kodus, mis mitte üksnes ei muuda mediteerimist lihtsamaks, vaid ka täiustab seda, muutes meditatsiooni sügavamaks ja keskendunumaks.

Ideaalse koha loomine

Põhjapoolne tuba. Esiteks vali mediteerimiseks sobiv ruum. Võimalusel eelista kodu põhjapoolsele küljele jäävat tuba. Sellisel juhul puudub otsene päikesevalgus ning varjulisel toal on rahulikum, tüünem õhkkond. Kui elad lõunapoolkeral, vali lõunapoolne tuba.

Tühjenda tuba täielikult ja puhasta põhjalikult kõiki pindu. Kui toas on vaipkate, on soovitatav see eemaldada. Vastasel korral puhasta vaipa pesuvahendiga. Eemalda kardinad ja muud kangad.

Põrand, seinad, lagi.

Mediteerimiseks on ideaalsed lagedad, lihtsad, tagasihoidlikud pinnad. Parimad on puit- või kivipõrandad, kuna need on ühevärvilised lihtsad pinnad. Mustriga vaip muudab toa liiga kirjuks. Lisaks koguvad vaibad tolmu ja pehmendavad atmosfääri, mis ei ole vaimse selguse seisukohast hea.

Eemalda mustriline tapeet ja paranada seinu ükses hädapäraselt. Vali seinavärv, mille toon laseb sul end tunda rahuliku ja meditatiivsena ning proovi mediteerida, olles tüki seinast katnud selle värviga. Kui oled kindel, et see toon sobib, kata värviga kõik seinad.

Mediteerimistoas on parem kasutada vaid üht värvi, kuna liiga palju eri toone võivad tähelepanu hajutada. Kasuta matti viimistlust, et valgus toas ei peegelduks. 

Kui tuba on pime, kasutab valge lagi päevavalgust kõige paremini ära ja vähendab vajadust kunstliku valguse järele. Teine võimalus on värvida lagi seintega sama tooni või kasutada selle tooni heledamat varjundit, et hoida alal lihtsat atmosfääri.

Uks. Ideaalis peaks juba sinu meditatsioonitoa sissepääsu nägemine tekitama sinus rahulikuma tunde. See peaks olema lihtne ja napp, ilma kaunistuste või nikerdusteta. Kõige parem oleks värvimata ja lakkimata puituks. 

Aken. Võimalusel jäta aknad katmata, et lasta sisse võimalikult palju valgust. Kui pead akna siiski kinni katma, kaalu riisipaberist aknakatet, puidust ribikardinaid või lihtsale katmata puule riputatud õhukesest ühevärvilisest kangast kardinaid.

Mööbel. Pead otsustama, kuidas eelistad mediteerida - kas toolil istudes, padjal põlvitades, paljal põrandal istudes või seistes. Kui eelistad istuda, vali lihtne või minimaalselt polsterdatud tool, mis sunnib sind sirge seljaga istuma. See aitab sul sügavamalt ja kergemini hingata ning laseb emotsionaalsel energial vabalt mööda selgroogu liikuda.

Valgustid/küünlad

Hoia toa valgustus lihtne. Kõige parem, kui see pärineb ühest allikast, näiteks ühte toanurka asetatud küünaldest või laest rippuvast üksikust lambipirnist. Päevavalges peaks piisama aknast tulevast valgusest.

Fookus. Meditatsioonile võib tulla kasuks, kui tood aeg-ajalt tuppa midagi uut. See võib olla küünal, kivi, puutükk või kristall - ükskõik, milline ese, mis aitab sul harjutada keskendumist ja hetkes viibimist.

Asend. Sa tunned end tasakaalukama ja mediteerimisvõimelisemana, kui istud seljaga nurga või seina poole, nii et oled näoga toa suunas. Kui uks või aken asuvad sinu ees, võib sul olla lihtsam täielikult mediteerimisele keskenduda, teades, et näed kohe kõiki ukseavas või akna taga seisjaid.

Ettevalmistus.  Näiteks tassitäis rahustavat taimeteed aitab sul mediteerimist alustada.

Triin Tisler

 

[gallery ids="1945016,1945024"]