Liina pulmablogi: millest alustada, kui ettepanek käes ehk pulmade korraldamine ilma pulmakorraldajata

2 kommentaari
Liina pulmablogi: millest alustada, kui ettepanek käes ehk pulmade korraldamine ilma pulmakorraldajata

Olen 25-aastane naine, kes on alati unistanud suurest printsessi pulmadest, kuid nüüdseks on mu ettekujutus natukene muutunud. Hetkel me planeerime mehega oma kevadpulma, abieluettepanekut ootasin ma ausalt öeldes päris mitu aastat. 

Olen 25-aastane naine, kes on alati unistanud suurest printsessi pulmadest, kuid nüüdseks on mu ettekujutus natukene muutunud. Hetkel me planeerime mehega oma kevadpulma, abieluettepanekut ootasin ma ausalt öeldes päris mitu aastat. 

Me kihlusime selle aasta augustis ja pulmakuupäevaks on valitud 15.05.2015. Ma olin hiljuti maininud mehele, et kui me kihlume, siis ei räägi ma sellest kellelegi, mitte enne, kui kutsed laiali saadame. Ometi kolm minutit pärast sõrmuse sõrme saamist helistasin ma juba õele ja oma parimale sõbrannale. 

Esimesed kaks nädalat ma ei teinud muud, kui ainult planeerisin pulmi. Isegi söömine oli teisejärguline. Ma mõistsin, et järgmiseks suveks on enamik tegijaid, keda me sooviksime, juba broneeritud. Seega otsustasime teha kevadpulmad. Arvasin, et mõtlesime originaalse kuupäeva välja, kuid tuleb välja, et see polegi nii.

Lõin ka Facebookis grupi “Pulmad 2015” ja meil on seal väga tore seltskond koos. Arutame ja planeerime kõike pulmadega seonduvat. Pruudid hoos!

Kuna ma olen selline pruut, kes tahaks kõike ise teha, siis pulmakorraldajat ei hakanud me palkama. Otsustasin teha kutsed ja kaunistused enamjaolt ise, kuid hetkel on tunne, et ma pole veel suurt midagi valmis saanud. 

Kutsete disain on peaaegu valmis, kuid näiteks dekoratsioonide koha pealt ei saa ma hetkel suurt midagi ette võtta, sest me pole veel peopaigas kohal käinud, kuna elame Soomes ja peame pulmapeo Eestis. See-eest on mul miljon ideed kogutud, aga ma proovin endale mitte stressi tekitada, vaid rahus iga õhtu ideed paberile panna ja vähehaaval nokitseda. Õnneks on mul neli pruutneitsit, kes aitavad mind dekoreerimise ja kõige muuga.

Tegelikult ma ei imestagi, et osad pruudid bridezilladeks pulmade eel muutuvad. Võetakse liiga palju kohustusi oma õlgadele ja siis tekibki lõpus ajanappus. Ma üritan seda vältida, kuigi mul on ka kombeks endaga nii teha. Õnneks mul on selline mees, kes on samuti neid pulmi juba ammu ette kujutanud, seega me korraldame pulmapidu kahekesi. Meie pulmateemaks on vintage, taaskasutus ja pulmavärvideks on tumepunane ja valge.

Neile, kes planeerivad oma pulmi korraldada ilma pulmakorraldajata

Millest alustada?

1. Ettekujutlus pulmadest. Kas tahate suurt pulma või intiimset tseremooniat?

2. Pulma eelarve teadvustamine

3. Tuleb teha algeline külaliste nimekiri

4. Järgmiseks valige meelepärane peokoht ja pulmakuupäev

5. Uurige järgi toitlustus võimalused. Samuti küsige, kas alkoholi pakkumisel on korgimaks või peate kogu alkoholi peokohast ostma.

6. Broneerige tseremooniameister või kirikuõpetaja (broneerige ka kirik ja vajadusel hakake leeris käima)

7. Broneerige pulmaisa (või mõelge hästi detailselt läbi pulmarongi ja pulmapeo kulg)

8. Broneerige bänd, DJ (ja mõelge, kas soovite ka tseremooniale erilist laulu või muusikut, lauljat)

9. Broneerige fotograaf (ja ka videograaf)

11. Kui eelnevad broneeringud on tehtud, siis võib natuke hinge tõmmata

Omast kogemusest ütlen, et kõik need eelnevad punktid peaks tegema peaaegu samal ajal ja sobitama lisaks kõigele ka kuupäevaliselt. Kui teile on tähtis näiteks pulmapeo koht, pulmaisa või mõni bänd, siis olge valmis ka pulmakuupäeva vahetama. 

Kirjutan enda blogis meie kihlumisest ja pulma planeerimisest lähemalt.

 

Liina