Millest märgid meie ümber räägivad?

Millest märgid meie ümber räägivad?

  Kui tähelepanelik sa oled? Kas sa tead, millest kõnelevad märgid su elus? Maailm suhtleb meiega kogu aeg. Maailma sõnad ja laused on meid ümbritsevad paljud erinevad märgid, milles on erilised sõnumid. Meie asi on tähelepanelikult vaadata, kuulata ja Universumi keel endale mõistetavaks tõlkida. Esimene lind, kes meid hommikul teretab, ämblikuvõrgu niit, mis ei-tea-kust-tulnuna kesklinnas su põsele kleepub, suur punane auto, mis kummide vilinal mööda sõidab, meelde jäänud lause ühest kogemata pealtkuulatud vestlusest, juhuslik kohtumine vana tuttavaga jne.  

Kui tähelepanelik sa oled? Kas sa tead, millest kõnelevad märgid su elus? 

Maailm suhtleb meiega kogu aeg. Maailma sõnad ja laused on meid ümbritsevad paljud erinevad märgid, milles on erilised sõnumid. Meie asi on tähelepanelikult vaadata, kuulata ja Universumi keel endale mõistetavaks tõlkida. Esimene lind, kes meid hommikul teretab, ämblikuvõrgu niit, mis ei-tea-kust-tulnuna kesklinnas su põsele kleepub, suur punane auto, mis kummide vilinal mööda sõidab, meelde jäänud lause ühest kogemata pealtkuulatud vestlusest, juhuslik kohtumine vana tuttavaga jne.

Kas sina oskad märke lugeda? Või aimad, mille poolest on märgilugeja edukam?

Märgilugeja oskab kasutada seda infot, mida Maailm tegelikult kogu aeg pakub, et teha õiget valikut, leida lahendusi probleemidele, leida oma sihti elus või siis hoopis maiselt otsustada  – kas ma ostan selle või tolle asja. Tasub sul ainult küsida ja Maailm hakkab sulle vastuseid kätte heitma.

Universumi märkide keelt on võimalik tundma õppida teritades tavalisest enam oma tähelepanu ja arendades meeli. Vaadates, helidele või lõhnadele keskendudes, kehatajusid jälgides, tundeid tähele pannes, tabad sa Universumi kõne. Seda osates saad edaspidi end ümbritsevaid viiteid praktiliselt oma ellu rakendada. Märgilugeja on oma elus edukam, sest Universumi juhendamist mõistab ta sama hästi kui emakeelt.

Märke, mida võid enda ümber märgata, on palju. Kahe suure grupina eksisteerivad esiteks sõnumiga ja teiseks peegeldavad märgid. Esimesed neist on vihjed, mis hoiatavad sind millegi eest, mis toimuda võib või näiteks tuletavad lihtsalt meelde enda eest hoolitsemist, teised aga vahendavad sulle seda, mis toimub sinu enda sees. Nii nagu sees, nii ka väljas. Neid märke kuulates ja tähele pannes saad sa jälile oma mõtetele, hoiakutele ja uskumustele, mis tõmbavad sinu ellu sündmusi ja inimesi. Kui sa mõne mittemeeldiva, kuid alateadvuses toimetava uskumuse ära tunned, siis saad sa seda teadlikult muuta. Tuumuskumused, mida sa pole endale teadvustanud määravadki sinu elu kvaliteedi.

Suures plaanis on kõnelevaid märke väga palju – nende juured on kultuuris, ühiskonnas, religioonis või on seotud meie päritolu ja esivanematega ning isikliku minevikuga. Paljud on seotud otseselt meie lapsepõlve mälestustega, meie isade ja emade tõekspidamistega, meie rahvuse eripäraga või haridusega.

Lisaks tavalistele märkidele võib tähelepanu suunates kuulda, näha ja tajuda täiesti omamoodi märkide rühma ehk sünkroonsusi. Need on energiaga laetud tähendusrikkad juhused, mille puhul ei rakendu tavaline põhjuse ja tagajärje loogika.

Kui tuletad meelde müstilisi juhuseid, kus sa oma elus olid õigel ajal just õiges kohas ja kohtusid oma armastatuga või kukkus sulle sülle unistuste töökoht, siis oled sa sünkroonsusi kogenud. Need olukorrad on vaid pealtnäha juhused, tegelikult need ei ole seda. Siin ongi võti. Juhuseid pole olemas. Sa koged neis olukordades, et Universum annab sulle seda, mida oled “tellinud”. Sina teed kas teadlikult või alateadlikult “õige” valiku ning just siis joonduvad energiad ja võimalusest saab tõelisus. Selle põneva kogemuse ajal tunneme elevust ja energiatulva ning saame kinnitust tõsiaasjale, et Universum on meiega ühenduses. Sünkroonsed sündmused on teejuhiks, mis kinnitavad, et oleme õiget rada astumas.

Märke on kõige kergem lugeda ühes erilises meeleseisundis, mis on sulle lapsepõlvest kindlasti tuttav – uudishimuliku, avatud ja mängulise lapsega räägib Universum vahetult otsekui suhtleks ta lihtsalt ühe mängukaaslasega.

Sisenedes teadlikult mänguenergiasse, olles põnevil ja seiklustele avatud, oled sa palju enam avatud keskkonnale, et märke teadvustada. Selleks et Universumiga sõber olla, tuleb üles leida see ainitise kogemise ja hetkes olemise tunne, mis on nii loomulik varajastel eluaastatel.

Kas sa mäletad, kuidas maitsevad esimesed varasuvised metsmaasikad või kuidas lapsepõlve rõõm oli vahest nii suur, et sa ei mahtunud oma kehasse ära? Kui su meeleseisund on õige, siis hakkab Maailm sinuga kaasa mängima ja selles mängus on suur vägi. Märkide ja sünkroonsuste kaudu tulevad su ellu inimesed, paigad ja sündmused, mis on vajalikud su arenguks ja mis peatähtis – siis oled ise teadlik kaasalooja Universumi elumängus.

 

Kursus toimub Tallinnas Holistilse Teraapia Instituudi ruumides 9. ja 10. aprillil 2011. 

Algus kell 10 ja lõpp kell 18.

Kursusele registreerimine ja lisainfo aadressil www.holistika.ee 

Juhendab: Kristiina Garancis