Valhalla Factory maagiline kuukumaga salongiõhtu

6 kommentaari
Valhalla Factory maagiline kuukumaga salongiõhtu

Pea paar nädalat tagasi leidis NORR11 showroom‘is aset üks eriti mõnus sügisõhtune salongiõhtu, kus sisustusaksessuaaride bränd Valhalla Factory tutvustas lähemalt oma uusimaid tooteid ning pakkus maheda muusika kõrvale ka head-paremat.

Pea paar nädalat tagasi leidis NORR11 showroom’is aset üks eriti mõnus sügisõhtune salongiõhtu, kus sisustusaksessuaaride bränd Valhalla Factory tutvustas lähemalt oma uusimaid tooteid ning pakkus maheda muusika kõrvale ka head-paremat.

NORR11 loominguline keskkond ning Valhalla Factory müstilised unenägudest tiivustatud aroomid ja prindid moodustasid ühise sümbioosina minu jaoks eriti inspireeriva keskkonna. Ma ei olnud võlutud mitte ainult toodetest, vaid ka ideest nende taga. Hea brändi võlu peitub oskuses jutustada lugu, millest tekib soov ka endal väikest rolli selles loos mängida. Valhalla Factory eestvedaja, Terje Talpsepp jutustas oma lugu nii kaasakiskuvalt, et mu kätele tekkisid hetkega külmavärinad, mis muutusid mõne hetkega soojaks emotsiooniks. Erakordselt hea on näha, kui inimesed märkavad enda ümber pisidetaile, mis pakuvad eelkõige hetkelist rõõmu, kuid ka inspiratsiooni luua.

Minu missiooniks oli üritusel peamiselt kaameraga ringi tuustida ja mõningaid toredaid hetki jäädvustada. Pildid leiad galeriist!

Lisaks tundsin hingelist vajadust Terjelt küsida ka paar küsimust. Siin need on:

–    Kuidas algas Valhalla Factory lugu?
Valhalla Factory ehk Eesti disaini esindav sisustusaksessuaaride bränd sündis siis, kui minu kolm huvi ja armastust – sisekujundus, reisimine ja fotograafia, said kokku.

–    Kust leidsid oma tee disaini?
Ma olen suur visualist ja tiba ka filosoof, mistõttu on disain ja füüsiliste asjade olemus mind alati köitnud. See on nii huvitav, kuidas ühest ideest kellegi peas või lihtsast inspiratsioonihetkest looduses saab füüsiline asi maailmas, mida inimesed tegelikult vajavad. Me kõik tarbime iga päev erinevate inimeste ideede või nägemuste füüsilisi kehastusi, milleta mingi hetk ei kujuta elu enam ettegi. Arhitektid joonistavad meile hooned, pagarid vormivad ümaraid leivapätse ja meie inimestena koome nende asjade ümber võrgud, elud ja hetked, millest omakorda saavad mingil ajal mälestused. Ilus!

–    Milliste hetkede üle oma karjääris oled senini kõige uhkem? Mida pead enda kõige suuremaks saavutuseks?
Valhalla Factory asutamine on kindlasti minu elu väga palju kirgastanud ja rikastanud inimeste ja olukordadega, milleta ma täna oma elu enam ette ei kujuta. Aga üldiselt ma ei paneks oma tööd ja saavutusi skaalale, sest ilma ühe sammuta poleks ju teist. Kogu tee on siiani olnud äärmiselt ilus kulgemine. Ilus, kuid mitte selle poolest, et kerge vaid ilus pigem selle erinevate tahkude tõttu. See on justkui nagu matkamine mööda vikerkaare mäestikku ja nagu mulle ikka meeldib öelda, et alla veeremine mööda üht vikerkaart ei ole mitte midagi muud, kui hoovõtt järgmiseks tõusuks.

–   Su looming on eelkõige inspireeritud unenägudest. Kuidas Sa defineerid enda jaoks unenägusid?
Mulle meeldib see sõna “unenägu”. See on selline nägu, mis on ühest küljest meie päris nägu ja teisest küljest selline, mida me ise pidevalt õpime tundma ja mis on argiajal kavalalt varjatud. Minu loomingus kajastub minu enda une nägu loodusmustrite unenäolises vormis. Hommikul vara või õhtul hilja, siis kui päike ja kuu omavahel flirdivad, on loodus oma une näoga. Valhalla sümboliseeribki mustrite maailma, kus elu on oma une näoga ehk päris näoga. See on see koht, kus minu inspiratsioon elab.

–    Muusika mis seostub sinu loominguga?
Muusikaga on sama ilusad lood nagu disainiga. See tuleb kellegi peast ja inspiratsioonist ning annab tõuke järgmisele loomeprotsessile. Ma imetlen muusikuid, sest mu keha armastab tantsida. Mind inspireerib klassikaline muusika, samas vürtsikad tangorütmid. Ma võin tunde kuulata ühte lugu järjest, kui mitte öelda, et päevi.

–    Hing, kes inspireerib?
Mind inspireerivad kõik hinged, kes julgevad olla päris, kes armastavad, kes elavad, kelle jaoks elu on kirg. Minu enda oma on üks nendest ja minu ümber on palju hingesugulasi.

–    Kui sa ei tööta, siis Sa…?
Ma ei oska oma elust eraldada tööd kui sellist. Ma elan, armastan, hoolin, olen, lahendan olukordi, loon, loen, tantsin, veedan aega lähedastega, reisin, avastan ennast ja maailma.

 – Sinu moto?
Motorolleriga mööda vikerkaari kimada. Kiivrita.

Kindlasti soovitan külastada Valhalla stuudiot ning kodulehte aadressil: http://www.valhallafactory.com

Fresita blogija Kätlin
 

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.