Fresita blogi: MPT järelkaja

Veel vahetult enne ERKI moeshow toimumist sel laupäeval, 23.mail, Noblesseri Valukojas, räägin veidike Tartus toimunud Mood-Performance-Tants moeetendusest. 

Veel vahetult enne ERKI moeshow toimumist sel laupäeval, 23. mail, Noblesseri Valukojas räägin veidike Tartus toimunud Mood-Performance-Tants moeetendusest. 

MPT leidis sel aastal aset 9. mail Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis ning toimus juba 17. korda. MPT on kindlasti kõige loomingulisem ning omanäolisem moega seotud kultuurisündmus Tartus. Võib-olla ütlen ma seda seetõttu, et olen ise paar aastat vabatahtlikuna seotud olnud, viis aastat järjepidevalt üritust külastanud ning alati meelierutavate emotsioonidega koju kõndinud. Või siis hoopis sellepärast, et nii ongi. 

MPT baseerub lavamängul, mis orgaaniliselt kokku kombineeritud eripärase muusika, performance etteastete ning uute moeloojate loometöö esitlusega. Moelavastuse üldkontsepti autor on lavastaja ja koreograaf Jaan Ulst. Muusika eest hoolitses helilooja Ardo ran Varres, kes esitas kusjuures enda originaalmuusikat. Mind vaimustasid varieeruvad stiilid ja teravad helid, mis ühtselt kokku sulandudes tekitasid üsna sürrealistlikult unenäolise tunde. 

Sarnaselt ERKI-le on on ka MPT-l alati uus asukoht ja sisuline kontseptsioon. Kuid seal on veel see “miski”. See salapärane ja tume, kohati judinaid tekitav noot, mis kogu ürituse olemusega jääb veel mitmeks päevaks kummitama. See ei ole negatiivne tõlgendus, pigem vastupidi. 

“T A U R U S” tõi lavalaudadele 13 kollektsiooni Eestist ja välismaalt, millest üks ja ka minu personaalne lemmik on sel laupäeval esindatud Noblesseri Valukojas ERKI moeshow raames. Vootele Vaher ja Jaan Škerini kollektsioon “44” sundis mind detailideni jõudmiseks tagapingilt tunduvalt pingsamalt selga sirgu ajama kui teised kollektsioonid. Otseloomulikult meeldis mulle ka õdede duo – Anni ja Jane Ansmanni kollektsioon “DERMAtrophy”, mis saab lisapunktid nime, kuid põhipunktid ühe eriti edgy topi eest

Üldiselt ei olnud selle postituse tuum kindlasti kajastada toredat ja vahvat moeüritust vaid tunnustada ja suunata fookust sellele positiivsele ja ägedale energiale, mis selle ürituse ja inimestega igal aastal kaasas käib. Õige asi. 

 

Galeriis mõned pildid etendusest ja lavatagusest supermelust. Fotode autorid on Gregor Jürna, Caroline Sada, Liisbet Järviste ja Signe Milkov.

 

Koduleht: www.moodperformancetants.ee

Facebook: www.facebook.com/moodperformancetants

 

Päikest ja rõõmu,

Kätlin Õun

Tähelepanu tegemist on alkoholiga!