Kuidas muuta hommik mõnusamaks?

18 kommentaari
Kuidas muuta hommik mõnusamaks?

Enamik meist alustab oma päeva täiesti hullumeelselt. Äratuskella lööme kinni, venitame end vägsi voodist üles ning juba vaevamegi pead kõige selle üle, mis kõik tuleks päeva jooksul korda saata. Kuid pea meeles, et see, kuidas sa oma päeva alustad, mängib suurt rolli selles, milliseks sinu päev kulgeb, ning ka lõpuks ka selles, milliseks sinu elu kulgeb.  

Enamik meist alustab oma päeva täiesti hullumeelselt. Äratuskella lööme kinni, venitame end vägsi voodist üles ning juba vaevamegi pead kõige selle üle, mis kõik tuleks päeva jooksul korda saata.  Kuid pea meeles, et see, kuidas sa oma päeva alustad, mängib suurt rolli selles, milliseks sinu päev kulgeb, ning ka lõpuks ka selles, milliseks sinu elu kulgeb.

1. Enne voodist tõusmist – venita!

Kas oled kunagi näinud mõnda looma, kes kohe peale ärkamist jookseks mööda tuba ringi? Ilmselt mitte. Loomad kuulavad on instinkte (meie, inimesed, ei tee seda piisavalt), mis käsivad neil peale pikka ööund end sirutada. Hommikune sirutus aitab sul tasakesi unest virguda ning lõdvestab lihaseid.

2. Proovi kuivharjamist

Kuivharjamine vabastab su keha toksiinidest, vähendab tselluliiti ja muudab su naha nooremaks. Harjamiseks kulub vaid kaks minutit, kuid sellel on märgatav mõju sinu nahale. Harjamist tuleb alustada jalgadel ja kätel piisavalt tugevate ringjate liigutustega, liikudes alt üles südame suunas.

3. Luba endale tassike kuuma vee ja sidruniga

Kuigi me kõik armastame hommikul esimese asjana juua kohvi, siis meie organism eelistaks esimese asjana hoopis kuuma vett sidruniga. Selle näol on tegemist naturaalse diureetikumiga, mis puhastab maksa ja neerud jääkainetest. Lisaks aitab see imejook ennetada kortse, annab klaari jume, tasakaalustab kehakaalu ja võitleb isegi kümetuste vastu. 

4. Söö hommikusöök!

Ei pea vist mainimagi, et hommikusöök on päeva tähtsaim toidukord. Enne kui otsustad selle vahele jätta, siis mõtle, et viimati sõid sa umbes kümme tundi tagasi. Sinu veresuhkur on tänu sellele äärmiselt madal ning sa vajad hädasti toitaineid, mis annaksid sulle jõudu päevategemisteks. Olgu see puuvili, peotäis pähkleid või kiire smuuti, igal juhul sinu ainevahetus tänab sind selle eest!

allikas: mindbodygreen.com

Buduaar.ee

Sarnased artiklid