Reklaam sulgub sekundi pärast

Kuidas luua rohkem aega oma ellu?

„Aega ei ole,“ kõlab juba igapäevase mantrana. Ajapuudus ja -nappus vaevab meid kõiki. Kuidas teha endale rohkem aega nende asjade jaoks, mis meeldivad, ja nende jaoks, mis tuleb kindlasti ära teha? Kuidas luua vähem "kiiret" ja rohkem aega oma ellu?

 

„Aega ei ole“, kõlab juba igapäevase mantrana. Ajapuudus ja -nappus vaevab meid kõiki. Kuidas teha endale rohkem aega nende asjade jaoks, mis meeldivad, ja nende jaoks, mis tuleb kindlasti ära teha? Kuidas luua vähem "kiiret" ja rohkem aega oma ellu?

 

1. Jälgi oma rütmi, püüa aru saada, mis kellaaegadel ja millistes tingimustes suudad tavaliselt kõige paremini keskenduda. Milline kellaaeg sobib sinu jaoks helistamiseks, meilide lugemiseks ja vastamiseks, milline aeg lõunatamiseks? Millistele kellaaegadele paneksid koosolekud, kui see oleks sinu valida?

2. Lülita välja segajad - raadio, teler, Outlook. Üks asi korraga läheb kiiremini.

3. Tee kõigepealt tähtsam ja keerulisem asi, siis jääb energiat ja tähelepanu ka lihtsamate ülesannete jaoks. 

4. Leia hetk, kus peatuda, unusta aeg, tulevik ja minevik, ära kogu aeg mine kusagile, tule kusagilt ega tee midagi, lõpeta hetkeks muretsemine. Vaata korraks kinniste silmadega päikese poole ja tunneta, kuidas kiired sooja annavad. See võtab kümme sekundit ja selle aja leiab ka kõige täispikitumast päevast.

5. Asjad, mis võtavad vähem kui kaks minutit, tee kohe ära, sest nende meelespidamine ja nendega tegelemine võtab hiljem rohkem energiat, kui nende kohene lahendamine.

6. Ütle mõnikord ei, kuigi see võib olla raske.

7. Tõmba vahel juhe välja. Sa ei pea olema kogu aeg kättesaadav. On väga raske aeglasemalt elada, kui sa piidled kogu aeg ühe silmaga sissetulevaid e- kirju ja oled igal hetkel valmis optimistlikul toonil telefonis kinnitama: "Jah, saan küll rääkida."

8. Söö ja hinga aeglasemalt. Aeglane söömine teeb vähema toiduga kõhu täis ja toit maitseb paremini. 

9. Üldjuhul jagunevad asjad nendeks, mida peab, ja nendeks, mida tahad. Hoolitse selle eest, et su elus oleks võimalikult palju seda, mida tahad, ja võimalikult vähe seda, mida ei taha, aga pead.

10. Tee vähem, kui sa tavaliselt teed. Kui üritad sadat asja teha, siis on raske teha neid aglasemalt, sest muidu oled veelgi rohkem stressis kiirustamisest, asjade kuhjumisest ja nende pooleliolekust. Vali see, mis on tähtsaim, mis peab kindlasti olema täna tehtud ja jäta muu kõrvale.

11. Suurte ja abstraktsete eesmärkide asemel vali kuu ja nädala teemad. Tööta nädalakaupa - see aitab püstitada realistlikke eesmärke ja samas keskenduda suuremale pildile, kui päeva kaupa planeerimine.

12. Ole vähem kontoris. Mõtle välja, mida sa tõeliselt naudid ja mis on veel oluline lisaks su tähtsale tööle ning pühenda nendele tegevustele ja inimestele oma aega.

 

 

allikas: M. Raju " Hingele pai"

 

 

 

Triin Tisler