TFW 2013 – mida kodumaine moeparaad publiku ette tõi?!

6 kommentaari
TFW 2013 – mida kodumaine moeparaad publiku ette tõi?!

Kas sina käisid praeguseks selja taha jäänud Tallinn Fashion Weekil? Kui mitte, vaata allpool olevat galeriid ning avalda arvamust, mis meeldis, mida tahaksid kohe endale saada ja mis polnud päris sinu “tassike teed”?

Just siis, kui meie tänavatele saabub “ametlik” sügis ning puud ja muru hakkavad vahetama värvi, ei jää tulemata ka Tallinna moenädal. See on sündmus, mis paneb kõigi moesõprade südameid kiiremini tuksuma ning muudab külma ja sünge sügispäeva pisut säravamaks ja mõnusamaks.

Sellel aastal toimus kauaoodatud Tallinn Fashion Week Salme kultuurikeskuses, kus kolme toimumispäeva jooksul võis näha nii paljugi uut ja põnevat.

Neljapäevane moepäev algas Marin Sildi “Bring us Back to the Beginning” meestekollektsiooniga, mis sisaldas rohkelt ürgset salapära ja metsikut meeleolu. Kollektsioonile andis täpi “i” peale (muidugi lisaks kaunitele meesmodellidele, kellest oli võimatu mööda vaadata!) ka meeldejääv viirukilõhn, mis viis meeled otsemaid õigetele lainetele.

Seejärel võisid kõik külalised nautida naaberriigist Venemaalt saabunud külaliste Lilia Kisselenko ja Leonid Alexeevi minimalistlikke kollektsioone. Vaatamata eelarvamustele, et slaavilik mood on värvikirev ja lilleline, olid Peterburi moeloojate kollektsioonid täis rahulikke värve ning monokroomseid komplekte.

Minimalismile järgnes üsnagi teatraalne, 50ndate moodi ja lõikeid meenutav Diana Denissova kollektsioon, millesse kuuluvad rõivad sobiksid kindlasti naiselikkust ja ajatut moodi armastavale naisterahvale.

Päeva lõpetasid Ketlin Bachmann (kelle suursugused rõivad meenutasid väga Alexander McQueeni loomingut nii stilistika kui ka lõigete poolest) ja Aldo Järvsoo, kelle loodud kollektsioon oli valminud ühes värvitoonis, milleks oli veinipunane. Antud toonile iseloomulikku kuninglikkust rõhutasid muljetavaldavad ehted, millest hea meelega mõned eksemplarid endalegi napsaksin!

Teisele päevale andis avalöögi looduslik ja puhas Marilin Sikkali kollektsioon, mis rõhutas Eesti metsa ning ka naiste ilu ja õrnust. 

Järgnesid naiselikud ja pitsilised rõivad Svetlana Puzorjovalt, kes esitles nii pidulikku- kui ka päevakollektsiooni. Seejärel jõudsid moelavale värvilised ja ootamatult lustakad Vassilissa modellid, kes kandsid suuri Lady Gaga stiilis prille ning ei jätnud muud võimalust, kui nendele rõõmsalt vastu naeratada.

Järgmise etteaste tegi kodumaine bränd ALTHEA by Thea Pilvet Martinson.

Lõpetavateks paladeks olid äärmiselt kaunid ja naiselikud Piret Ilvese ja Riina Põldroosi rõivad, nende kahe talendika naise loomingust leiaks kindlasti iga gurmaan omad lemmikud esimesest silmapilgust (ja arvatavasti läheks ka nende riiete pärast kaklema)!

Viimase päeva esimese show‘ga tegi publiku meele heaks Tiina Talumehe trikotaažkleitide kollektsioon.

Seejärel näitas oma villast ja hubast kollektsiooni Kristel Kuslapuu ning mõned minutid hiljem demonstreeris ka Eesti moemaastiku armastatuim suurstaar Beatrice täiesti omapäraseid ja võiks öelda, et isegi laheda kiiksuga rõivaid, seega kui Tiina Talumeest kutsutakse Eesti oma Coco Chaneliks, siis Beatrice’i võib julgelt kutsuda Eesti Vivienne Westwoodiks.

Pärast värvirohket Beatrice’i kollektsiooni näitas Kätlin Kaljuvee & Stuudio Nahk oma rõivaste ja nahkaksessuaaride kollektsiooni.

Moenädalale tõmbasid rasvase joone alla Kuldnõela ja Hõbenõela moeshow‘d, kus oma värskeid kollektsioone näitasid:

Kuldnõela nominendid: Liisi Eesmaa, Antonio ja Ülle Ponhjanheimo

Hõbenõela nominendid: Julia Korovina (kes oli vaieldamatult ka minu enda lemmik ja täielik südamevõtja, ei suuda mainimata jätta ka seda, et Jucokute rõivad on valmistatud äärmiselt kõrgel tasemel. Kõik, mis selle noore naise käte all valmib, on kunst ning kaunistab iga naise keha), Kriss Soonik ja Vilve Unt.

Kaubamaja naistemaailm tegi uhke ülesaste koos kaasahaarava trummimängu ja värvilise riidevalikuga.

Kuldnõela võitis sellel aastal detaile armastav ANTONIO! (Palju-palju õnne, minagi hoidsin talle salaja pöialt) ja Hõbenõel läks Vilve Undile.

 

Facebook’i hääletuse põhjal osutus publiku lemmikuks Liisi Eesmaa, kellele õhtujuht Piret Järvis ka uue ja uhke Nokia Lumia telefoni ulatas. Kes moenädalal üles astunud disaineritest osutus aga sinu lemmikuks?

Moekat nädalat kõigile!

Kristiina Virt

Pildid: Jelena Rudi

 

Sarnased artiklid