3 ÕÕVASTAVAT ILUSTANDARDIT, mida on raske uskuda

Ilutrendid muutuvad koos ajaga, see mis on täna moes ei pruugi seda enam olla homme. Tundub loomulikuna, et soengud ning huulepulgatoonid ajast aega ikka ja jälle muutuvad, kuid lisaks sellele leidub veel märksa äärmuslikemaid ning tänasel päeval uskumatuna näivaid ilustandardeid. Vanasti  tegid ilumaailmas ilma just sellised õõvastavad tõekspidamised. 


Ilutrendid muutuvad koos ajaga. See mis on täna moes, ei pruugi seda enam homme olla. Tundub loomulikuna, et soengud ning huulepulgatoonid ajast aega ikka ja jälle muutuvad, kuid lisaks sellele leidub veel märksa äärmuslikumaid ning tänasel päeval uskumatuna näivaid ilustandardeid. Vanasti tegid ilumaailmas ilma just sellised õõvastavad tõekspidamised. 

 

 

1. Karvased jalad, kaenlaalused ja häbemed.

Siledad sääred, raseeritud kaenlaalused ning häbemed on küllaltki uus trend. Žiletid muutusid naiste seas populaarseks alles 20. sajandi teisel poolel, enne seda sellisele detailile tähelepanu ei pööratud. Karvane vaatepilt vaatas vastu isegi glamuuriajakirjadest. 

2. 30 cm vööümbermõõtu.

Victoria ajastul võtsid naised oma ideaalse talje, milleks olid ääramuslikud 30 sentimeetrit, saavutamiseks kasutusele üpriski pööraseid meetodeid. Nad utsitasid end meeletult kitsastesse korsettidesse, mis lisaks minestustele ka nii mõnelgi korral nende ribid sootuks sisse muljus. 

3. Milleks meile dušš? 

Kuninganna Elizabeth I valitsusaeg oli üks äärmiselt ebahügieeniline periood. Kui kuningannal oli kombeks vannis käia aastas neli korda, siis huvitav, kui tihti alamteenrid seda luksust endale lubada võisid? Ka pesemine on küllaltki uus trend, ehk aegasid arvestades ka võimalus, kuna näiteks 50ndatel ja 60ndatel oli igapäevane duši all käimine ennekuulmatu, normaalseks peeti seda, kui käisid kord nädalas vannis. 

Hetkel võib meile tunduda, et tänased ilustandardid on arenenud sinnamaale, et enam midagi täiuslikumaks muutuda ei saa, kuid tegelikult see pole nii. Huvitav, millise pilguga vaadatakse näiteks saja aasta pärast tagasi hetkel moes hõljuvatele standarditele? 

Allikas: beautyandtips.com