Triin Tulev: Kuidas elada õnnelikku elu?

Kuidas elada õnnelikku elu? Kas olen väärt olema enesekindel? Need küsimused vasardavad ilmselgelt paljude inimeste peades. Kes pole rahul iseendaga, kes oma partneriga. Kes on teistest inimestest pidevalt mõjutatud, kes piinleb hingevalus. Igal inimesel on omad armid, neid ei tasu häbeneda. Tuleb vaid õppida ja edasi liikuda!


Kuidas elada õnnelikku elu? Kas olen väärt olema enesekindel? Need küsimused vasardavad ilmselgelt paljude inimeste peades. Kes pole rahul iseendaga, kes suuremas plaanis oma eluga. Kes on teistest inimestest pidevalt mõjutatud, kes piinleb hingevalus. Igal inimesel on omad armid, neid ei tasu häbeneda. Tuleb vaid õppida ja edasi liikuda!

 

1. Ära lasku mõttetutesse vaidlustesse

Iialgi ära raiska aega oma põhimõtete selgitamisele inimestele, kes on juba eos veendunud, et sul ei ole õigus. Nad ”teavad” seda isegi sind ära kuulamata – see juba ise näitab, kui mõttetu on selliste inimestega vaielda. Ära defineeri oma vaimset võimekust võidetud vaidluste arvuga. Ole pigem olukorrast üle ja mõista, et tegelikult ei pea sa kellelegi midagi tõestama. Seda juhul, kui oled iseenda vastu aus!

 

2. Ära lase end negatiivsetel inimestel mõjutada

Positiivsus, positiivne ellusuhtumine – see on valik. Vali targalt. Ole piisavalt tark, et jalutada negatiivsete inimeste seltskonnast minema. Usu mind, nad on nii sügaval oma negatiivsuses sees, et ei pane tähelegi, kui sa hüvastijätuks lehvitad. Nad ei ole sinu aega väärt! Negatiivsus on nagu nakkushaigus, mis imeb sinust enesekindluse välja. 

 

3. Ära tunne valu pärast häbi

Meie armid, hingelised armid on lihtsalt tõestus sellest, et meie minevikud on reaalsed. Õpi kogemustest – nii headest, kui halbadest. Ilmselgelt õpime me rohkem negatiivsetest kogemustest. Lase neil kogemustel end kasvatada. Kasva vaimselt suuremaks ja tugevamaks, vaid nii saad olla õnnelik ka siis, kui sa pole parasjagu rõõmus. Ilmselgelt ei ole ju elu vaid lust ja lillepidu, kuid ei maksa kõike ka liiga tõsiselt võtta. Ja jäta meelde – mis ei tapa, teeb tugevaks. See on tõestatud.

 

 

Head soovides,

 

 

Triin Tulev