Reklaam sulgub sekundi pärast

4 SUURT VIGA, mida duši all tehakse

Nii uskumatuna kui see ka ei tunduks, siis suur osa inimestest teeb duši all käies vigu, mis võivad tõsiselt nahka kahjustada. Sageli ei oska me nendele vigadele isegi tähelepanu pöörata, sest duši all käimine tundub ju sedavõrd lihtsana, kuid ometi teeme neid apse pea iga päev.

Liiga soe vesi ja/või liiga tihti pesemine

Soe vesi peseb kehalt küll mustuse maha ning arvatakse, et aurava vee all pesemine on rahustav, kuid samal ajal uhab see kehapooridest ka vajaliku ning naturaalse rasva ja niiskuse. Sama on ka liiga tiheda pesemisega. Need, kes teevad tihedalt trenni või higistavad palju, on loomulikult teine tera, kuid muidu ei peaks end liiga tihti pesema.

Sa ei pööra tähelepanu seebile

Antibakteriaalsed ja lõhnavad seebid viivad samuti naha tasakaalust välja ning tekitavad kuivust ja sügelust. Seega tuleks dušigeeli ja seepi ostes pöörata tähelepanu selle koostisosadele.

Koorid keha liiga palju

Jah, aeg-ajalt keha koorimine muudab selle pehmeks, kuid tee seda vaid kord nädalas. Vastasel juhul muutub nahk liiga kuivaks ning ärritunuks.

Kreemitad ennast hiljem

Keha tuleks kreemitada kohe peale duši alt tulemist, sest nahapoorid on avatud ning kreemid mõjuvad tõhusamalt. Hilisemal kreemitamisel pole aga niivõrd efektiivseid tulemusi. 

 

allikas: Self