Ideaalne seelik – kust saada?

Ideaalne seelik – kust saada?

Kas nõustud väitega, et oled see, mida sa kannad? Kui jah, siis ilmselt tahad sa igas olukorras, iga päev olla kaunis, hoolitsetud, stiilne ja mis kõige tähtsam – eriline! Vaata õpetlikku videot, mis kergitab loori lihtsa ja naiseliku, kellukeselõikelise seeliku õmblemiselt!

Kas oled kunagi olnud olukorras, kui sinuga bussipeatuses kõrvuti seisev tüdruk kannab samasugust mantlit, peol vastu jalutaval neiul on seljas täpselt sama seelik, mis sinulgi jne? Ebameeldiv, kas pole? Antud olukorda on lihtne vältida, kui suurem osa sinu riietest pärinevad välismaa reisidelt või veel parem  enda kätega tehtud!

Kui õmblemine pole just sinu tugevaim külg, siis ei tasu kohe keeruka lõikega mantli disainimisest alustada, küll aga sobib esimeseks etteasteks käsitöö valdkonnas lihtne, armas ja igaks elusündmuseks sobilik kellukeselõikeline seelik. Allpool on aga mõned õpetused ja näpunäited, mis aitavad sind oma ideaalseeliku loomisel.

Asjad, mida seeliku õmblemiseks vajad:

1) Mõõdulint

2) Kirjutusvahend või seebitükk

3) Kangas, lukk, niit, nööpnõelad

4) Õmblusmasin 

Sealjuures õmblusmasin on üks suur investeering, mille iga naine võiks üks kord ära teha, et hiljem ka saaks näiteks kardinate, laudlinade, padjapüüride õmblemiselt raha säästa. Enda jaoks avastasin soodsa hinnaga õmblusmasina internetist – www.omblusmasinad.ee lehelt.

Kellukese lõikega ehk skater-skirt‘i õmblemist alusta oma taljeümbermõõdu mõõtmisest. Kui see on käes, jaga seda numbrit 3,2832-ga ja saad kätte seeliku raadiuse (R). 

Murra kangatükk kaks korda pooleks, et see moodustaks nelinurga. Mõõda murdekohanurgast eelnevalt väljaarvutatud raadiuse (R) cm ning märgista see koht punktiga, korda seda umbes 4-6 korda. Ühenda jooned kaarega – sellest tuleb seeliku ülemine osa.

Kui kangale on tekkinud esimene joon, mõõda sealt allapoole liikudes ära seeliku pikkus + 2 cm ning tähista seda samamoodi täppidega. Ühenda need omavahel ja lõika joonistatud joonte mööda kangast välja oma tulevane seelik. Enne kui hakkad materjali lõikama, veendu, et oled selle nööpnõeltega ära kinnitanud, et kangas ei liiguks.

Voldi kangas lahti – tulemusena peab sul käes olema üks suur ringikujuline materjalitükk, mille keskel on väiksem ringikujuline auk. Tõmba sirge joon ülemisest äärest alumiseni ning lõika seda joont pidi seelik lahti, nagu näidatud joonisel.

Vöö tegemiseks lõika kangast välja vööümbermõõduga võrdne sirge kuhu on otsa liidetud ka 4 cm ja kõrgus on 10 cm. Murra kangatükk pikkupidi pooleks, ühenda seelikuga nii, et mõlemast seelikuäärest jääb välja samapikk kangajupp, mida hiljem sisse keerad. Nüüd õmble lukk sisse ja seelik ongi valmis!

Parima ülevaate saamiseks vaata ka allpool olevat videot! Soovi korral dekoreeri seelik lipsuga, traksidega või pärlitega.

Inspiratsiooni leidmiseks vaata ka allpool olevat galeriid! 

Kas oled kunagi ise endale midagi õmmelnud? Kui jah, siis mida?

Kristiina Virt