Kuidas võtta elust maksimumi?

Kuidas võtta elust maksimumi?

Kas usud, et me võiksid olla palju enamat, kui avastaksid oma tegeliku võime suuri tegusid korda saata ning end täielikult teostada? Kas tunned, et naudid elu täiel rinnal ja võtad sellest maksimumi? Kui ei, on aeg alustada muutustega – juba täna!

Kas usud, et me võiksid olla palju enamat, kui avastaksid oma tegeliku võime suuri tegusid korda saata ning end täielikult teostada? Kas tunned, et naudid elu täiel rinnal ja võtad sellest maksimumi? Kui ei, on aeg alustada muutustega – juba täna!

 

Lõpeta negatiivne mõtlemine

Positiivne mõtlemine on harmoonilise elu aluseks. Kui me lõpetame asjade nägemise mustades toonides, hakkame nägema vaid värve. Mitte kellegi elu ei ole vaid lilledega täidetud, kõigi elus tuleb ette raskusi ning takistusi – meie valik on, kuidas nendesse suhtuda.

Suhtudes takistustesse positiivselt, muutub kõik lihtsamaks ning me ei näe oma elus enam igal sammul probleeme. Toon ühe näite, et mõistaksid positiivse mõtlemise olulisust. Sinu suhe purunes. Nüüd oled sa kurb ja masenduses. See oli pikk ja oluline suhe. Sul on raske mõista, miks see juhtus, ning tunned, justkui oleks olnud kõik see aeg ajaraiskamine.

Kui sa mõtled negatiivselt, siis jäädki nädalateks voodisse ega suuda enam naeratada. Teisalt on sul võimalus mõelda positiivselt. Sa võid küll olla kurb, kuid mõistad, et iga sulgunud uks avaneb taas. Mitte ükski kogetud kogemus ei ole tuulde visatud aeg. Kindlasti sa õppisid midagi ning oled nüüd targem. 

Õpi ennast armastama ja austama

Mitte keegi ei saa sind armastada ega austada, kui sa ennast ise ei austa ega armasta. Kõik – kogu sind ümbritsev maailm – saab alguse sinust endast. Inimene, kes armastab ennast ja teab, mida ta on väärt, tõmbab oma ellu just sellised inimesed, kes oskavad teda hoida ja armastada. See on lihtne külgetõmbeseadus. Seega, kui sa soovid, et su elus midagi muutuks, tee algust iseenda armastamise ja austamisega ning sinu ees avaneb hoopis uus maailm.

Hooli oma eesmärkidest ja unistustest

Kui tahad teada, kus asub sinu süda, siis pane tähele, kuhu eksib sinu mõte, kui unistad. Kõige olulisem on see, mida sina ise oluliseks pead, teiste arvamus ja suunitlused on teisejärgulised.

Ära takerdu tagasilöökidesse

Kui meie elus ei lähe kõik nii, nagu me soovime, oleme pettunud ja õnnetud. Meil on vaja saada nägijaks, et mõista, miks takistused meie ellu tulevad. Meil on vaja hakata mõistma takistuste vajalikust. Takistused tulevad meie ellu selleks, et meile midagi õpetada ja näidata. Meie valik on, kas me suhtume neisse kui lootusetutesse olukordadesse või võimalustesse midagi õppida.

Tunnista asju, milles oled hea

Kiida ennast! Me unustame tihti endale öelda, kui head ja ilusad me oleme, sest ootame, et keegi tuleks ja ütleks seda meile ise. Kuid enne peaksime kõigepealt õppima iseend kiitma.  

Näiteks mine ja seisa kord päevas peegli ette ning kiida end asjade eest, milles oled hea. Kui oled midagi hästi teinud, siis ütle endale mõttes, kui tubli ja hea sa oled. 

Ela endale ja unista

Paljudele inimestele tundub üksiolek hirmutav. Tegelikult on aeg endaga kõige väärtuslikum. Just endaga olles õpid sa ennast kõige rohkem tundma, leiad endaga suurima kontakti. Seega ei ole midagi imeliku, kui valmistad endale õhtusöögi ja naudid seda üksi. Pole midagi imelikku minna õhtul üksinda restorani ja nautida. Võta aega, et olla enesega kahekesi ja kuula vaikuses, mida räägib sinu süda!

Märka, millised inimesed on sinu ümber

Inimesed, kellega oleme ümbritsetud, mõjutavad suures osas meie elu. Need inimesed, kellega me koos aega veedame, loovad meis erinevaid emotsioone ja tundeid. Kas need inimesed pakuvad sulle positiivset laengut? Kas nad teevad sind paremaks inimeseks? Kas tunned end nendega õnnelikult?

Ela täiel rinnal

Ära karda võtta elust maksimum. Võta elust kõik, mis võtta annab! Koge nii palju kui suudad ja soovid. Tuleta meelde, et me elame vaid korra, ning ära tunne hirmu oma unistusi ellu viia. Ümbritse end armastusväärsete inimestega. Koge ilusaid hetki. Loo meeldejäävaid mälestusi. Märka väikeseid ilusaid asju ja hetki oma elus. Armasta elu ja elamist täiel rinnal! 

 

Loodame, et need punktid aitavad sul tuua oma ellu see võimas tunne, mis paneb sind tegema suuri tegusid. Ära karda unistada suurelt ning neid unistusi ellu viia! Elu on imeline ning sul on võimalus saada sellest maksimum, kui sa vaid proovid!

 

Tekst: Tuuli Mäemat

Artikkel ilmus ajakirjas Buduaar sügis 2014

Sarnased artiklid