Fresita blogi: Calling all girls!

Fresita blogi: Calling all girls!

R nagu Roberta E nagu Einer. Selle nime võib endale kenasti mälusse tippida, sest seda kuuleb veel. Ja oh ei, kindlasti mitte ainult Eesti mastaabis. Elan pidevalt kaasa igasugustele edulugudele, eriti kui väike kodumaine touch on juures. Ma olen täiesti hasardis eriti andekatest inimestest.

R nagu Roberta E nagu Einer. Selle nime võib endale kenasti mälusse tippida, sest seda kuuleb veel. Ja oh ei, kindlasti mitte ainult Eesti mastaabis. Elan pidevalt kaasa igasugustele edulugudele, eriti kui väike kodumaine touch on juures. Ma olen täiesti hasardis eriti andekatest inimestest.

Roberta Einer on kindlasti üks selline persoon, kelle tegemisi olen jälginud juba aastaid läbi tema blogi robertae.blogspot.com ning pingsalt oodanud milline näeb välja tema pikkade raskete aastate ja pingutuste lõpptulemus Londoni disainikoolis University of Westminster. Ja mu sisetunne oli õige – see on geniaalne! Ilmselgelt ei vaimustu ma üksi. Dazed & Confused, I-d Magazine, Vogue ja The Guardian on Eineri Westminsteri BA lõpukollektsiooni koos teiste lõpetanud pärlitega üles märkinud kui “ones to watch”.

                                                                                        Pilt: Laura Allard-Fleischl

Uudishimulikuna uurisin Robertalt ka tema edasisi plaane ning palusin väikest lühikirjeldust antud kollektsiooni tekkeloost ja emotsioonidest. 

Roberta, esiteks räägi palun kust pärineb kollektsiooni algne idee ning mida see Sinu jaoks tähendab ning kuidas väljendub kunstiliselt?

Enne kollektsiooni kallal töötama hakkamist külastasin “East meets West” näitust Saatchi galeriis. Nähtud graafika, värvid, mustrid ja bittersweet nostalgia jäidki mind kummitama ning kuidagi loomuliku jätkuna sai sellest näitusest üks minu esimesi inspiratsiooni pidepunkte. Nõukaaja igatsus kõige järgi mida meil polnud – Levise teksad, cheerleadingu kultuur ja mage USA highschool image lõid kollektsiooni baasi, mida miksisin traditsiooniliste slaavi käsitöö tehnikatega. 

Saatchi näitusest tulenevalt researchisin sügavuti ka nõukaaegset kunsti ning sellest inspireerituna joonistasin käsitöö tikandite ja lapitehnika jaoks enda graafikad. 
Mulle oli tähtis luua kollektsioon mida tahaks kanda iga tüdruk ja noor naine isegi siis, kui ta kunagi poleks arvanud, et selline vahukommi-roosa-mannapuder teda võiks enda poole tõmmata. Lühidalt – midagi mis tooks naeratuse näole. Nagu see tõi mulle seda luues :)

                                                                                                 Pilt: Roberta Einer

Ja teiseks – milline on olnud kõige toredam ja inspireerivam tagasiside pärast kollektsiooni esitlust? Kellelt ja miks?

Kõige rohkem meenuvadki need esimesed emotsioonid, mis tulid esimeste approvalitega. Show selection päev jääb kindlasti vast kõige eredamalt meelde, sest pärast kuudepikkust tööd “pimedas”, ilma tagasidet saamata, kuulda lauset “JAH, you made it. Sa oled pressi shows”, on ikka maailma parim tunne!

Muidugi päev pärast showd, kui kõik on tehtud, ärgata üles, avada arvuti ja esimese asjana näha enda lemmikuid – i-D ja Dazed and Confused, nimetamas sinu kollektsiooni enda lemmikuks ja “one to watch”, on täiesti priceless.

                                                                  Pilt: Dazed & Confused

Mis järgmiseks?

Hetkel tegelen enamasti show afterwavega – kollektsiooni saatmine erinevatele shootidele, intervjuud jne. Pean läbirääkimisi mitme PR firmaga, et endale hea esindaja Londonis leida. Otsin endale oma pisikest stuudio-pesa, tegelen produktsiooni poolega. Eelmine nädal sain teada, et mind on valitud septembris ühena kümnest disainerist/2015. aasta graduatest maailmas Pariisi “Who’s Next” ja PREMIER CLASSE showcase, et näidata enda kollektsiooni. Mis on eriti meeldiv üllatus! Ja selle kõige kõrvalt hakkan tegutsema juba kollektsiooni edasiarenduse kallal, mida esitlen septembris Londonis. Igav ei hakka :)

See on uskumatu, kui üksikasjalikult on kõik detailid läbi mõeldud ning kui täpselt jutustavad nad seetõttu ka oma lugu. Mina igatahes jään järgmist kollektsiooni ootama. Happy & motivated! 

Roberta portfolioga saate tutvuda SIIN! 

Instagram SIIN! 

Facebook SIIN! 

Blogi SIIN! 

 

Nautige elu ja suve ning olge inspireeritud!

 

Fresita blogija Kätlin Õun

Tähelepanu tegemist on alkoholiga!