Valed, mida oled harjunud uskuma

Meil kõigil on omad uskumused. Kuid kui sageli on need meie kujundatud? Ehk oleme me võtnud harjumuslikult omaks hoopis teiste mõtemallid? Vaatame, millised on üheksa valet, mida pimesi järgida võid.

 

Meil kõigil on omad uskumused. Kuid kui sageli on need meie kujundatud? Ehk oleme me võtnud harjumuslikult omaks hoopis teiste mõtemallid?  Vaatame, millised on üheksa valet, mida pimesi järgida võid.

 

Vallaline olla, see tähendab üksildane olla.  Pea meeles, et üksik ei tähenda alati üksindust ning kooselu ei tähenda alati õnne. Mõnikord võib halvas suhtes tunda end palju üksildasemana, kui vallalisena. Kui asjad ei tundu õiged, on tähtsaim võtta endale veidi aega ning veeta see sinu enda jaoks kõige olulisema inimesega maailmas – Sinu endaga. Leia ja väärtusta kõigepealt iseend, see kindustab sulle pagasi, mille abil hiljem negatiivsed suhted ära tunda.

Õnn saabub siis, kui sul on kõik, mida oled soovinud. Selleks, et olla õnnelik, ei pea sa ihaldama veel rohkemat, hinda pigem seda, mis sul on, ja oota kannatlikult seda, mis veel ees. Hinda hetke, milles viibid täna. Aastate pärast on just see aeg, mida igatsed ja naerusuiselt meenutad.

Valu on miski, mis paistab välja. Ära kunagi alahinda kellegi valu. Mõned inimesed lihtsalt oskavad sellega paremini toime tulla, kui teised. Valu ingnoreerimisele kulutatud energia suuna hoopis valu leevendamisse, pakkudes oma abi ja tuge neile, kes seda vajavad.

Elus läheb kõik nii, nagu minema peab. Lõpuks on ju vaid meie oma mõtted need, mis meile haiget teevad. Muuda seda, mida sa saad muuta, tee seda, mida sa saad teha, ja loobu neist, mida sa ei saa muuta. 

Vaid mõnedele meist on antud võimalus elada privilegeeritud elu. Kui sa ärkad igal hommikul ja ütled: “Täna tuleb hea päev!”, igal lõunal taipad, et  “Täna on hea päev!” ning õhtul voodisse heites võid sa lausuda: “Täna oli hea päev!”, siis ühel päeval suudad sa vaadata tagasi ja öelda ka “Ma elasin head elu!”

Eluraskused ei ole midagi väärt. Mõnikord peavad asjad minema halvasti selleks, et hiljem saaks minna hästi. Mõnikord tuleb lasta halbadel inimestel oma elust välja jalutada selleks, et head inimesed leiaksid meie elus koha. Selleks, et teada saada oma tugevust, tuleb tunda end nõrgana. Et leida oma elu armastus, tuleb kohtuda paljude inimestega. Mõnikord peab leppima, et pole halba ilma heata ja teada, et kõik see oli väärt kogemust, mis me sellest saime.

Tugev olla, see tähendab valu mitte tunda. Tegelikult on just kõige tugevamad inimesed need, kes tunnevad valu, õpivad sellest tundest ning karastuvad.

Sa võid ka teeselda. Tunne armastust, kui ütled “Ma armastan sind”, tunne tänulikkust, enne kui ütled “Aitäh”, tunne kaasa, enne kui lausud “Mul on kahju”, tunne vabadust, kui ütled “Ma annan sulle andeks”. Kui tunned seda, mida sa ütled, läheb selleks vaja väga vähe sõnu ning need sõnad lähevad otse südamesse.

Unistamine on aja raiskamine. Kõige suurem kink meile on meie nähtamatud silmad, mis teevad südame soojaks, igal ajal ja igas kohas. Kujutlusvõime abil võime rännata kuhu iganes soovime ning vaadata ka sinna, kuhu me muidu ei näe. On hea teada, et on üks koht, kus kõik on võimalik….

allikas: marcandangel.com

 

Triin Tisler