Liina pulmablogi: pulmapidu lastega või lasteta?

Külaliste nimekirja kirjutades mõistsime, et nimekiri tuleb kõike muud kui lühike. Juba sellepärast, et ainuüksi minu lähisugulasi on juba peaaegu 50. Kuna meil on endal ka lapsed, siis ei tulnud kordagi pähegi korraldada pulma ilma lasteta.

Külaliste nimekirja kirjutades mõistsime, et nimekiri tuleb kõike muud kui lühike. Juba sellepärast, et ainuüksi minu lähisugulasi on juba peaaegu 50. Kuna meil on endal ka lapsed, siis ei tulnud kordagi pähegi korraldada pulma ilma lasteta.

Tean, et paljud noorpaarid on raske dilemma ees, sest mõni kaunis peosaal mahutab ainult teatud arv külalisi ja kui pea igas peres on 1-3 last, siis tuleb teha teadlik otsus, kas otsida suurem peokoht või kutsuda külalised pulma ilma lasteta. Minuarust pole ka lasteta pulm imelik ega ka midagi erakordselt, sest pulmapäev on ju siiski pruutpaari otsus ja kui nemad soovivad lasteta pulma, siis tuleb ka seda otsust austada.

Meie külaliste nimekirja saime kokku üle 20 lapse ja hiljem jõudsime me lahenduseni, et palkame lapsehoidja. Mõeldud ja tehtud. Meie lapsehoidjaks on meie pulmaisa Margo Hussari naine Jaana Hussar, kes on ametilt kasvataja ja tegelikult ka meie kauge sugulane, seega ei pea me päris kontvõõrast inimest enda pulma palkama ja Jaanat natukenegi tundes, tean, et ta saab oma ülesannetega kindlasti väga hästi hakkama.

Lapsehoidja kohustusteks on valvata meie tehtud eraldi lastenurka, kuhu viime mänguasju, meisterdamise ja joonistamise asju. Ma ei soovi lastele näomaalinguid ega ka Lotte-kostüümis suurt tegelast meelt lahutama, vaid lihtsalt vastutustundlikku täiskasvanut, kes hoiab lastel silma peal ja korraldab neile ka mõne mängu. Meie pulmapidu toimub Mooste folgikojas ja seal on selleks piisavalt ruumi. Muidugi varun lastele ka piisavalt auhindu ning omalt poolt mõtlesin teha lastele meie pulmateemalise “Värvi ja nuputa” vihiku.

Lapsehoidja tööaeg on laulatusest kuni südaööni ja ausalt öeldes arvan, et sel ajal lähevadki väiksemad lapsed juba magama. Suures plaanis on see lastenurk nii-öelda vabatahtlik osa, see tähendab, et lapsed on oma vanematega peolauas ja kui tahavad, siis käivad vahepeal ka lastenurgas mängimas. Oleme Jaanaga kokku leppinud ka selle, et kui mõnel hetkel on vaja, siis hoiab ta ainult meie aastast Lennartit. Ma ei oska selle koha pealt tegelikult päris kõike läbi mõelda ja me oleme valmis ka mõningateks muudatusteks. Lühidalt öeldes, lapsehoidja on meil pigem väikeste laste jaoks, kuid lastenurka varun ma ka midagi sellist, et ka kooliealistel lastel oleks huvitav. Me pole veel üksikasjalikult kõike valmis planeerinud.

Kunagi hiljem kirjutan sellest, kuidas lastenurk ja lapsehoidja end ära tasusid, kuid juba meie laste pärast usun, et see on igati mõistlik otsus.

Kas lugejatel on kogemusi lapsehoidjaga pulmas? Või olete käinud hoopis pulmas, kuhu olid kutsutud ainult täiskasvanud?

Liina Buduaarile

Kirjutan enda blogis meie kihlumisest ja pulma planeerimisest lähemalt.