Liina pulmablogi: alkohol ja pudelite etiketid

Liina pulmablogi: alkohol ja pudelite etiketid

Meie pulm on tavapärane pulm kasvõi selles mõttes, et kihludes anti mulle koheselt mõista, et süüa ja juua peab jätkuma ja rohkemgi veel. Milline oli teie pulm? Või millises pulmas oled käinud?

Meie pulm on tavapärane pulm kasvõi selles mõttes, et kihludes anti mulle koheselt mõista, et süüa ja juua peab jätkuma ning rohkemgi veel. Milline oli teie pulm? Või millises pulmas oled käinud?

1. Alkoholivaba pulm

2. Igaüks ostab ise alkoholi baarist/restoranist

3. Pudelid on peolauas

Meie pulm on pigem tavapärane pulm, näiteks selles mõttes, et kihludes anti mulle koheselt mõista, et süüa ja juua peab jätkuma ja rohkemgi veel. Tegelikult oli meil see juba ammu omavahel kokku lepitud. Meie seisukohaks on, et midagi ometi puudu ei jääks. Kuna meil on nii kui nii kahepäevane pulm ning tants ja trall jätkub teisel päeval teises kohas edasi, siis ülejääk on igati teretulnud. Nii, et ausalt öeldes ma ei kujuta ette meid kahekesi pool aastat pärast pulma ikka veel seda sama pulmaveini joomast …

Me ei ole tegelikult kumbki veinijoojad ja viina mina näiteks pitsist absoluutselt ei joo, kuid külalistele tahaks ikka pakkuda. See on meie silmis kord ja kohus, võibolla lihtsalt vanamoeline traditsioon. Pulmapeo kohta otsides selgus tõsiasi, et osad kohad tahavad, et kogu alkohol ostetakse peokohast ja mõni koht vastas koheselt, kui palju on korgimaksu hind ühe inimese kohta (näiteks 10 €). See oli üks põhjustest, miks Mooste folgikoda osutuks meie valituks, nimelt kogu alkoholi saame me sinna ise osta. Ainuke miinus on see, et folgikojas on ainult üks väike külmik, seega peame arvatavasti ühe külmiku vist ise sinna toimetama (kui Tambet seda ütles, siis kõlas see palju lihtsamalt ja loogilisemalt), sest tahaks ikka pulmas pakkuda muid jooke ka peale veini ja viina.

Olen juba ise mõnda aega tagasi Power Pointis disaininud erinevaid pudelietikette, kuid ma pole jõudnud neid veel reaalselt testida. Nüüdseks tean, et silte võib pudelitele pulgaliimiga liimida, juukselakiga üle lasta või mööblilakiga kinnitada. Eks ma siis hiljem katsetan, mis variant on kõige parem.

Kuna me elame Soomes, siis arvatavasti ostame kogu alkoholi alles vahetult enne pulmi, sest meil pole mõtet osta suurt kogust alkoholi kokku ja siis neid kellegi teise juures hoiustada või veelgi ebaloogilisem, et kastide viisi veini siia Soome kolmetoalisesse korterisse tuua. Viimasel ajal olen ma avastanud ka e-poed, mis müüvad alkoholi ja seda täitsa mõistliku hinna eest. Kui keegi on tellinud näiteks www.edrinks.ee või www.mydrink.ee, siis ootan huviga lugejate kogemusi.

Enne pulmi saan ma ainult sildid välja printida (sellega seoses meenub mulle, et printer läks eelmine nädal katki) ja mõned pudelid näidiseks valmis teha, kuid ma ei usu, et kõik alkoholipudelid siltidega tulevad. Jätan selle asja veel lahtiseks, sest me pole seda teemat jõudnud omavahel lõpuni arutada.

Minu õnneks internet (ja Facebooki pulmagrupp) on vahel suur abimees, nii ka seekord. Siin on lehekülg, kus saab ise kujundada pudelisilte. http://www.bottlabel.com/en/labels-for-wedding/86-wedding-wine-label-31.html

Mina tegin siltidest screenshot’id ja prindin need ise välja, kuid viisakas oleks vist siiski raha maksta ja sealt netilehelt tellida.

Galeriis on mõned näidiseksemplarid (ma ei avalikusta, millised meie pudelitele tulevad).

Liina Buduaarile

Kirjutan enda blogis meie kihlumisest ja pulma planeerimisest lähemalt.