3 MÕJUVAT PÕHJUST, MIKS MEIKIMISEGA pausi pidada

Meikimine on tänapäeval muutunud sama loomulikuks tegevuseks nagu söömine või magamine. Tundub iseenesest mõistetav, et iga uus argipäev  saab alguse vähemal või suuremal määral meigikihi näole kandmisega.

Meikimine on tänapäeval muutunud sama loomulikuks tegevuseks nagu söömine või magamine. Tundub iseenesestmõistetav, et iga uus argipäev saab alguse vähemal või suuremal määral meigikihi näole kandmisega.

Leidub neid, kes eelistavad minimalistlikku meiki, kasutades üksnes põsepuna või päikesepuudrit, kuid ka neid, kes endale igal hommikul massiivse meigikihi peale tõmbavad. Meik vähemal või suuremal määral paelub aga igat naist, sest kõiki ühendab soov olla ilus. Ilu aga pesitseb suuresti vaataja silmades. Ühe jaoks on naturaalne ilu kaunis, teise jaoks jällegi kunstripsmed, markerkulmud või botokshuuled. Mis saaks aga siis, kui ükski naine end ühel päeval enam ei meigiks? Kas kõik muutuksid hoobilt koledamaks ning kaotaksid oma atraktiivsuse? Kuigi ilumaailm on maalinud täiuslikust naisest veatu pildi, ei ole ilmtingimata vajalik seda ka enda seinale rippuma asetada. Selleks et olla ilus, piisab vahel ka lihtsalt värskest õhust ja kaunist loodusest. Meikimisega lõpparve tegemine tunduks mõistagi ulmeline tehing, kuid aeg-ajalt võiks iga naine väikese vahepeatuse kusagil metsatukas teha ning meigitooted kaugele eemale jätta.

Miks on aeg-ajalt kasulik meikimisega pausi pidada? 

Su nahk ütleb sulle aitäh

Enamik meigitooteid on teatud määral nahale kahjulikud ning neid ei kontrollita enne müüki paiskamist samal põhimõttel nagu toiduaineid või ravimeid. Toodete eest vastutavad peamiselt tootjad. Kui kanda suurt meigikihti kogu päeva jooksul ja nii iga päev, siis lõpuks paratamatult tekivad sellest nahale poorid, mis äärmuslikematel juhtudel võivad põhjustada ka aknet ja vistrikke. Seega, kui otsustad kasvõi pool nädalat ilma meigita olla, on su nahk selle eest väga tänulik. 

Sul on rohkem vaba aega

Keskmiselt kulutatakse päevas meikimisele ligi 45 minutit ning sinna lisandub loomulikult ka meigi eemaldamine. Mida kõike saaks selle ajaga ära teha? Tegelikult päris palju – näiteks üks rühmatreening, sörk vabas õhus, paar põnevat peatükki pooleliolevast raamatust või mis iganes muu tegevus, millest lugu pead, kuid mille jaoks sageli aega napib. 

Sa hakkad aktsepteerima oma iluvigasid ja muutud enesekindlamaks

Enda aktsepteerimine ning armastamine sellisena, nagu loomulikult oleme, võib olla üheks suurimaks väljakutseks. Sinised silmaalused, nahadefektid, heledad ripsmed ja muud häirivad pisidetailid on küll meigi abil võimalik likvideerida, kuid see ei tähenda, et neid ei eksisteeriks. Oma vigade aktsepteerimine ja nende mittevarjamine on mõneti ka märk enesekindlusest. 

Kui sageli sina end meigid ning kas pead vajalikuks teha aeg-ajalt meigivabu päevi või lausa nädalaid?