Fresita blogija 9 hetkelemmikut

Fresita blogija 9 hetkelemmikut

Mulle hullult meeldib lugeda igasuguseid TOP liste. Mitte sellepärast, et ma leiaks, et kõiki asju maailmas peaks tohutult lahterdama ja rivistama, vaid pigem seetõttu, et teinekord võib neist päris toredat kraami leida. Vahel on boonuseks muidugi päris naljakas ka. Eriti siis, kui keegi oma ekstaatilisest eneseimetlusest tingituna üritab mingisuguseid ühiskondlikke ideaale paika panna.

Mulle hullult meeldib lugeda igasuguseid TOP liste. Mitte sellepärast, et ma leiaks, et kõiki asju maailmas peaks tohutult lahterdama ja rivistama, vaid pigem seetõttu, et teinekord võib neist päris toredat kraami leida. Vahel on boonuseks muidugi päris naljakas ka. Eriti siis, kui keegi oma ekstaatilisest eneseimetlusest tingituna üritab mingisuguseid ühiskondlikke ideaale paika panna.

Aega kokku hoides võin lühidalt märkida, et TOP listid või pingeread, what ever you like, lahterduvad minu silmis kolme põhikategooriasse. Esimesed neist on eelvihjatud “Maailma kõige ilusam koer, kilpkonn, maja, mees või laps”. Teised rivistavad üles naljakad loomad, kus reaalsuses ei ole tegelikult esimest ega teist kohta, kuna üldjoones on nad kõik vahvad ja armsad. Ning kolmandad, neist kõige põnevamad, tekitavad küsimusi, kahtlusi ning edasist mõtteainet. Sinna hulka kuuluvad videod, muusika, filmid ja raamatud ehk üleüldiselt loominguline aines.

Ühesõnaga, milleni jõuda tahtsin, on see, et ma panin ka kokku ühe pisikese listi. See ei sarnane ühelegi eelmainitule, vaid võtab need pigem oma iseäralikus võtmes hoopis kokku. Koostasin umbes ühe kuu lõikes oma n-ö “hetkelemmikud”. See ei anna muidugi mingisugust ülevaadet ega põnevat informatsiooni hästi tähtsate inimeste koostatud põhjalike uurimuste põhjal valminud pingeridadest, kuid loodan ehk keegi leiab enda jaoks ikkagi killukese midagi uut.

Kunstnik: Charmanie Olivia
Peale selle, et ta on iseõppinud ja kirjeldamatult andekas, austan ma identiteeti, mille ta oma loomingu külge (peamiselt läbi sotsiaalmeedia) on põiminud. Just hiljuti lugesin ühel uurimusel põhinevat artiklit meeste ja naiste erinevustest kunsti hindamisel. Sealt tuli välja, et mehed väärtustavad rohkem n-ö brändi kui tööd ennast. Naised seevastu lõikavad välja kaubandusliku müra ning hindavad kunsti emotsionaalselt, millest tingituna teevad nad ka spontaansemaid ja läbimõtlemata investeeringuid. Ostes näiteks mõne tundmatu kunstniku töid, mida mehed juhuslikku ostu sooritades võib-olla nii ratsionaalseks ei peaks. Igatahes, Charmanie puhul on olemas mõlemad faktorid – bränd ja sisu. Tema töödes figureerivad peamiselt naised, kuid tehnika on iga pildi puhul erinev, kuid käekiri alati äratuntav. Sinna on justkui peidetud selline naiselik hullus, mis asetatud lõuendile visuaalselt väga nauditavas võtmes.

 
(http://www.charmaineolivia.com)

Film: Amores Perros
Head filmi defineerib minu jaoks järelemotsioon. Mitte hetkeline meelelahutuslik visuaal, vaid just see tunne ja mõte, mis pärast filmi vaatamist alles jääb. Antud linateos nägi tegelikult ilmavalgust juba 2000. aastanumbri sees, kuid täielikult kohal olles vaatasin seda alles mõned nädalad tagasi. Film kirjeldab väga detailselt kolme erineva elu traagikat, mis on üsna realistlikult üles ehitatud. Huvitav on sealjuures veel see, et kõiki neid kolme elu läbib üks ühtne joon, mis ei ole tavapärane arusaam tõelise armastuse eksistentsist ega tulem õnnelikust lõpust, vaid hoopis midagi muud.


 
(http://alebrijeproducciones.com.mx/)

Disainer: Sandy Liang
Miks? Hea küsimus. See on ilmselt attitude. Juba mõnda aega tagasi märkasin tema signatuurtoodet, urban-hõngulist roosat kasukat, erinevates pildikeskkondades üsna populaarne olevat. Mulle meeldis ka, kuid alles nüüd, kui Kristin Anderson Style.com portaalist ütles tema kohta “The next big thing“, sain aru kellega tegu.

“I’m still finding myself, I’m still figuring out what I like, what I don’t like, who I want my girl to be. I think she already exists—she’s you, she’s me, she’s just this girl who likes clothes, but it’s not her entire life.”
 
(http://www.sandyliang.info)

Modell: Gizele Oliveira
The next big thing, or just another pretty face from Brazil!? Meenutab veidi Joan Smallsi, kuid olek on süngem ja põnevam. Rohkem pilte siin

 
(Instagram)
Album: BANKS – Goddess
Geniaalne lüürika. Tükk aega ei ole ühegi naisarstisti album mulle selliseid külmavärinaid tekitanud. BANKS on terav ja edgy. Ta torkab, mitte ei kriimusta. Lemmikud sellelt albumilt on kindlasti “Brain” ja “Beggin For Thread”.

 
(Wikipedia)

Lugu:
The Tallest Man on Earth – Where Do My Bluebird Fly (Live on KEXP)

Vaata SIIT

Elektrochemie – Pleasure Seeker

Vaata ja kuula SIIT 

CocoRosie – Beautiful Boyz

Vaata ja kuula SIIT

Video

Loom: Patrick the Wombat

(Viralnova)

Quote: “Sometimes you climb out of bed in the morning and you think, I’m not going to make it, but you laugh inside — remembering all the times you’ve felt that way.” (Charles Bukowski)

Palju päikest ja head,
Kätlin
 
Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.