Triin Tulev: Kuidas valida inimesi enda ümber?

18 kommentaari
Triin Tulev: Kuidas valida inimesi enda ümber?

Millegi pärast on nii, et osad inimesed lihtsalt elavad pidevas vales. Mäletan, kui olin väike tüdruk ja vaatlesin oma vanemaid vendi ja nende sõprussuhteid kõrvaltvaatajana, väikse õena. Tegin oma päevikusse tol päeval sissekande – ma ei taha kunagi elada vales, sest see paistab oleva niivõrd väsitav! Paljud naised paistsid elavat mingit kummalist elustiili, kus ainult keerutati ja keerutati, ei mingit otsekohesust ega konkretsust suhtluses. Millegi pärast on sellist käitumist näha rohkem ja rohkem, ka meeste puhul täheldan seda üha enam ja enam. Tegelikult on nii, et kui soovid elada siiralt õnnelikku elu, peakski selline käitumine sinu jaoks mõistetamatuks jääma!

Millegi pärast on nii, et osad inimesed lihtsalt elavad pidevas vales. Mäletan, kui olin väike tüdruk ja vaatlesin oma vanemaid vendi ja nende sõprussuhteid kõrvaltvaatajana, väikse õena. Tegin oma päevikusse tol päeval sissekande – ma ei taha kunagi elada vales, sest see paistab oleva niivõrd väsitav! Paljud naised paistsid elavat mingit kummalist elustiili, kus ainult keerutati ja keerutati, ei mingit otsekohesust ega konkreetsust suhtluses. Millegi pärast on sellist käitumist näha rohkem ja rohkem, ka meeste puhul. Tegelikult on nii, et kui soovid elada siiralt õnnelikku elu, peakski selline käitumine sinu jaoks mõistetamatuks jääma! Kuidas valida inimesi enda ümber?

 

1. Ära ole ebaausate inimestega sõber

Kes on sõber? Keegi, kes on sinu vastu alati aus, ta on inimene, kes armastab sind sellisena, nagu oled. Sõber ütleb sulle oma ausa arvamuse välja ka siis, kui sa oled tema meelest käitunud mingis olukorras valesti või ebaeetiliselt. Sõber on keegi, kes inspireerib sind ja see tunne peaks olema vastastikune. Ebaausate inimeste peale ei ole mõtet oma niigi limiteeritud aega ja energiat raisata. Tegelikult ei vaja meist keegi enda ümber sadu inimesi – on tõestatud, et enam kui maksimaalselt kahe käe sõrmedel üles loetavate inimestega ei ole me tegelikult võimelised olema pidevalt lähedased. Kas pole mitte toredam omada käputäit ülihäid sõpru sadade nö sõprade asemel? Tuttavaid on meil kõigil palju, kuid lähedasi sõpru lihtsalt ei saa olla väga palju.

 

2. Ära lase end petta

Kui keegi sind ühel või teisel moel üks kord petab, peaks tema häbi tundma. Kui lased samal olukorral juhtuda juba kaks korda – peaks sul ehk endal häbi olema? Või kas just häbi, oleksid ju võinud juba esimesel korral õppida, eksole? Kui keegi jääb sulle petmise või valetamisega vahele, siis tegutse. Ära maksa kätte, lihtsalt võta edaspidises suhtluses arvesse, et seda inimest ei saa tegelikult usaldada. 

 

3. Ära lase end ära kasutada

Oled väärt suhtlema inimestega, kes panevad sind naeratama. Mulle meeldib ikka öelda – be with those who bring out the best in you, not the stress in you. Usun, et mõistate. Olen märganud, et mõned naised või ka mehed lausa jooksevad inimeste järel, kes nendega halvasti käituvad, ja seda pidevalt. Mõni inimene nagu lihstalt ei õpigi. Inimesed, kes sind ära kasutavad, ei tohiks olla sinu silmis aukohal. Tegelikult on sellised inimesed ju täiesti mõttetu väärtusega. On ju nii?

 

 

 

Head soovides,

 

 

Triin Tulev

Sarnased artiklid