10 TOITU, MILLE SÖÖMINE peatab juuste väljalangemise

10 TOITU, MILLE SÖÖMINE peatab juuste väljalangemise

Kui sinu juuksed on viimasel ajal kaotanud oma läike ning näevad välja tavapärasest rohkem kurnatud ning õhemad,  võib põhjus peituda sinu toitumisharjumustes.

Kui sinu juuksed on viimasel ajal kaotanud oma läike ning näevad välja tavapärasest rohkem kurnatud ning õhemad, võib põhjus peituda sinu toitumisharjumustes.

Kuigi võime uskuda, et hea šampoon, palsam ja maskikuurid aitavad hoida juuste elujõudu, peitub suurem saladus tegelikkuses hoopiski selles, mida me sööme. Valgurikkad toidud, milles sisaldub palju häid rasvu, on need, mis peaksid kindlasti igapäevamenüüsse kuuluma. Milliseid toite siis täpsemalt eelistada?

Lõhe 

Lõhes on palju valku ja oomega-3-rasvhappeid, mis muudavad su juuksed tugevaks ning niisutavad peanahka. Selleks, et tulemus oleks märgatav, võiks lõhet süüa paar korda nädalas. 

Muna

Muna peetakse üheks kõige tõhusamaks toitaineks, kuna selles leidub palju valku, rauda, oomega-3-rasvhappeid ja tsinki. Need kõik soodustavad tugevamat juuksekasvu, muutes nende üldmulje ühtlasi märksa tervislikumaks. Lisaks leidub munas ka palju biotiini, mida peetakse üheks kõige olulisemaks toitaineks juuste tervise juures. 

Avokaado

Avokaados leidub väga palju tervislikke rasvu, mis aitavad hoida juuksed pehmete ja läikivatena. Lisa pool või veerand avokaadot oma toidu hulka, lisaks kasuta seda oma juuksemaski komponendina. Sega avokaado kokku näiteks oliivi- või kookosõliga ning kanna segu oma juukseotstesse. Tulemus jääb väga pehme!

Spinat 

Spinatilehti peetakse tervisliku toitumise üheks alustalaks ning nüüd selgub, et need mängivad olulist rolli ka juuste tervise juures. Sageli võib juuste väljalangemine olla tingitud ka rauapuudusest, spinat seevastu sisaldab palju rauda. Lisaks leidub spinatis ka palju A-vitamiini, mis aitab peanahal rasu toota ja hoida juuksed tervena. Samuti sisaldab spinat C-vitamiini, mis aitab säilitada juuste struktuuri ja kollageeni tootmist. 

Mandlid 

Mandlid mängivad juuksekasvu juures suurt rolli, kuna nendes sisaldub palju erinevaid rasvu ja valke. E-vitamiin ja biotiin muudavad juuksed tugevaks ja rikastavad neid toitainetega. Proovi söögikordade vahel süüa päevas vähemalt peotäis mandleid. 

Maguskartul 

Kui juuksed on sära kaotanud, siis võib õlekõrreks olla just nimelt maguskartul, kuna selles leidub palju C-vitamiini, mis mängib kollageeni tootmise juures olulist rolli. 

Kreeka jogurt

D- ja B-vitamiin rikastavad juukseid toitainetega. Uuringud on näidanud, et D-vitamiini puudus võib soodustada juuste väljalangemist, seega on eriti oluline jälgida, et selle vitamiini tasakaal organismis oleks järjepidevalt normi piires. Lisaks söömisele võid aeg-ajalt teha juustele ka jogurtimaske. 

Punane liha 

Raud ja tsink, mida punases lihas väga palju leidub, aitavad stimuleerida juuste kasvu. Kui sööd punast liha koos pähklite ja kaunviljadega, aitad suurendada toitainete imendumist. 

Puuviljad ja marjad 

Apelsinid, kiivid, maasikad, mangod ja ananassid sisaldavad rikkalikult C-vitamiini, mis on äärmiselt oluline komponent kollageeni tootmise stimuleerimiseks, säilitamaks juuste tervist, tugevust ja kaunist läiget. 

Kana

Kana on oluline valguallikas ning valk aitab soodustada nii juuksekasvu kui stimuleerida kollageeni tootmist. Kui tunned, et sinu juuksed on viimasel ajal kuidagi kehvemaks muutunud, siis kaasa kana oma igapäevamenüüsse. 

Allikas: doctoroz.com